Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ciepłym nawiewem na szybę


Master929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Primerę posiadam od prawie roku i dopiero teraz zastanowiło mnie czy to normalne, że jak puszczam ciepłe powietrze na szybę to słabo dmucha? Wystarczy że zmienię na zimne i zaczyna dmuchać mocniej.

 

W pozostałych pozycjach nawiewu,  przy zmianach ciepłe/zimne nawiew dmucha z tą samą siłą.

 

Filtr zmieniany w lato, klimatyzacja niestety już nieszczelna.

 

Czy tak ma być, czy coś się zepsuło? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w pozostałych nawiewach masz taka samą siłę nawiewu zimniego i ciepłego to najprawdopodobniej klapka otwierająca wlot ciepłego powietrza na szybę przednia nie otwiera się całkowicie. Albo coś ja przyblokowuje, przewód, wygłuszenie albo nawalił jej mechanizm otwierający, przeskok na zębach lub ząbki wyłamane, tudzież przygięte cięgło może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś ja przyblokowuje, przewód, wygłuszenie albo nawalił jej mechanizm otwierający, przeskok na zębach lub ząbki wyłamane, tudzież przygięte cięgło może być.

 

A jak to sprawdzić? Trzeba wyjąć całą deskę? Gdzie szukać tej zapadki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nawiewu na szybę przednią najciężej się będzie dostać, do pozostałych cięgła wraz z całą automatyką są po jednej i drugiej stronie nagrzewnicy. Musisz ściągnąć sobie manuala do posiadanego, nie masz w opisie, modelu pojazdu a tam będziesz miał rozrysowane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Primerę posiadam od prawie roku i dopiero teraz zastanowiło mnie czy to normalne, że jak puszczam ciepłe powietrze na szybę to słabo dmucha? Wystarczy że zmienię na zimne i zaczyna dmuchać mocniej.

 

W pozostałych pozycjach nawiewu,  przy zmianach ciepłe/zimne nawiew dmucha z tą samą siłą.

 

Filtr zmieniany w lato, klimatyzacja niestety już nieszczelna.

 

Czy tak ma być, czy coś się zepsuło? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Uzupełnij PROSZĘ  swój profil w tym miejscu:

 

  • Model:Primera
  •  

jaka, silnik , rok ?

bo usunę ten temat.

 

Patrz regulamin ;

"Rejestrując się na Forum każdy użytkownik powinien wypełnić swój profil. Obowiązkowo pola: modelu (generacji/rocznika) oraz silnika. Służy to lepszej orientacji pozostałych użytkowników w razie potrzeby uzyskania porady. Pozostałe pola profilu wypełniane są dobrowolnie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...