Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła dzienne LED do QQ I (2009r)


Cyran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie nie jedna osoba posiadająca QQ I zastanawiała się jakie światła do jazdy dziennej założyć. Miejsc do tego w brew pozorom zbyt wiele nie ma w QQ I. 

Widziałem kilka QQ z założonymi LEDami tuż po bokach tablicy rejestracyjnej lecz mam wątpliwości czy spełnia to wymagania wg przepisów choćby pod względem odległości do krawędzi bocznych auta czy też odległości minimalnej między lampami LED.

 

Do swojego QQ założyłem LEDY firmy M-Tech model 825 HP DUO. 

Szczegółowy opis na stronie producenta tutaj: 825 HP DUO.

Instalacja ich jest bardzo prosta ze względu na sterownik, który obsługuje te LEDy. 

Podłączenia zasilania dokonujemy bezpośrednio do akumulatora i jedynie pozostaje podłączyć kabel sterowania do + jednej z żarówek (w moim przypadku do żarówki postojowej najbliżej akumulatora).

Sama instalacja LEDów wymaga odrobiny gimnastyki przy wierceniu a następnie podłączaniu ich. 

Dla zainteresowanych przedstawiam kilka propozycji instalacji jakie sobie zrobiłem w prostym programie graficznym a poniżej "projektów" zdjęcia autentyczne mojego QQ z zainstalowanymi tymi światłami dziennymi. Może komuś się to przyda. (w miejscach instalacji pod zderzakiem nie ma żadnych przeszkód by je tak zainstalować. (Mam w qq fabrycznie założone webasto i tez nie przeszkadza mimo, że jest tuż za zderzakiem)

 

qqLED.jpg

 

 

A to moje QQ z założonymi światłami do jazdy dziennej.

 

qq.jpg

 

Światła bardzo dobrze widać nawet w słoneczny dzień. Zarówno patrząc na wprost jak i z różnych kątów oraz z boku. 

Zdjęcia nie oddają zbytnio efektu jaki widać na żywo.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła reklama

 

Nie zakładałem tematu by reklamować produkt bo można kupić inne. Zresztą link nie wskazuje do żadnego sprzedawcy a do producenta. 

Ale mając QQ i przeglądając dziesiątki różnych świateł ledowych okazało się, że najlepszym rozwiązaniem wg mnie będą właśnie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem się z zamiarem montażu w podobnym miejscu ,zakupiłem nawet podobne "lampki ....ale zrezygnowałem .

Tylko ja chciałem wykorzystać do tego miejsce oryginalnych świateł p/mgłowych do czasu aż znalazłem takie rozwiązanie ...na zdjęciach :)

Gdyby ktoś chciał 10 szt tych diod to odsprzedam 

A  tu linki do mojego rozwiązania , a raczej części którymi się posłużyłem , bo należało jeszcze wymyślić mocowanie soczewki z oprawką w tej plastikowej nakładce .


http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-2pcs-Led-DRL-Ultra-High-Power-Eagle-Eye-30W-Diameter-50mm-Ultrathin-Fog-Light-Reversing/1387340024.html

 

http://www.aliexpress.com/item/CHROME-FRONT-FOG-LIGHT-LAMP-COVER-TRIM-BEZELS-SURROUND-for-NISSAN-QASHQAI-10-13/2046955704.html?spm=2114.01020208.3.2.cZnXng&ws_ab_test=201556_2,201527_2_10_71_9_72_73_74_75_11_12,0_0

post-77674-0-91012400-1444046971_thumb.jpg

post-77674-0-98703800-1444046975_thumb.jpg

post-77674-0-78816900-1444046980_thumb.jpg

post-77674-0-98567800-1444046984_thumb.jpg

post-77674-0-32113000-1444046988_thumb.jpg

post-77674-0-92829900-1444047174_thumb.jpg

post-77674-0-03285700-1444074803_thumb.jpg

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyran, wiem że na forum ostatnio pojawiło się sporo niechcianych reklam, ale chodziło mi o to, że ładnie to zaprezentowałeś.  Efekt końcowy bardzo fajny. Szczególnie w qq1 sprzed liftingu, gdzie jest problem z zachowaniem przepisowego odstępu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyran, wiem że na forum ostatnio pojawiło się sporo niechcianych reklam, ale chodziło mi o to, że ładnie to zaprezentowałeś.  Efekt końcowy bardzo fajny. Szczególnie w qq1 sprzed liftingu, gdzie jest problem z zachowaniem przepisowego odstępu. 

W pewnym momencie nawet zrezygnowałem z zakładania świateł do jazdy dziennej bo wszystkie standardowe jakoś nie mogłem dopasować a przymierzałem kilka różnych zestawów przed zakupem i zawsze jakieś ale było. Dopiero przeszperanie alledrogo dało mi do myślenia i przysiadłem do kombinowania jak je założyć. Znalazłem odpowiednie zdjęcie qq I, wymierzyłem mniej więcej ile 1 oczko powinno zajmować na zderzaku miejsca wyliczając ilość px tablicy rejestracyjnej która ma 50cm następnie podzieliłem i przemnożyłem przez 2 cm oczka. Jak widać prawie trafiłem bo w praktyce wyszło może z 1cm na całości krótsze niż w projekcie ale to już nie takie istotne było. Są zestawy z 5 oczek na stronę ale one chyba nie spełniają wymogu co do powierzchni minimalnej światła.

