Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zestaw startowy + kilka częśći do wp11


Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno Primerę z 99 roku HB 1.8 QG18DE, z przebiegiem około 160kkm (przynajmniej tyle jest na liczniku). Posiadam bardzo mało informacji na temat eksploatacji samochodu przez poprzednich 2 właścicieli. 

 

Udałem się do znajomego mechanika, który napisał mi listę rzeczy które powinienem zrobić w samochodzie. Czytałem forum i trochę rzeczy znalazłem, dlatego napiszę swoje sugestie. Prosiłbym Was drodzy użytkownicy nissanów o porady i w razie czego wyprowadzenie mnie z błędu.

 

- świece

- filtry paliwa, powietrza, oleju, kabinowy

- 2 paski

- rolka napinacza od paska alternatora i klimy

- 2 wahacze górne przód

- 2 wahacze dolne przód

- osłona przegubu z prawe strony

- krzyżak wybieraka

- 2 tuleje tylnych wahaczy wzdłużnych

- tarcze tył

- klocki tył

- łożyska tył z abs

 

Silnik jest suchy na pieprz, skrzynia tak samo. Pytałem o wymianę oleju w skrzyni, to usłyszałem że jak skrzynia sucha to żeby nie ruszać. Na forum z tego co pamiętam wyczytałem, że co 60-70 kkm.

------------------------------------------

Z rzeczy na które jestem wstępnie zdecydowany to:

Świece ngk BKR5E-11

filry chyba manna, kabinowy już wymieniłem bo nabijałem klimę

wahacze górne lemfordera, dolne jeszcze nie wiem

krzyżak wybieraka z tego co się orientowałem będzie duży problem, może w ASO dostanę. Muszę się tego jeszcze dowiedzieć

tarcze klocki ATE

co do oleju jest bardzo dużo opinii, a nie wiem jaki był wcześniej. Spróbuje chyba valvoline 10W40

 

Proszę Was o jakieś sugestie. Pozdrawiam  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyżak wybieraka to inwencja własna.. proponuję rozebrać, wyczyścić i spróbować podłożyć blaszkę aluminiową z puszki lub coś podobnego, ew jak masz znajomości / możliwości to z teflonu wytoczyć tulejki bo tak to większość ma luzy, a nowych brak..

 

a tuleje tylnych wahaczy to tylko poliuretanowe chyba są, nowych takich gumowych nie widziałem osobiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sklepy z dostępnością części i w miarę przystępnymi cenami po za allegro to co polecicie?


krzyżak wybieraka to inwencja własna.. proponuję rozebrać, wyczyścić i spróbować podłożyć blaszkę aluminiową z puszki lub coś podobnego, ew jak masz znajomości / możliwości to z teflonu wytoczyć tulejki bo tak to większość ma luzy, a nowych brak..

 

a tuleje tylnych wahaczy to tylko poliuretanowe chyba są, nowych takich gumowych nie widziałem osobiście..

Na alledrogo widziałem kilka aukcji z tymi tulejami, więc chyba biedy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno Primerę z 99 roku HB 1.8 QG18DE, z przebiegiem około 160kkm (przynajmniej tyle jest na liczniku). Posiadam bardzo mało informacji na temat eksploatacji samochodu przez poprzednich 2 właścicieli. 

 

Udałem się do znajomego mechanika, który napisał mi listę rzeczy które powinienem zrobić w samochodzie. Czytałem forum i trochę rzeczy znalazłem, dlatego napiszę swoje sugestie. Prosiłbym Was drodzy użytkownicy nissanów o porady i w razie czego wyprowadzenie mnie z błędu.

 

- świece

- filtry paliwa, powietrza, oleju, kabinowy

- 2 paski

- rolka napinacza od paska alternatora i klimy

- 2 wahacze górne przód

- 2 wahacze dolne przód

- osłona przegubu z prawe strony

- krzyżak wybieraka

- 2 tuleje tylnych wahaczy wzdłużnych

- tarcze tył

- klocki tył

- łożyska tył z abs

 

Silnik jest suchy na pieprz, skrzynia tak samo. Pytałem o wymianę oleju w skrzyni, to usłyszałem że jak skrzynia sucha to żeby nie ruszać. Na forum z tego co pamiętam wyczytałem, że co 60-70 kkm.

------------------------------------------

Z rzeczy na które jestem wstępnie zdecydowany to:

Świece ngk BKR5E-11

filry chyba manna, kabinowy już wymieniłem bo nabijałem klimę

wahacze górne lemfordera, dolne jeszcze nie wiem

krzyżak wybieraka z tego co się orientowałem będzie duży problem, może w ASO dostanę. Muszę się tego jeszcze dowiedzieć

tarcze klocki ATE

co do oleju jest bardzo dużo opinii, a nie wiem jaki był wcześniej. Spróbuje chyba valvoline 10W40

 

Proszę Was o jakieś sugestie. Pozdrawiam  

swiece ngk jeśli made in france to nie kupuj szmelc nad szmelce, made in japan first class lemforder wahacze są ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarcze i klocki to zestaw ATE jest ok?

Wahacze górne wezmę lemfordera, bo wiem że to pięta achillesowa primer, a dolne też brać tej firmy czy można śmiało kupić coś tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tarcze i klocki to zestaw ATE jest ok?

Wahacze górne wezmę lemfordera, bo wiem że to pięta achillesowa primer, a dolne też brać tej firmy czy można śmiało kupić coś tańszego?

w dolnych można wymieniać sworznie osobno ale jak pordzewiałe to wymień też lemfordera

w dolnych można wymieniać sworznie osobno ale jak pordzewiałe to wymień też lemfordera

sprawdź jakie masz klocki jak 124 dlugość a chyba tak to mam trw kupiłem do swojej ale ja mam 129 długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze górne wezmę lemfordera, bo wiem że to pięta achillesowa primer, a dolne też brać tej firmy czy można śmiało kupić coś tańszego?

Kup z łożyskami a nie z gumami. Starczają na niebo dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...