Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne odgłosy/dgrania czy to półoś czy coś innego


michoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej mam problem z pojawiającymi się odgłosami. występuje wtedy gdy dynamicznie chce ruszyć. Tylko przy ruszaniu przy przyspieszaniu nie występuje. Dodatkowo występuje na prostych kołach ale po zapięciu tylnego napędu odgłos i wibracje spadają o 50%. Na skręconych kołach też ale tylko w prawo w lewo dużo mniej. Sam odgłos przypomina obcieranie koła o nadkole lub plastiku o plastik. Dodatkowo pojawiają się drgania na nadwoziu i kierownicy. Zakładam że skrzynią jest wszystko ok ( automat) bo zmienia biegi płynnie. Ostatnio zakopałem się tak ze ciągnik musiał wyciągać i wygrzebałem z pod auta ( pomiędzy silnikiem i wózkiem) tony zaschniętego błota więc może to jest problem? Zanim znalazłem ciągnik trochę pomęczyłem x-a nie ukrywam.

Jakieś typy z waszej strony?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem się rozwiązał po wizycie na kanale. Miałem bryłę twardego błota pomiędzy wózkiem a wałem przed krzyżakiem. Silnik przy mocnym obciążeniu wychylał się do tyłu i wibracje przenosiły się na nadwozie. 3 sek czyszczenia 2 min zamiatania kanału i po sprawie.

M.

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A jak rozpoznac czy, tez wykluczyc, że przyczyną sa lozyska? Mam podobne objawy, dokładnie drgania przy przyspieszaniu od 1800 obrotów silnika.Powyzej prędkości 120km/h zanikają drgania. Zarówno na kierownicy jak i karoserii. Maleja o 50% po podłączeniu tylnej osi. Zmalały po wymianie tarcz hamulcowych-przod. Wyważenie i umycie kół i ogledziny opon nie było przyczyną. Jeden z mechaników typuje półosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być winne półosie a zwłaszcza przeguby wewnętrzne

Dokładnie... ja miałem podobnie już się martwiłem że to dwumasa. Po wymianie lewego wewnetrznego przegubu spokoj zero wibracji. Na bieżni po ktorej poruszają sie te łożsyska-kamienie zrobił się dół, kamienie w tym miejscu wpadały w wibracje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...