 

Projekty w zasadzie pomogły mi zdecydować jaką opcję założyć a że mam gotowe i wiem, że tak jak ja ktoś też może mieć dylemat jakie i jak założyć to podpowiadam jako zadowolony użytkownik w swoim qq.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt godny uwagi !

Jednak sam nie ingerowałbym aż "tak głęboko" w zderzak a wolałbym (może mniej efektownie) 'wysadzić" światła p.mgielne tak jak zrobił to kol. Fergul.

Nie mniej: brawo za odważną modernizację !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Pewnie nie jedna osoba posiadająca QQ I zastanawiała się jakie światła do jazdy dziennej założyć. Miejsc do tego w brew pozorom zbyt wiele nie ma w QQ I. 

Widziałem kilka QQ z założonymi LEDami tuż po bokach tablicy rejestracyjnej lecz mam wątpliwości czy spełnia to wymagania wg przepisów choćby pod względem odległości do krawędzi bocznych auta czy też odległości minimalnej między lampami LED.

 

Do swojego QQ założyłem LEDY firmy M-Tech model 825 HP DUO. 

Szczegółowy opis na stronie producenta tutaj: 825 HP DUO.

Instalacja ich jest bardzo prosta ze względu na sterownik, który obsługuje te LEDy. 

Podłączenia zasilania dokonujemy bezpośrednio do akumulatora i jedynie pozostaje podłączyć kabel sterowania do + jednej z żarówek (w moim przypadku do żarówki postojowej najbliżej akumulatora).

Sama instalacja LEDów wymaga odrobiny gimnastyki przy wierceniu a następnie podłączaniu ich. 

Dla zainteresowanych przedstawiam kilka propozycji instalacji jakie sobie zrobiłem w prostym programie graficznym a poniżej "projektów" zdjęcia autentyczne mojego QQ z zainstalowanymi tymi światłami dziennymi. Może komuś się to przyda. (w miejscach instalacji pod zderzakiem nie ma żadnych przeszkód by je tak zainstalować. (Mam w qq fabrycznie założone webasto i tez nie przeszkadza mimo, że jest tuż za zderzakiem)

 

qqLED.jpg

 

 

A to moje QQ z założonymi światłami do jazdy dziennej.

 

qq.jpg

 

Światła bardzo dobrze widać nawet w słoneczny dzień. Zarówno patrząc na wprost jak i z różnych kątów oraz z boku. 

Zdjęcia nie oddają zbytnio efektu jaki widać na żywo.

 

Ile kolega zapłacił za taki zestaw ? fajnie jakby dawali takie matryce do wiercenia dziur, chyba że Ty posiadasz :) może masz jakieś instrukcje jak to podłączyć ? I jak to jest zintegrowane z manetką ? Jak ma na auto i nie jest ciemno to rozumiem że świecą te LEDY ? jak się ściemni to się wyłączają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu prosty schemat do adaptacji instalacji świateł przeciwmgielnych dla świateł dziennych DRL.

Szerszy opis w podpiętym dziale "schematy, relacje..."

 

a jakie żarówki tam kolega zamontował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane są super jasne LEDy H11 jak na zdjęciu poniżej.

Można również oryginalne halogeny wymienić na homologowane, okrągłe światła do jazdy dziennej.

post-16692-0-79508100-1445796188_thumb.jpg

post-16692-0-03231000-1445853238_thumb.jpg

Edytowane przez picad
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kolega zapłacił za taki zestaw ? fajnie jakby dawali takie matryce do wiercenia dziur, chyba że Ty posiadasz :) może masz jakieś instrukcje jak to podłączyć ? I jak to jest zintegrowane z manetką ? Jak ma na auto i nie jest ciemno to rozumiem że świecą te LEDY ? jak się ściemni to się wyłączają ?

 

Więc tak: 

Zestaw LED kosztował mnie 270zł. Montaż wykonałem sam.

Po za rozplanowaniem i wywierceniem otworów reszta jest banalna.

Podłączenie wygląda tak: 

- Zasilanie + i - bezpośrednio do akumulatora (zestaw ma swój bezpiecznik)

- Kabel sterowania do + światła postojowego

 

Centrala sterująca jest z czujnikiem zasilania na akumulatorze i w momencie gdy silnik pracuje i pracuje lądowanie na aku jest więcej niż 13,1 a chyba taka granica jest na czujniku więc same ledy się włączają jak tylko silnik a w zasadzie alternator zaczyna pracować. Kabel do + światła postojowego weryfikuje czy światła w samochodzie są włączone czy nie i odpowiedni włączy lub nie ledy.

 

Więc sens ustawienia manetki na auto jest jak najbardziej trafiony - ja tak jeżdżę teraz praktycznie tylko na auto.

