Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa ///czas pracy?


Gość KeriSR

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej ,po przękręceniu kluczyka w stacyjce pompa pracuje nonstop tzn., inaczej...w poprzednim samochodzie pompa była słyszalna przez około 4__5 sekund potem gasł ><czerwony kwadracik>< he he i można było odpalać,tutaj pompe słysze nonstop czy to poprostu inne rozwiązanie czy też jakiś Zonk ,pytam bo znalazłem jakieś dziwne obejście przekaźnika od pompy i trochę dużo mi pli tyle że nie wiem ile kręcę kilometrów bo nie działa prędkościomierz :oops: :( :oops: , zastanawiam się czy ta słyszalna praca pompy nie jest to jakiś dodatkowy wtrysk benzyny tylko przed uruchomieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie przed odpaleniem pompa pracuje wydając syk, później jest klik czyli paliwo się napompowało i wtedy już pompa nie pracuje, dopóki się nie odpali silnika... Po odpaleniu pompa cały czas pracuje, ja u siebie słyszę syczenie takie delikatne z tyłu... ale w śroku podczas jezdy nic nie słychać... A pompa z założenia silnika z wtrytskiem musi cały czas pracować, aby dawać stałe ciśnienie na wtryskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pompa naprawiona, a raczej jej sterowanie.Nie uwierzycie,postanowiłem obejrzec trochę autko od wenątrz od strony blacharskiej ,i znalazłem przełącznik a raczej wyłącznik ukryty 8) ,od którego wychodzące przewody była spalone .Po dalszym dochodzeniu znalazłem dziwne obejście pod maską ,dodatkowe przewody od aku., wchodzące bezpośrednio na przekaźniki.

Połączyłem przewody od -tajnego -wyłącznika i wywaliłem obejście i wszystko chodzi jak powinno,tzn., pompka po nabiciu ciśnienia się teraz wyłącza .Normalnie kabaret ,siakiś as nad asy.A przełącznik wykorzystam do podświetlenia wnętrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Ten Twoj bolid nie byl (jest) przypadkiem na gaz? Albo ktos zrobil kiks zeby wylaczac pompe paliwa po przelaczeniu silnika na gaz albo to jakis dziwny patent na zlodzieja... dziwi mnie tylko to pracowanie pompy na stale.. prawdopodobnie jednak ma to zwiazek z instalacja gazowa bo u GTI jak sie wyjmie bezpiecznik od pompy paliwa i pompa przestaje chodzic to pomimo cisnienia w magistrali paliowej komputer rozlacza silnik... wystarczy tylko wyciagnac bezpiecznik z deski i zlodziej za chiny ludowe nie odjara samochodu. Moze ktos to obchodzil ze wzgledu na inst. gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiem że jestem w stanie we wszystko uwierzyć jeśli chodzi o ten samochód,he he ale najciekawsze jest to że bardzo go polubiłem i każde takie małe zwycięstwo bardzo mnie cieszy ,mówił mi ten gość że ma już dosyć tego autka że wiecznie coś to łożyska to hamulce no ale jak on pół samochodu przekombinował przez to odcięcie to za bardzo techniczny nie był :wink: nie jest,a śladów po gazie nie ma więcej 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...