Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny tył


Coyote024
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie tylnych sprężyn, bo mi PĘKŁY i muszę kupić nowe. Moje pęknięte wyglądają na krótkie, taki kształt "beczki" i grubych zwojach, a wszędzie w sklepach i na necie są proste o cienkich zwojach i wyglądają na wyższe, niby standard! Niektóre z tych drugich, o których pisałem są w różnych kolorach co oznacza że są wzmocnione. Co robić, jakie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się zdjęciami bo mogą być to tylko zdjęcia poglądowe.

 

Stałem przed podobnym dylematem w końcu założyłem sprężyny Lovellsa ale dla standardowej wysokości. Jest lepiej niż na matce fabryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi podałeś to tylko mają lift+2", 580 zł z tył lub przód a ja chcę standard.szukałem wszędzie i niema standardowych sprężyn jeśli chodzi o wysokość! Gdzie ty je

dorwales?? I chyba zostanę przy kupnie ironmanow +2( tylko ironman ma necale dwa cale bo 40 mm) opinie są dosyć dobre tylko jak to się ma z geometria? Temat był poruszany a

odpowiiedzi konkretnej brak.pytanie wymienić i śmigać czy coś jeszcze robić przy lub po wymianie?

Edytowane przez Coyote024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna standardowa kosztuje 399zł/szt

Jak założysz Ironmana +40mm, to tył będzie stał wyżej niż przód bo przednie sprężyny też już nie mają oryginalej wysykości, więc pewnie założysz Ironmany na przód, a potem zesrają się amory bo będą za krótkie do sprężyn z liftem i kupisz amory do liftu i w efekcie końcowym będziesz miał auto z liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory juz mam ironmany ktore nadaja sie do liftu i do standardu,wiadomo ze jak mi tyl pekl to wymieniam takze przod,a o jakich sprezynach mowa bo mi chodzilo o lovells w standardzie,jesli wiesz gdzie sa za 399zl lovells to daj zanc gdzie? A jak nie to kupuje irony i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wymieniasz przód i tył to spróbuj jeszcze dopytać u dystrybutora Ironmana o sprężyny EFS też mają w ofercie, do niektórych aut mają sprężyny z liftem 30mm zawsze to bliżej standardu, bo chyba szedłeś w tym kierunku

399zł/szt kosztuje sprężyna w nominalnej wysokości na tył ale nie lovells

Edytowane przez SNAKE4X4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Escape jest importerem i głównym dystrybutorem Lovellsa na Polskę, jeśli czekałeś tak długo, to musieli nie mieć w magazynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprezyny wymienione wraz z amortyzatorami IRONMAN,przod i tyl,roznica kolosalna,trzyma sie drogi i na zakretach,zobaczylem tez jak sie sprawuje na lesnej drodze,ale niemialem okazji w typowym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy możesz napisać jakie sprężyny założyłeś na przód NISS040B  czy NISS040C i jakie na tył?

Czy mógłbyś zmierzyć odległość od środka koła do krawędzi błotnika z przodu i z tyłu?

Czy po wymianie zawieszenia byłeś na ustawieniu geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod zalozylem NISS040B ( maja od 0-50kg) a na tyl NISS042B ( 0-250kg) ...42C maja od 250!!! Co do wymiarow to zmierzylem na szybko przed wymiana ale od ziemi (asfalt,parking) do blotnika ,niewiem czy ci to pomoze? przed bylo 85cm a po wymianie jest 89cm,na geometri nie bylem,nie wydaje mi sie ale ....zobacze za kilka dni czy scina mi opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

standard 255/65/17 choc wygladal by lepiej na wiekszych,w wiekszosci zawiechy masz 2 cale czyli 50 mm tylko ironman ma 40mm jako 2 cale


Jednak bez geometrii się nie obeszło, po lifcie,wszystko było po przestawiane,zwłaszcza tył!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepne sie pod temat , chcialbym cos zrobic z tylem auta , poniewaz bede wozil na haku holowniczym motocykl na specialnym mocowaniu do 200kg, od czasu do czasu, i prawdopodobnie chce wzmocnic tyl troche i myslalem nad zmiana sprezyn ale nigdzie nie moge znalesc wzmocnionych bez liftu o 2" , moze wy macie jakies pomysly jak wzmocnic tyl zeby d*pa mu nie opadla. lub namiary gdzie moge sprezyny dostac lub co innego . Nie chce podnosic calego auta bo to duzy koszt bedzie zeby wszystko wymieniac jak bede podrozowal raz na jakis czas z takim obciazeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do intercars  http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/18506/402000000/ mają spręzyny o rożnych parametrach, jak to się ma do wysokości i zwiekszonego obciążenia nie wiem, trzeba u nich się dopytać.

Ewentualnie szukać na stronach producentów danych.

Najtaniej i najprościej będzie po prostu wsadzić gumy usztywniające w spręzyny, ale czy to jest dobre rozwiązanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również pękły obie z tylu. Wymieniłem na ironman. Auto wyzsze. Przód troche niżej ale ok.amortyzatory póki co oryginał. Zobaczymy ile wytzrymaja.na razie polecam. O gumach myślałem wcześniej ale teraz jak mam sprężyny nieco twardsze uważam gumy za prowizorka na pewno nie w teren.

Edytowane przez Hakama 4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę temat, jako że właśnie stoję przed podobnym tylno-sprężynowym wyborem.

 Tu standardzik    http://www.czesciauto24.pl/kyb/7909171#

cena super ale czy warto? Nie słyszałem o KAYAB-ie złych opinii ale bardzo mało w ogóle ich słyszałem. Co myślicie?

 I jeszcze cÓś takiego  http://allegro.pl/sprezyna-wzmocniona-para-navara-pathfinder-i6121072530.html

 w linku akurat przednie ale czy ktoś może coś słyszał o firmie, bo niby wzmocnione, a i cena zaje.

pzdr

Edytowane przez seeslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te drugie

Miałem styczność z tymi sprężynami, ale do Patrola i było O.K.

Dowiedz się czy aby na pewno mają standardową wysokość, a nie np. z liftem,

co prawda  w aukcji nie piszą, że z liftem, ale zadzwonić nie zaszkodzi, może coś jeszcze wynegocjujesz  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...