 

Co do szablonów to raczej trzeba sobie to wyrysować na zderzaku i odpowiednio rozłożyć wg własnego gustu oczywiście z zachowanie wymaganych przepisami parametrów. (Sam nie wiedziałem w jakim układzie założyć więc zrobiłem te kilka projektów co pomogło mi zdecydować jak założyć. Dałem na formum - może ktoś skorzysta.) W zestawie jest otwornica więc w zasadzie potrzebna tylko wiertarka i trochę czasu na zrobienie otworów oraz podłączenie kabli co też nie jest trudne w przypadku tego konkretnego zestawu.

Edytowane przez Cyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że osobom które podłączyły sterownik dziennych bezpośrednio pod akumulator światła gasły w trakcie jazdy, bo ponoć QQ ma jakiś system zapobiegający przeładowaniu akumulatora. Może zdarzyć się tak, że światła dzienne mogą Ci zgasnąć w trakcie jazdy. Ja podłączyłem się pod któryś z przewodów w sterowniku (skrzynka obok skrzynki bezpieczników w komorze silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie zauważyłem by gasły. Dość mocno świecą te ledy więc ładnie odbija się to w karoseriach innych samochodów ale zwrócę uwagę na to.

Przy tych ledach jest inny sterownik niż przy standardowych i działa on inaczej niż standardowe ale cały czas przyglądam się czy jest ok i jak narazie nie mam żadnych wątpliwości co do nich.

Edytowane przez Cyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem z NSSC 510HP jak na zdjęciu. Nie trzeba wiercić.

post-98110-0-10432300-1457874295_thumb.jpg

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu świateł dziennych należy zachować odległości jakie są wymagane a te miejsca chyba są dalej niż 40 cm od obrysu - nie pamiętam ile było ale jak robiłem pomiary to mi to miejsce coś nie pasowało z 2 powodów - zbyt blisko siebie wychodziły oraz zbyt daleko od obrysu

32-50724_g.jpg

Z tego co pamiętam to miejsca które wskazujesz są dalej niż 40 cm od obrysu bocznego auta.

 

Tablica rejestracyjna ma raptem 50 cm - widziałem już kilka samochodów gdzie ledwo światła dzienne wystawały po za tablicę - z tego co wiem w trakcie kontroli takie światła założone niezgodnie z przepisami traktowe są jako brak świateł - nie wiem czy też przypadkiem nie jest zabierany dowód rejestracyjny w związku nieprawidłowym montażem świateł dziennych co nie powinno przejść przeglądu. Tak samo często widzę samochody gdzie przy włączonych światłach mijania święcą im też ledy w tym czasie - co też nie spełnia przepisów.

Edytowane przez Cyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem i przy montażu jak na foto, odległość między światłami wyjdzie ok 67cm, a od obrys ok 40-42cm

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam takie światła
zdjęcia nie posiadam ale zrobiłem takie coś post-83943-0-31396300-1458029365_thumb.jpg

zamontowane pod skosem ,daje fajny efekt nie standardowy .
światła świecą bardzo mocno warte swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lifcie jest łatwiej bo wnęka w zderzaku jest szersza niż sprzed liftu...

 

 

Robert.Byd, dnia 14 Marz 2016 - 16:26, napisał:

 

Pomierzyłem i przy montażu jak na foto, odległość między światłami wyjdzie ok 67cm, a od obrys ok 40-42cm

 

Akurat ja okrągłych nie brałem pod uwagę a wszelkiego rodzaju prostokątne nie mieściły mi się w wymiarach jakie trzeba zachować wg przepisów

Edytowane przez Cyran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak napisał Cyran, w tym miejscu można zamontować tylko te okrągłe światła. Prostokątne nie spełnią wymaganej odległości między lampami min 60cm.

 

 

 

Znalazłem takie rozwiązanie: http://allegro.pl/showitem/description/5978428195.html

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sama tablica rejestracyjna może być odnośnikiem jeśli chodzi o minimalną odległość. Szerokość tablicy to ok. 52 cm, także wchodzą w grę tylko okrągłe światła.

Ja, u siebie mam DRL z funkcją świateł pozycyjnych.

 

DRL:

 

post-91764-0-95833900-1458860918_thumb.jpg

 

Światła mijania + ringi w DRL jako dodatkowe światła pozycyjne:

 

post-91764-0-34883700-1458860921_thumb.jpg

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle zdecydowałem się na to rozwiązanie i zakup.

 

http://allegro.pl/drl-led-dzienne-halogen-nissan-qashqai-rogue-ii-2-i5978428195.html

 

Dzięki temu światła dzienne będą zgodnie z przepisami i zachowam halogeny.

No i co najważniejsze nie trzeba robić dziur w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką alternatywę
http://allegro.pl/osram-ledriving-f1-przeciwmglowe-swiatla-led-i6049849199.html

DRL i halogeny w jednym (podobnie jak wyżej u kolegi)

Do zestawu trzeba jeszcze dokupić uchwyty montażowe pod daną markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...