Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Żarówki


Gość Primera.SLX.99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Primera.SLX.99

Witam.

Przeczytałem opis wymiany żarówek http://nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=14&a...cid=3&tid=7

no i teraz myśle żeby kupić diody LED.

Tylko nie wiem które są dobre,prosze o pomoc. Które beda pasowac do mojego nissana:

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=66439935

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=67103289

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podswietlenie diodami wyglada bardzo fajnie na zdjeciach. W rzeczywistosci swieci slabiej niz zarowka (zegary jako calosc), bo dioda nie ma takiej zdolnosci rozpraszania swiatla. Natiomiast te diody z 2go linka to zwykle 5mm tylko podpilowane, czyli najgorsze co moze byc. Jesli chodzi o diodowe oswietlenie to przerobilem prawie wzystko i efekty sa ok, ale zadna rewelacja. Jedyne na co bym sie teraz pokusil to dioda 12V 10mm o kacie swiecenia 180stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

Ja szukam gotowych zamienników. Czyli wyjmuje stare wkładam nowe i gotowe. Nie chce sam ich przerabiać czy coś bo nie umiem.

Może jakiegoś linka do dobrych żarówek ? Albo gdzie można takie dostać w WAWIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladnij sie za czyms takim jak zarowki z kolorowego szkla - nie mylic z malowanym, bo to szajs - sa drozsze od zwyklych, bialych czy malowanych ale sa zdecydowanie ladniejsze i nie traca koloru. Sam chetnie kupil bym takie, jednak trudno je dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jest tutaj pare rzeczy jakie powinienes wiedzieć. W opisanym temacie jaki jest. Oprócz tych żaróweczek, które są opisane w temacie przez Scyzor-a są jeszcze 5W-atowe takie same jakie są w przednich reflektorach służące jako światła postojowe. Te malutkie 1.2W są o ile pamiętam 3 głównie do podświetlenia miejsca gdzie znajduje się zegarek z temperaturąi datą oraz tam gdzie są kilometry i w jednym rogu licznika. Reszta jest na większych tych 5W. Druga rzecz jakiej przypuszczalnie nie wiesz i chcesz zmienic podświetlenie to ta, że wszystkie rzeczy, które są czerowne w liczniku (pole rezerwy paliwa, wskazówka obrotomierze, prędkościomierza, paliwa oraz temperatury silnika) będą w sumie nie widoczne. Ponieważ gdy na czerwony kolor poda się niebieski to robi się czarny, a z czarnymi ciężko się jeździ. JA to szybko zmieniłem jak tylko zalożyłem. Zrobiłem tylko podświtelenie kilometrów i zegarka na niebiesko oraz przełączniki nawiewu. Reszta jest na biało. Udało mi się w prawdzie zrobic to na białych diodach wygląd super. A jeszcze podświetliłem na niebiesko (bo często mi się przepalała żaróweczka w miescu pod przełącznikami ogrzewaniagdzie jest taki schowek podręczny. CO do tych diód z allegro to ja mam typu tego drugiego linku. Te pierwszego są lipne z tego co słyszę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość Primera.SLX.99
Kolego. Jest tutaj pare rzeczy jakie powinienes wiedzieć. W opisanym temacie jaki jest. Oprócz tych żaróweczek, które są opisane w temacie przez Scyzor-a są jeszcze 5W-atowe takie same jakie są w przednich reflektorach służące jako światła postojowe. Te malutkie 1.2W są o ile pamiętam 3 głównie do podświetlenia miejsca gdzie znajduje się zegarek z temperaturąi datą oraz tam gdzie są kilometry i w jednym rogu licznika. Reszta jest na większych tych 5W. Druga rzecz jakiej przypuszczalnie nie wiesz i chcesz zmienic podświetlenie to ta, że wszystkie rzeczy, które są czerowne w liczniku (pole rezerwy paliwa, wskazówka obrotomierze, prędkościomierza, paliwa oraz temperatury silnika) będą w sumie nie widoczne. Ponieważ gdy na czerwony kolor poda się niebieski to robi się czarny, a z czarnymi ciężko się jeździ. JA to szybko zmieniłem jak tylko zalożyłem. Zrobiłem tylko podświtelenie kilometrów i zegarka na niebiesko oraz przełączniki nawiewu. Reszta jest na biało. Udało mi się w prawdzie zrobic to na białych diodach wygląd super. A jeszcze podświetliłem na niebiesko (bo często mi się przepalała żaróweczka w miescu pod przełącznikami ogrzewaniagdzie jest taki schowek podręczny. CO do tych diód z allegro to ja mam typu tego drugiego linku. Te pierwszego są lipne z tego co słyszę. Pozdrawiam.

Podaj mi jakieś linka do żarówek których używałes. Mam rozumiec ze musze kupic 3 małe i ile tych 5W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...