Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spalanie na komputerze


peceq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam qq z navi jak na zdjęciu, podczas postoju czy to na biegu czy na luzie pokazuje max spalanie, ma ktoś podobnie ? 

BTW co to jest za wersja wyposażenia ? da się to jakoś upgrade'ować ? 

post-95109-0-40616900-1444823334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Każdy tak ma przy wskazaniach l/100km.

Niektóre marki wtedy przełączają się na spalanie w litrach na godzinę.

A wytłumaczenie możesz znaleźć w matematyce - gdy mamy do czynienia z dzieleniem przez 0 (twoja prędkość wynosi 0km/h) czyli twoje spalanie wynosi x litrów/0km ->czyli granica ciągu jest w nieskończoności... czy jakoś tak...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś update softu da się zrobić?

u mnie zawsze na biegu jałowym pokazywało zerowe spalanie,ale od miesiąca podczas postoju pokazuje full...nie mam pojęcia czemu się tak stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłeś przypadkiem na jakiejś akcji serwisowej ?  Też mam wrażenie że wcześniej pokazywało 0, troche to zgubne jest jak sięna postoju pali 15l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju nie plai 15 - ale nieskończenie wiele ;-)

W poprzedni samochodzie na ten przykład spalanie chwilowe było tylko dla prędkości powyżej 30km/h Jadąc wolniej wyświetlacza zamiast cyfr - pokazywał kreski.

Nie widziałem - więc tylko sobie gdybam - wątpię bu wcześniej pokazywało 0 - to by była anomalia, a nie stan dzisiejszy (szczególnie w porównaniu z innymi qashqaiami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% wcześniej pokazywało zero na postoju,nie jechałem od razu do serwisu bo maxymalne spalanie na postuju pokazywało tylko co jakiś czas,teraz jest to nieustanne

DO KARMINADEL: nie potrzebuje okularów,widzę dobrze ,na biegu jałowym gdy auto się toczy pokazuje zero i tak zawsze było,jak nie wierzysz to mogę Ci pokazać...(to do zamkniętego tematu)

Edytowane przez jacekvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeszkadzałobymi to wogóle gdyby nie przekłamywało wyników średniego spalania. Mogłyby być te kreski . Ciekaw jestem dalczego komputer nie przestawia się na tryb l/h :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KARMINADEL: nie potrzebuje okularów,widzę dobrze ,na biegu jałowym gdy auto się toczy pokazuje zero i tak zawsze było,jak nie wierzysz to mogę Ci pokazać...(to do zamkniętego tematu)

 

Zrób ZDJĘCIE bo nie uwierzę. Na pewno jest minimalnie kreska chwilowego spalania, jej powiedzmy początek, który oznacza spalanie rzędu 0,7l/100km

ZERO to Ci pokaże, jak masz wrzucony bieg i hamujesz silnikiem. Wtedy nie masz nawet pół piksela tej kreski - bo jest zero.

Nabiegu jałowym, gdy samochód się toczy będzie kreska. Może Ci sie wydaje, że to jest zero, bo to jest tak wyskalowane - że 0,7 litra to prawie zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj liczniki rusz i zatrzymaj się na ok 2÷3min.Zobaczysz jaka średnia wychodzi. Za głowę sie złapiesz. Ja też to przerabiałem nawet o to tu pytałem. Ale średnia km im wiecej to się normuje. U mnie różni sie wskazanie z faktycznym spalaniem o ok 0.5l.

Leje do pelna robię ok 800 i znowu do pełna. Na 20 tankowań tylko jedno sie pokrywało.

 

J10 2.0dci 2011 Acenta

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez robert_76_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzeruj liczniki rusz i zatrzymaj się na ok 2÷3min.Zobaczysz jaka średnia wychodzi. Za głowę sie złapiesz. Ja też to przerabiałem nawet o to tu pytałem. Ale średnia km im wiecej to się normuje. U mnie różni sie wskazanie z faktycznym spalaniem o ok 0.5l.

Leje do pelna robię ok 800 i znowu do pełna. Na 20 tankowań tylko jedno sie pokrywało.

 

J10 2.0dci 2011 Acenta

Wysłane z mojego SM-G900F

0.5 różnicy jest jeszcze do przyjęcia. W serwisie pytałeś  czy nie da się tego zaktualizowac ?. Ile Ci wyszło przy tym eksperymencie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ZDJĘCIE bo nie uwierzę. Na pewno jest minimalnie kreska chwilowego spalania, jej powiedzmy początek, który oznacza spalanie rzędu 0,7l/100km

ZERO to Ci pokaże, jak masz wrzucony bieg i hamujesz silnikiem. Wtedy nie masz nawet pół piksela tej kreski - bo jest zero.

