Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] 1,2 szarpie podczas jazdy


jarektor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy na imie mi Jarek, zakupiłem w wekend Nissana Micre K12 z motorem 1,2  z 2004r, na zimnym silniku chodzi pieknie obroty nie falują, problem zaczyna sie na rozgrzanym silniku podczas jazdy gdy puszczam pedał z gazu zaczyna delikatnie szarpać  w momencie kiedy ponownie wcisne gaz jest ok. Sprzedawca przekazał mi dokumenty wymianyłańcuszka rozrzadu oraz sondy lambda myślę że juz wczesniej miał z tym problem, Proszę Was o pomoc co może być przyczyna takiego zachowania silnika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że silnik krokowy lub pompa paliwa.

Warto też sprawdzić stan dolotowy powietrza, filtr itp. czy wszystkie przewody od powietrza się trzymają, czy nie są przetarte itp.

Mogą to być też kable zapłonowe uciekająca iskra. Najlepiej jak ma te objawy to otwórz maskę na słuch czasem można wziąć czy gdzieś iskra nie strzela. Po ciemku można spryskac wodą kable i zobaczysz czy gdzieś iskra ucieka.

 

Kontrolka błędu silnika się nie świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że silnik krokowy lub pompa paliwa.

Warto też sprawdzić stan dolotowy powietrza, filtr itp. czy wszystkie przewody od powietrza się trzymają, czy nie są przetarte itp.

Mogą to być też kable zapłonowe uciekająca iskra. Najlepiej jak ma te objawy to otwórz maskę na słuch czasem można wziąć czy gdzieś iskra nie strzela. Po ciemku można spryskac wodą kable i zobaczysz czy gdzieś iskra ucieka.

 

Kontrolka błędu silnika się nie świeci?

Kontrolka check engine się nie świeci. Dziekuje za podpowiedz posprawdzam to co napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też czy jest zaroweczka od tej kontrolki, wyobraź sobie że jak ja kupiłem micre zmieniałem kolor podświetlenia w desce i wyszło że nie ma zaroweczki po jej wkreceniu wyszło że świeci i zgłasza błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przewody wysokiego napięcia możemy wykluczyć bo ich nie ma w tym silniku. Ja mam tak samo ale tylko w niskim zakresie obrotów czyli jak schodzi z 2000 obrotów do 1000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pracy po przejechaniu 5km czyli silnik się rozgrzał, jadąc 90km|h przez moment zamula się brakuje mocy zaczyna szarpać po czym nagle łapie obroty wszystko wraca do normy. dziwny przypadek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając z pracy po przejechaniu 5km czyli silnik się rozgrzał, jadąc 90km|h przez moment zamula się brakuje mocy zaczyna szarpać po czym nagle łapie obroty wszystko wraca do normy. dziwny przypadek 

Może być wina pompy paliwa , przepływomierza !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...