Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bicie na kierownicy


czopulen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

mam takie pytanie

gośću mi wymieniał standardowo oleje filtry i przy okazji łożysko przednie oraz osłony do amortyzatorów.

Odebrałem auto jedzie hamuje, stręca niby wsio ok.

Ale po rozpędzeniu pojazdu powyżej 100km/h i wciśnięciu pedał hamulca słychać buczenie i czuć drgania na kierownicy.

Do 100 hm/h niewyczuwalne niemal.

 

Dodam, że dopiero co wróciłem z nad morza ~650km i nie było bicia.

 

czy mechanior mógł coś sknocić czy po prostu niefart i np tarcze do wymiany?? bo co innego by mogło boleć auto???

 

 

Przy okazji zaptam podczas mocnego skrętu w lewo czy prawo auto potrafi zdławić się i zgasnąć jak i na benzynie i na podtlenku GAZU, a jak nie zgaśnie to tak jakby oddcinało wspomaganie. Nie dziesie się to za każdym razem ale dość czesto.

Kiedyś wyczytalem, że parownik coś tam pod złym kątem musi być, no OK ale to od gazu a na bezynie tez takie cuda się dzieją,

 

za wszelkie wskazówki dziękuję :drinkchampagne: :drinkchampagne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie łożyska zdjął tarczę, a nie zaznaczył który otwór tarczy na której szpilce. Założył inaczej i tarcza źle siadła, stąd bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn do wspomagania jest i to nowy.

Koła dokręcone.

Tak, na luźie też potrafi się rozkraczyć.

 

W pierwszej kolejnosći zrobie jak pisaliście,

dzięki wszsytkim za rady - jesteście wielcy   :showoff:  :showoff: 

  teraz można iść spokojnie spać :sleeping_2:

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień zleciał błyskawicznie i auto nie było ruszane.

 

Jutro ściągamy tarcze i sprawdzamy na tokarce czy są proste, w między czasie do sprawdzenia idą alusy (czy nie odpadły jakieś ciężarki)

sprawdzimy również to co kolega mirekg9 napisał

 

co do wypowiedzi

 

Przy wymianie łożyska zdjął tarczę, a nie zaznaczył który otwór tarczy na której szpilce. Założył inaczej i tarcza źle siadła, stąd bicie.

a jak zakłada się nowe tarcze to co wówczas ?

 

kolego Gawa pytałem i mówił, że dokręcił (coś wspomniał 280 czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak zakłada się nowe tarcze to co wówczas?

 

Czyści się wszystko z nagaru, a tu zdjął i założył na rdzę. Nie dziwne że przed wymianą nie biło? Tarcza się zwichrowała u mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, tak tylko zapytałem aby mieć jakieś kontrargumenty :nissan:

też jestem pełen podziwu bo auto przejechało z 1500 kilometrów niemal w ciągu i było elegancko.

 

Będę walczyć z 'Januszem' mechaniorem :devil:

pozdrawiam :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tylko zapytałem. Powodzenia i daj znać co wyszło :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster na tokarce stwierdził, że są  lekko scentrowane tarcze zjechał "10?" mechanior poskładał i bicie zaprzestało ;-)

dzięki wszystkim za zaangażowanie :0recourse: :0recourse:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też trochę biją przy hamowaniu, głównie po rozgrzaniu tarcz, ale na razie primera wyczerpała już swój limit na naprawy, więc musi poczekać na korektę/ wymianę tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mechanik po naprawie pojechał na jazdę próbną i dał Primerce popalić zapewne.

 

Wyraź się kolego do którego postu się wypowiadasz - bo jasnowidzami nie jesteśmy.

Natomiast jeśli, dajesz tutaj swój pierwszy post -- i ma on dotyczyć Twojego problemu, to również trzeba to zaznaczyć. 

 

Nie ma tutaj pisania od --"tak sobie". Do tego są inne działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...