Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TheOne

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tematu- nie znalazłem, jeśli szukałem za słabo- kill me.

 

---

 

Panowie,

Krótkie pytanie: czy transmiter włożony w zapalniczkę podczas gdy auto jest zgaszone, pobiera prąd?

 

Dlaczego pytam: mam już któryś transmiter (fakt, nie są to jakieś drogie cudeńka, a ledwie proste w cenach 20-35 zł), który po jakimś czasie się knoci. Wymieniałem bezpieczniki ale nic to nie dawało. Rozmawiałem wczoraj ze znajomym siedzącym w elektronice i stwierdził, że być może jest to wina sprężynki, na której znajduje się bezpiecznik- jeśli sprężynka się wygnie to na skutek tego często pojawiają się problemy czy to z wyświetlaczem czy z dźwiękiem. Pomyślałem więc, że gdybym nie wyjmował i wkładał na okrągło transmitera to uniknąłbym problemu.

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj włączyć zapalniczkę na wyłączonym zapłonie. Np. w mojej primce muszę włączyć zapłon by móc ją włączyć. Jeśli będzie tak jak u mnie, to transmiter nie będzie pobierał prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gniazdo zapalniczki masz podłączone na I pozycję, po przekręceniu kluczyka, to nic, nie tylko transmiter nie będzie pobierał prądu. Jeśli zaś gniazdo to masz podłączone bezpośrednio, poza stacyjką,  pod akumulator wówczas napięcie w gnieździe masz cały czas i transmiter cały czas pozostanie włączony, co powinno być widać na jego wyświetlaczu. Co do sprężynki w transmiterze to musisz bardzo się starać, przy wymianie bezpiecznika, by ona się niewłaściwie ustawiła. Zazwyczaj, nawet w tych tanich urządzeniach, jest ona w prowadnicy i raczej nie ma możliwości zrobić zwarcia jakiegoś a już na pewno nie wygnie się podczas wkładania transmitera w gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tematu- nie znalazłem, jeśli szukałem za słabo- kill me.

 

---

 

Panowie,

Krótkie pytanie: czy transmiter włożony w zapalniczkę podczas gdy auto jest zgaszone, pobiera prąd?

 

 

 

Witaj   :)

 

Temat / pytanie takie już  było - nawet zadane przeze mnie :D

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/93766-transmiter-czy-wyjmować-z-gniazda/?hl=transmiter

 

Minęło półtora roku i mogę powiedzieć , że :

na zgaszonym zapłonie prądu nie pobiera .... Załącza się dopiero gdy przekręcisz kluczyk w stacyjce na "2" (tak jak byś chciał radia słuchać)

Na noc też zostawiam , bez obaw - nic się nie dzieje :)

Możesz go nie wyjmować.

 

p.s. Nie kupuj takich tanich transmiterów , bo to szajs ...

Ja mam takiego grajka : http://allegro.pl/t892-transmiter-fm-mp3-rds-1-4-lcd-sd-usb-w-wa-i4942328625.html

Warto dać ciut więcej i mieć pożytek na dłuższy czas   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie. Zgadza się, jak przekręcę kluczyk na kolejną pozycję to wtedy zaczyna transmiter hulać.

W takim razie mogę śmiało na noc zostawiać bez obawy, że rano mi aku siądzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOne bądź dżentelmenem na tym forum, w tym, założonym przez Ciebie temacie, porad, zapewne nie zauważyłeś, udzielała Ci także bardzo sympatyczna Skyller a Ona jest, jakby nie patrzeć kobietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOne bądź dżentelmenem na tym forum, w tym, założonym przez Ciebie temacie, porad, zapewne nie zauważyłeś, udzielała Ci także bardzo sympatyczna Skyller a Ona jest, jakby nie patrzeć kobietą.

 

Faux pas, fakt. Mam nadzieje, ze kolezanka sie nie gniewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...