Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima A34 3.5l z 2008


Baska

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, i Panie :)

Zajechałam silnik w aucie  i bez takich tam ze kobieta jestem :0 :thumbsdown:  pracuje jako kierowca wiec nie jestem jakims tam laiczka  która kupiła auto i tylko jezdzi:) wszystko na czas robione .

Wczesniej nie brał oleju , wymieniłam olej i wszytko co potrzeba w ostatni dzień czerwca , po przejechaniu 2 miesiecy 12000 tys kilometrów wywaliło panewki itd(  nie było oleju) wiem moja wina ze nie sprawdziłam ale zadna kontrolka czy woda sie nie podniosła , nic...kompletnie nic nie wskazywało ze silnik zaraz szlak trafi.

Zadnego wycieku czy cos... sucho i w zbiorniku na olej tez sucho :)

Mój mechanik stara sie na gowie stanac by zrobic, ale wyszedł problem z wałem korbowym i d*pa.... moze ktoś... cos...pomoze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu coś pozyskasz; Zadzwoń pod numer 506982330, drugi numer 693152109 i e-mail cezar.n@onet.pl, adres Wygnanów 148, 21-306 Czemierniki, firma AUTO-NISSAN Częci Samochodowe Cezary Nieznajek.  Facet rozbiera Nissany i jest bardzo kompetentny co do wiedzy o tych autach z podziałem na roczniki nawet. Zamówione części w rozsądnych cenach wysyła kurierem pod dowolny adres. (Nie za bardzo odpowiada na e-maile, nie ma czasu ich przeglądać, lepiej dzwonić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie jestem jakims tam laiczka  która kupiła auto i tylko jezdzi:) wszystko na czas robione ...... zadna kontrolka czy woda sie nie podniosła , nic...kompletnie nic nie wskazywało ze silnik zaraz szlak trafi.

 .

 

a może jesteś laiczka jednak

 

silnik przy takich awariach, jak brak oleju zawsze daje jakieś oznaki

 

zawodowy kierowca czuje subtelne różnice w pracy a co dopiero zacierający się silnik.

 

przy zatarciu tego  silnika nigdy bym go nie naprawiał, tylko kupił sprawdzoną używkę z małym milażem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jezdze autami od 24 lat, pracuje w pomocy drogowej, jezdziłam swego czasu w KJS  I teraz od czasu do czasu za pilota wiec nie pisz   mi ze sie nie znam.

napisałam ze nie było zadnych oznak, zadna kontrolka  sie nie zaświeciła.Wyjechałam z ronda , stracił moc i wtedy silnik zaczał klekotac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, co się stało to się nie odstanie ....

 

teraz już wiesz , że kontrolka oleju nie jest do monitorowania poziomu, ale bagnet (zgodnie z instrukcją obsługi )

 

ja mam takie przekonanie, że jak zaświeci się ta kontrolka to nie jest dobrze, bo silnik pracował już na niskim poziomie, poczytaj o zasadach działania tego czujnika, to żaden pewny wyznacznik.

 

co do ubytku oleju znam przypadek w VQ35 co ubywał olej niedokręconym filtrem oleju i nie było plam pod autem, akurat olej był wymieniany w tym silniku co 3tyś mil (mineral) więc szukano dlaczego z poziomu prawie max, zrobiło trochę mniej niż min. po zmianie oleju i filtra nigdy to już się nie pojawiło, silnik ma obecnie 312tyś mil.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...