Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

zgłupiał centralny !!!


Guest Cartman

Recommended Posts

Guest Cartman

Od dłuższego czasu mam problem z centralnym zamkiem !! obawy po włożeniu kluczyka do drzwi od kierowcy i przekręceniu nie ma żadnej reakcji. Tylko całe heca polegają na tym że :

 

Ustawiamy tak !!!

 

1) Wszystkie zamki w drzwiach są zamknięte i jak przekręcam kluczykiem do otwarcia nie ma żadnej reakcji ! nic się nie dzieje :(

 

2) Wszystkie zamki w drzwiach są otwarte i jak przekręcam kluczykiem do zamknięcia nie ma żadnej reakcji ! nic się nie dzieje :(

 

3 ) A teraz najlepsze ustawiamy zamki drzwiach tak żeby drzwi od kierowcy były zamknięte a pozostałe są otwarte wkładam kluczyk i przekręcam by odtworzyć drzwi od kierowcy i w momencie gdy otwiera się zamek w drzwiach od kierowcy pozostałe zamki się zamykają !! :shock:

 

Miał może ktoś już coś takiego ?? lub może wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Link to comment
Share on other sites

Przy drążku zmiany biegów jest taki przełącznik(drzwi z kluczykiem)to taki centralny tylko że od środka spróbuj wyciągnąć ten przełącznik i odpiąć go z kostki ,zobacz co będzie się działo wtedy.U mnie kiedyś gdy ten przełącznik zalała mi woda spowodowała zwarcie w nim i miałem podobne problemy.Gdyby tak się stało trzeba rozebrać ten przełącznik i go wysuszyć.Powodzenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest Cartman

Dzięki za radę z tym przełącznikiem przy lewarku :) bo po wyczyszczeniu a było co :( kupa piasku. Ruszył centralny przynamniej z sterowaniem od środka ale sterowanie kluczykiem w drzwiach od kierowcy dalej nie działa :( a chyba działało o ile się nie mylę :) jeszcze gdzieś coś musi być nie tak :(jeszcze muszę sprawdzićinstalacje w drzwiach :) na razie wielkie dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Może masz słaby juz akumulator, dlatego też mogą dziać sie dziwne rzeczy z zamkami. Jak kręci Ci rozrusznik normalnie to znaczy, że jest dobry.

Link to comment
Share on other sites

Guest szczetke

miałem podobne jaja z centralnym ,winnym okazał się sterownik zamka (przy nogach pasażera) wymieniłem w nim dwa kondziory elektrolity i tranzystor(bc337 okazało sie ze szumiał ,pomiar oscyloskopem) wszystko wróciło do normy po tych zabiegach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest cyfer

Tylko ten wątek pasuje do mojego problemu.

Miałem we Wtorek praną tapicerkę i generalnie fajnie jest, ale nie działa mi centralny tak jak powinien. Po odłączeniu przycisku z tunelu wszystko działa jak powinno, ale akurat w mojej pracy przydaje się ten przycisk gdyż klienci b. często chcąc wysiąść zamykają sobie drzwi nadgarstkiem (to chyba na japońskie łapki) przez co ten przycisk jest na wagę złota bo kiedyś okaże się że klient wyjdzie z klamką w ręce. Swoją drogą mam z tego ubaw jak się szarpią z drzwiami, ale chodzi o sprawne opuszczenie pojazdu a nie zabawy klamkowe.

 

Dzisiaj postaram się wszystko wyczyścić i zobaczymy, bo raz zamyka raz nie, czasem nie otwiera - totalne chybił - trafił.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Guest Michaello84

trochę odświeżę kotleta ;)

 

mam problem z centralny w P11 '99 przed liftem. Otóż auto stało dwa lata. Wsadziłem nowy akumulator i od razu odpaliło, wszystko niby działa jak należy, ale...

 

naciskam na pilocie przycisk od otwarcia (czarny) - nic się nie dzieje

naciskam na pilocie przycisk od zamknięcia (czerwony z kłódką/zameczkiem) - otwiera wszystkie drzwi poza jednymi z tyłu.

 

opis przycisków zamknięcia i otwarcia to tylko moje domysły - pewności nie mam.

 

Zamknąć z pilota nie mogę. Kluczykiem też nie mogę, zamykają się jedynie drzwi kierowcy. Jest to mocno uciążliwe, bo muszę za każdym razem zamykać również klapę bagażnika kluczykiem, jak również wszystkie drzwi od środka.

 

Pomożecie? Jak mogę rozwiązać ten problem?dodam, że zarówno kluczyk jak i pilot są oryginalnne NISSAN. Na kluczyku jest napis NISSAN oraz NATS, na pilocie napis NISSAN, a z tyłu na naklejce udało mi się odczytać coś takiego: 5WK4 600

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...