Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Radio czy zmieniarka?


Sidro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawo stałem się posiadaczem samochodu Nissan Almera z 2004r po lifcie. Mam jeden problem z radiem tj nie gra w ogóle, działa, wyszukuje stacje, itd jednak brak dźwieku. Raz pojawił się dźwiek jednak był strasznie znieksztalcony(jakby ktoś jadł i śpiewał z pełną buzią :D ). Podejrzewam spalona końcówke mocy, jednak nie jestem tego pewien i chcialem podmienic zmieniarke CD(jeżeli się nie mylę to tam właśnie znajduję sie wszystko). Czy zmieniarka a radio w Almerze to jedno i to samo? W takim przypadku bez odblokowania(NATS) nic nie podziałam. Posiadam radio jak na foto

 

http://i972.photobucket.com/albums/ae204/jonsick/dash_zps931d2fe9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz duży wyświetlacz - ale chyba na pewno, to ciężko Ci będzie podmienić. Radio/panel współpracuje z innymi podzespołami i jest do nich dedykowane, łącznie z immo.

Może najpierw sprawdź antenę (częste przypadki) i mocowanie podsufitką również. Może trzeba dać wzmacniacz antenowy. Potem zostaje Ci jakiś elektronik od radia.

Może być tak, że inne radio nie będzie działało, gdyż będzie trzeba wprowadzić kod. I tutaj będziesz miał znów problem.

Poszukaj tematów w wyszukiwarce, bo było ich dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos zniekształcony tylko na radiu, czy na CD też?

Jeśli tylko w radiu, to będzie jak kolega pisał wyżej, czyli antena. Jeśli na CD też to pewnie właśnie końcówka mocy. Mogła się spalić przy zwarciu kabli głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to przesiedziałem w pracy 6h i nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi. Czyli mam rozumieć że zmieniarka/odtwarzacz cd jest jako tako zintegrowany z resztą(panelem sterowania, wyświetlaczem itd) i że zmiana samej zmieniarki bez odblokowywania nic nie da? A jak wygląda kwestia podłączenia niefabrycznego radia? Ciężki temat czy raczej peer to peer? Pomijam fakt przejściówki bo to chyba oczywista sprawa. Radio wtedy wchodzi w miejsce zmieniarki? Jakby miał ktoś konkretny temat/manual odnośnie podłączenia niefabrycznego radia właśnie w tej wersji z wyświetlaczem to prosiłbym o linke :) Aaaaa zapomniałem dodać, radio nie gra w ogóle, tzn ani FM ani CD.

 

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie gra a grało (jeden raz się włączyło) to mogą być zimne luty , wymontuj radio i przepatrz dokładnie płytkę z elektroniką, (sam przy wykonywaniu aux w radiu poprawiałem luty bo niektóre wydały się jakby niedługo miały puścić), co do zmieniarki, czy jest je dziś sens montować, skoro kupujesz radio i pena 32 GB bądz kartę sd i masz tyle piosenek że wądpię że je przesłuchasz wszystkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz panel, to wymontowanie radia skutkuje brakiem wyświetlacza (przynajmniej w mojej wersji tak jest) Bez radia także auto nie odpali (sprawa immo.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sporo szukałem po necie jak pozbyć się oryginalnego radia i wrzucić coś nieoryginalnego. Niestety poza jedną fotką nie znalazłem nic konkretnego. A patrząc na posty kolegów powyżej widać że to jednak grubszy temat....

post-85651-0-02765100-1445379804_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wymiane radia to poczytaj na elektroda.pl jest to tam w miare dobrze opisane.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2871378.html

Generalne ciezki temat.

A to jest mój temat :rofl: Generalnie to zostaje Ci albo wymiana radia oryginalnego na inną sprawną używkę + możesz do tego dorzucić emulator zmieniarki co rozwiąże Ci problem ciągłego nagrywania płyt audio CD lub nowa wiązka do radia z mp3 typu alpine clarion itp, ale to już grubsza sprawa bo trzeba te radio gdzieś zamontować/schować i wszystko poprawnie podłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...