Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

k11 silnik chodzi jak traktor skaczące obroty


eska206

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki podczas jazdy, gdy stoję w korkach lub na skrzyżowaniu świetlnym albo podczas postoju, silnik czasem chodzi jak traktor. Po jakimś czasie znika odgłos traktora, obroty podnoszą się i opadają i wtedy wraca do normalnej pracy silnika. Czasem nawet wyłącza mi się silnik. Nie wiem czyja to wina, czy przepływomierz, przepustnica, silnik krokowy czy sonda. kable, świece są dobre.

Chciałem dodać jeszcze że spalanie strasznie wzrosło jeżdzę ekonomicznie trasa 7.5 l do 100 km. miasto 8,5l max 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem to masz benzynówkę, u mnie podobnie obroty spadały i potrafił gasnąć, pomogło wyczyszczenie przepustnicy i krokowca. Czas pracy godzina, koszt to niecałe 10zł - pół puszki carbcleanera i problem rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego kolegę na Naszym Forum NKP.

 

Widzę, że podczas pisania mojego postu, już ktoś się też wpisał, ale.....

 

Na początek, dobre wychowanie nakazywało by aby się przywitać choć małym słowem -->witam lub cześć<--. Można to zrobić np. tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/1060-chcesz-si%C4%99-przywita%C4%87-jeste%C5%9B-nowy/page-258 ale i w tym tekście, pierwszym słowem może być powitanie.

Mógłbyś również rzetelnie zapoznać się z regulaminem, a nie tylko go akceptować, bo pewnie na dobre to nie wyjdzie.

Należy dokładnie uzupełnić profil. To info również się przyda http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88231-dlaczego-warto-uzupelnic-profil/

To tyle przykrego i złego tak na początek.

 

Do meritum. 

K11, są w benzynie jak i w dieslu. Przypuszczam, iż Tobie chodzi o silnik benzynowy, choć świece są w obu silnikach, lecz diesle nie mają przepustnicy (ale nie każdy musi się domyślać, a może chciałby coś doradzić).

Z tych podzespołów co wymieniłeś, to może wszystko wpływać na Twoją usterkę.

Napisz co zrobiłeś do tej pory i później będziemy myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na razie nic nie zrobiłem, muszę się za ta zabrać. Najpierw czyszczenie, a jak nie pomoże to do mechanika, lub może lepiej pod komputer podłączyc, co wy na to?

 

Mój samochód to benzyna 1.0 1995 brak obrotomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rocznik (uzupełnij profil) nie podtrzymuje pamięci błędów.

Wystarczy najpierw przeczytać trochę tematów na Forum i korzystać z wyszukiwarki (to też jest w regulaminie).

Gdybyś trochę poszukał, to byś np. znalazł mój pdf np. tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89981-k11-przepustnica-i-zaw%C3%B3r-krokowy-czyszczenie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy samemu się za to zabrać, jestem laikiem przy robotach samochodowych. Mechanik za wyczyszczenie ile weźmie ?

 

Ten rocznik 1995 nie podtrzymuje pamięci błędów? Czyli nie sprawdzę go na auto diagnostyce? Trzeba samemu dojść do sedna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...