Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HYDE PARK- dyskusje na różne tematy


Gość Andrzej G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też nad Tucsonem się zastanawiałem, miałem i30 przez 7 lat nic kompletnie się nie dział, jakie masz wrażenia z jazy Tucsonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć HP w subie Pulsara i tam przenieść tych kilka / kilkanaście postów - de facto nic nie wnoszących do głównego tematu "Pulsar 1.2 / 1.6" ;)

Decyzja -  do panów moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można powiedzieć martwy temat, bo 1.6 w PL właściwie nie występuje.

Kubalon, odpowiedziałem na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można powiedzieć martwy temat, bo 1.6 w PL właściwie nie występuje.

Kubalon, odpowiedziałem na priv.

witam  wszystkich ,  mam  2 letniego  pulsara  około  47 55 tys km  przejechane ,  bierze  olej , serwis  twierdzi że to norma , czy  u  was  też  to  występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

witam  wszystkich ,  mam  2 letniego  pulsara  około  47 55 tys km  przejechane ,  bierze  olej , serwis  twierdzi że to norma , czy  u  was  też  to  występuje ?

U mnie od przeglądu - do przeglądu, ile wlali tyle jest.

Może od samego początku dawałeś mu wycisk ?? Ja przez 1500 km jeździłem delikatnie, nie przekraczałem obrotów 3000 i prędkości 100. Może dlatego Pulsar mi się odwdzięcza :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobnie i też problemu olejowego nie mam.

Witam

Ja niestety też tak robiłem i problem się pojawił, wizyta w ASO, nowy soft, większe spalanie benzyny,nie ma takiej mocy jak wcześniej, zredukowana turbodziura, brak zużycia oleju. Niby lepiej a jednak gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od przeglądu - do przeglądu, ile wlali tyle jest.

Może od samego początku dawałeś mu wycisk ?? Ja przez 1500 km jeździłem delikatnie, nie przekraczałem obrotów 3000 i prędkości 100. Może dlatego Pulsar mi się odwdzięcza :dribble:

A od tego przeglądu do przeglądu przejeżdżasz 10tkm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut poniżej 8000

Ja mam takie wrażenie z różnych aut, że tak do 8-10tkm to oleju,nawet w autach go lubiącego, nie ubywa jakoś szybko. Później zaczyna się szybsza degrengolada, dlatego wyznaję zasadę rok lub 10tkm i do wymiany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem - biorąc pod uwagę obserwacje uzytkowników, każdy 1.2 DIGi-T bieże olej tylko w niektórych przypadkach tego nie widać na bagnecie. Dlaczego tak sądzę? Dlatego, że w moim przy 12k km poziom na bagnecie był max - nie mam dowodów, ze fabryka zalała mniej bo tego nie sprawdzalem (wstyd..) ale tez myślę że w fabryce prędzej zalali 3/4 niż max więc wydaje mi się, że w moim przybyło ale.. z powodu dostawania sie paliwa do oleju (zapach benzyny na bagnecie). Ja robię krótkie odcinki, więc może paliwa dostawać się więcej, ale ci co robią dłuższe przebiegi mogą mieć tak że oleju ubywa a uzupełnia się paliwem.

Po przeglądzie zrobiłem zdjęcie bagnetu - 3/4 poziomu i będę obserwował co będzie za 5-6 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowoczesne silniki tak maja, lubią podpijać benzynkę przy eksploatacji na krótkich dystansach. Zwracamy na to uwagę bo najczęściej w starszych bryczkach ubywało oleum lub teź trzymało poziom ale nie przybywało. Wystarczy przegonić wozidlo na trasie i wróci do normy, tak w kółko bo TTTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik bierze olej to wynika z konstrukcji silnika spalinowego - jeden śladowe ilości, a inny całkiem sporo.

Bierze, a czasem miesza z benzyna, więc tego nie widać. Spalniem do 200ml bym sobie w ogóle głowy nie zawracał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwóch latach spędzonych z Pulsarem dziś przychodzi dzień pożegnania z tym fajnym samochodem. :(

 

Noo nieeeee!..... Już nie Nisian? ;)

Co tam teraz masz? Golfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam od razu zdrajca ;) trzeba czasem poeksperymentować. Od 2 tygodni też mam Pulsara, tzn. stoi u dealera gotowy do odbioru, ale czasu brak na odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Pulsar i Golf mają jedną podstawową zaletę, która jest dla nich wspólna - są służbowe. ;)

To wyjaśnia wszystko :rolleyes: - w takim przypadku wszelkie opinie porównawcze są w pełni wiarygodne :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider jak widzę masz Golfa Spotrsvana, jak się sprawuje i jak jeździ. Pytam dlatego że o mały włos byłbym czymś takim jeździł, rok temu oglądałem w ładnej konfiguracji i podobał mi się, gdyby był z innym silnikiem pewnie bym kupił ale opinie o 1,4 TSI zrobiły swoje i dzięki temu trafiłem na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne, to jest opina o jaką mi chodziło, spokojna i rzeczowa, oglądałem w pięknej konfiguracji, z navi. pół skórą jednym słowem miał wsio, i byłem naprawdę zdecydowany tylko znajomi mechaniory odradzali ze względu na silnik, no nic może kiedyś z innym silnikiem się skuszę, osładza mi to że trafiłem na to forum które jest po prostu przyjazne.

Żeby nie było że narzekam na QQ jestem zadowolony, jak do teraz nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż w sezonie na rower wykręcam więcej km niż autem, Dustera nigdy nie brałem pod uwagę  :) a opinia o TSI to już wręcz legenda w sieci, pytałem w salonie czy to ten feralny silnik Pan sprzedawca nie potrafił konkretnie odpowiedzieć no i została QQ zwycięzcą rodzinnego plebiscytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram dobre myślenie i oby zawsze się sprawdziło, to tak jak z rannym wstawaniem lepiej w humorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda legendą, ale to powód m/i wprowadzenia przez VAG całkiem nowej palety silników. Sprzedaż Passata z poprzednimi spadła, a i na rynku wtórnym tragedia, jak określił kierownik audi/wv/skoda u nas. "Skody ida audi też, a vw nie" jego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję, chodziło o Passata w ogóle, a 1.6 tdi zaszkodziła afera z nim związana i chyba chodzi o wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...