Nabiegu jałowym, gdy samochód się toczy będzie kreska. Może Ci sie wydaje, że to jest zero, bo to jest tak wyskalowane - że 0,7 litra to prawie zero.

jutro autko jedzie do serwisu bo jest na gwarancji,niestety nie jest to jego pierwsza usterka w ramach gwarancji,spalanie na biegu jałowym jak i na tzw hamowaniu silnikiem jest takie samo czyli zero,przynajmniej tak pokazuje wskaźnik,problem pojawia się podczas postoju jak jutro wróci z serwisu i nic nie wymyślą to wrzucę zdjęcie ,a może nawet filmik żebyś uwierzył......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stalem tak długo aby sprawdzać. Ale przez tą chwilę pokazywalo ok 14l.

W serwisie nie byłem. Aż tak to mi nie przeszkadza.

 

J10 2.0dci 2011 Acenta

Wysłane z mojego SM-G900F

Edytowane przez robert_76_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro autko jedzie do serwisu bo jest na gwarancji,niestety nie jest to jego pierwsza usterka w ramach gwarancji,spalanie na biegu jałowym jak i na tzw hamowaniu silnikiem jest takie samo czyli zero,przynajmniej tak pokazuje wskaźnik,problem pojawia się podczas postoju jak jutro wróci z serwisu i nic nie wymyślą to wrzucę zdjęcie ,a może nawet filmik żebyś uwierzył......

Bardzo proszę. Lubię oczywiste sytuacje. Bo ja bardzo niewierny jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pokazuje max na postoju

a w VW przełancza się na L/H (litry na godzinę)

nissan nie dorusł widocznie to czegos takiego

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w menu serwisowym można wykalibrować średnie spalanie, tak jak to jest podajże w Mazdzie.

Tylko przydałby się jakiś opis lub instrukcja bo jest zbyt dużo tych opcji i można cos poprzestawiać.

Do menu serwisowego wchodzi się przez przytrzymanie lewego przycisku przy zegarach i włączeniu stacyjki w pozycji ON.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym pogrzebał, bo średnie spalanie zaniża mi o jakiś litr, a nie chcę robić tego po omacku.

Z tego co pamiętam to mazdzie jest w menu możliwość kalibracji spalania parametrem -15 do +15.

W menu QQ nie odnalazłem nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupić tą instrukcję i tu będzie pisało :P 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5610-Haynes-Nissan-Qashqai-Petrol-Diesel-07-to-12-56-to-62-Service-Manual-/291583497204?hash=item43e3bb13f4:g:6kgAAOxyYTRSWQT9

 

Wiem jak się wchodzi do menu serwisowego,ale z tego co widzę nic się tam nie da zmienić,to są tylko wartości do odczytania, jak z portu OBD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podczas toczenia sie na luzie czy na biegu pokazuje 0 a gdy tylko zwalniam do zera rosnie na max. Sprawdzałem dzisiaj.

 

J10 2.0dci 2011 Acenta

Wysłane z mojego SM-G900F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ZDJĘCIE bo nie uwierzę. Na pewno jest minimalnie kreska chwilowego spalania, jej powiedzmy początek, który oznacza spalanie rzędu 0,7l/100km

ZERO to Ci pokaże, jak masz wrzucony bieg i hamujesz silnikiem. Wtedy nie masz nawet pół piksela tej kreski - bo jest zero.

Nabiegu jałowym, gdy samochód się toczy będzie kreska. Może Ci sie wydaje, że to jest zero, bo to jest tak wyskalowane - że 0,7 litra to prawie zero.

 

obydwa zdjęcia są robione gdy lewarek jest na luzie,jedno podczas postoju drugie podczas jazdy (widać licznik kilometrów) w serwisie nie wiedzą dlaczego tak się dzieje....jakoś mnie to nie dziwi

post-76703-0-13379300-1445535210_thumb.jpg

post-76703-0-89280400-1445535247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa zdjęcia są robione gdy lewarek jest na luzie,jedno podczas postoju drugie podczas jazdy (widać licznik kilometrów) w serwisie nie wiedzą dlaczego tak się dzieje....jakoś mnie to nie dziwi

 

 Ale masz spalanie - pozazdrościć, dawno tak nie miałem - chyba jak jechałem w pierwszym roku po zakupie w długą trasę post-37069-0-59112400-1445536308.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...