Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio włącza się po chwili.


EnJoy89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z radiem. Włącza się kiedy chce. Bywa różnie z czasem. Odpala się po 5,10 minutach i czasami dłuższym czasie. Nie wiem czy to wina gdzieś na w kostce czy też gdzieś indziej. Ktoś miał może podobny problem albo kto wie jak to rozwiązać?

 

Pozdrawiam, EnJoy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina kostki a samego radia. Którego Patka masz R50 czy R51?

Niestety w grę wchodzi tylko naprawa radia ze względu na parowanie z VIN'em autka. Innymi słowy nie zamontujesz byle jakiego radia kupionego na np. Allegro od innego Patka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie wina kostki a samego radia. Którego Patka masz R50 czy R51?

Niestety w grę wchodzi tylko naprawa radia ze względu na parowanie z VIN'em autka. Innymi słowy nie zamontujesz byle jakiego radia kupionego na np. Allegro od innego Patka.

 

Posiadam Pathfinder R51 . Zapewne praktykanci zepsuli. Serwis się powiem brzydko wypiął na mnie i powiedzieli że oni nic nie grzebali. Do tego zmieniarka nie działa.. Mógł się uszkodzić mechanizm ? Albo coś się mogło zaciąć ?? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko jest możliwe.

 

Opcje masz dwie, albo kupisz dedykowanego chińczyka albo Android Project.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedzialem, że oryginalne radio jest jakoś "parowane" z VIN 

 

doczytałem że jakiś gość zmieniał sobie na  Panasonic CQ-C7203U i nie miał problemu

 

inny na JVC

 

path017.jpg

 

jeśli masz odrobinę chęci i umiejętności

 

ja bym na początku posprawdzał kostki,

 

potem miernik i napięcie, masa (bardzo prawdopodobne), czy napięcie się pojawia od razu czy jest podawane po 10 minutach

 

a może to jest tylko impuls 

 

 

na youtube są filmiki jak to rozebrać 

 

znajdź sobie schemat okablowania (np. nissan pathfinder r51 stereo wiring diagram)

 

na zgranicznych forach jest mnóstwo informacji o tym modelu i stereo (możesz użyć tłumacza google)

 

 

 

319.jpg

m46_pinouts.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby miał problemy z podłączeniem, wystarczy adapter ISO do instalacji i podłączysz wszystko. Problem zaczyna się gdy chcesz wymienić radio na oryginalne Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że jest jakiś sposób żeby to obejść , trzeba szukać , czytać po necie, czasami aby znaleźć taką informację trzeba dzień dwa,  odbudowa silnika PCM Mustang Cobra MPI elektryki zajęło mi rok :-), a mechanicznie tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Consulta sprawa nie do zrobienia. W kostce jest kabel który łączy radio z BCM samochodu i jeśli VIN się pokrywa to radio odpala jeśli nie to wyrzuca komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...