Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek świateł drogowych


Michalmiko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy żarówki H7 świateł drogowych w QQ po liftingu są mocowane inaczej niż na standardową blaszkę? Zdjąłem gumową osłonę żarówki, ale tam są tylko dwie śrubki na torx. Czy to właśnie one trzymają żarówkę?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na ten filmik i dostęp do żarówek to trzeba mieć palce pianisty , zwinność ginekologa i cierpliwość chirurga , a nie łapy drwala o wielkości buły wrocławskiej ze skłonnościami do ADHD :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bułka Wrocławska już nie jest taka duża,a i ADHD można poskromić w sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie to, że tak łatwo zdemontował żarówkę drogowych (długich). Zobaczcie, u mnie są dwie śrubki na torxa. Teraz pytanie, kręcić, czy odkręcić :D

post-59114-0-58861000-1442661318_thumb.jpg

 

Dostęp do drogowych od strony pasażera jest ok, gorzej będzie po drugiej stronie :D

Zastanawiam się nad żarówkami led do świateł drogowych :whistle:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nic nie piszą o homologacji tych Philipsów, więc podejrzewam, że jest podobnie jak z innymi... :whistle:

Te za 499zł mają aż 9000 lumenów, oraz ogromne radiatory. Ale to się musi grzać :D Ciekawe jak to upchać ;)

Zamówiłem coś takiego: http://www.aliexpress.com/item/2x-Plug-Play-30W-3000LM-CREE-LED-H4-H4-3-HB2-9003-H7-H8-9-11/32265461732.html

Ciekawe jak to będzie działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że wystarczy tylko przekręcić żarówkę, klucz nie jest potrzebny ("skrzydełka" żarówki zakleszczają się pod śrubkami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o torxa, ale już wiem wszystko o co chodzi. Jak to mówią: "Kto pyta nie błądzi", więc wolałem się zapytać, niż wyrwać żarówkę z gniazdem :D
Dzięki! :)


No i oczywiście, żarówki są tylko na przekręcenie :)

Niestety, nici z montażu żarówek led.

Nie mam dziś głowy do przeróbek, ale żarówki w J10 nie trzymają się na standardowym mocowaniu H7, tylko na blaszce, która jest zintegrowana ze złączem zasilania, coś takiego: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-10-pcs-lot-HID-xenon-bulb-H7-adapters-holders-for-Nissan-Qashqai-car-headlight/32472052312.html?spm=2114.01020208.3.19.IDNDFM&ws_ab_test=201556_7,201527_2_71_72_73_74_75,201409_5

Druga sprawa, to komputer odbiera przepalenie żarówki drogowej, gdy chcę użyć blendy i tym samym uruchamiają się dwie żarówki drogowa i mijania.

Nie mniej jednak ledy bardzo mocno świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...