Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 po wyminaie radia....


mazek1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w mojej Primierze wymieniłem oryginalne radio na nowe ( sony (nueru nie pamiętam)) po dwudniowej walce z podłączeniem (na początku radio nie trymało pamięci) przestała palić dioda immobiliera co mogłem podpiać nie tak ? dodam żeby radio grało bez włączania stacyjki podłączyłem + (ciągły) z + ( napięcie po przekręceniu kluczyka) .

Czy to w czymś przeszkadza że dioda nie świeci ?

pozdr.

mazek

 

ps.

Chciałem się przywitac to jest mój pierwszy post na waszym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A immobilizer działa, auto odpala....????? Bo jeśli działa to po prostu podświetlenie spaliłeś. Ona, ta kontrolka znaczy, migała przed zgaśnięciem czy świeciła stale..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

auto odpala bez problemu dioda migała ale wątpie zebym coś spalił bo jak przypadkowo połączyłem "jakiś" kabelek (już nie pamietam gdzie) to dioda zapaliła ale radio nie grało

chciałem kupić oryginalną przejśćiówke do radia (stary model) na iso ale przysłali mi nie te co trzeba to pokombinowałem z kablami i radio działa a dioda nie

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto odpala to może zwykłym zbiegiem okoliczności samo podświetlenie ikony immo uległo przepaleniu, co w przypadku diody jest możliwe, lub coś w niej nie łączy. Należało by, zacząć od tego,  wyciągnąć zegary i sprawdzić ową diodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jak włożyłem z powrotem stare oryginalne radio dioda zaświeciła

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy się, że nowe radio ma coś nie tak ze swymi połączeniami, lub coś nie tak Ty połączyłeś że dioda gaśnie. Ja bym to sprawdził, najlepiej u jakiegoś fachowca lub połączył bym za pomocą oryginalnej kostki ISO, istnieje bowiem ryzyko, skoro oddziałuje na diodę, by nie sparaliżowało jakiegoś innego układu w sytuacji podbramkowej może skończyć się niekorzystnie dla Ciebie i auta. Decyzja należy do Ciebie albo zmienić połączenie, albo sprawdzić kabelki, albo jeździć i obserwować. Jeśli masz schemat połączeń i znasz się trochę na tym sam spróbuj prześledzić połączenia, całkiem możliwe że któryś z kabli jest po prostu niepotrzebny lub źle wpięty, skoro dioda gaśnie to musi dostawać jakiś wrogi impuls impuls który ją blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serdeczne dzieki zaodpowiedź zamontowałen z powrotem oryginalne radio pojade do jakiegoś elektryka żeby mi to zobaczył

pozdr.

mazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...