Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] problem z ogrzewaniem


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam taki (na szczescie ostatni!) problem z niedawno kupioną P10.

 

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem i coś mi poradzi, lub przynajmniej powie gdzie szukać zaworu nagrzewnicy i co trzeba rozebrać, żeby się tam dostać.

 

Mam taki dziwny problem z przepustnicą nagrzewnicy ogrzewania.

 

Jak ustawie na full zimne, to jest zimniutko. Super.

Jak ustawie na full gorące, to jest cieplutko. Super.

Więc gdzie problem ???

 

Nie mam stanu pośredniego. Jeśli przesune na gorące do oporu to leci bardzo gorące powietrze, jak przesune je chociaz o centymetr w strone zimnego to leci juz lodówka, a powinno leciec nadal ciepłe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamiętam to nie ma tam zaworu do nagrzewnicy, ale nie jestem pewny na 100 %. JA proponował bym sprawdzić linke od tego ogrzewania. Może pancerz się wyczepił i ta klapka otwiera się i zamyka jak nie powinna ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tego co pamiętam to nie ma tam zaworu do nagrzewnicy, ale nie jestem pewny na 100 %. JA proponował bym sprawdzić linke od tego ogrzewania. Może pancerz się wyczepił i ta klapka otwiera się i zamyka jak nie powinna ?????????

 

No nie jest to wykluczone, ale skoro nie ma zaworu w nagrzewnicy to czym steruje linka?

 

A moze masz zapowietrzony uklad chlodzenia?? Sprawdz poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym i w chlodnicy.

 

Raczej wątpie gdyż silnik grzeje sie dobrze, pozatym jak ustawie na ciepłe to jest ciepłe, problem ze niema stanu pośredniego , powiedzmy "letnie" Jest albo gorące, albo lodowate :-)

Dlatego stawiam na sterowanie ogrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka steruje "klapką", która przepuszcza powietrza bezpośrednio z dmuchawy lub przez nagrzewnicę.

 

No to mam punkt zaczepienia :-) Dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...