Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zgłupiał centralny !!!


Gość Cartman

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam problem z centralnym zamkiem !! obawy po włożeniu kluczyka do drzwi od kierowcy i przekręceniu nie ma żadnej reakcji. Tylko całe heca polegają na tym że :

 

Ustawiamy tak !!!

 

1) Wszystkie zamki w drzwiach są zamknięte i jak przekręcam kluczykiem do otwarcia nie ma żadnej reakcji ! nic się nie dzieje :(

 

2) Wszystkie zamki w drzwiach są otwarte i jak przekręcam kluczykiem do zamknięcia nie ma żadnej reakcji ! nic się nie dzieje :(

 

3 ) A teraz najlepsze ustawiamy zamki drzwiach tak żeby drzwi od kierowcy były zamknięte a pozostałe są otwarte wkładam kluczyk i przekręcam by odtworzyć drzwi od kierowcy i w momencie gdy otwiera się zamek w drzwiach od kierowcy pozostałe zamki się zamykają !! :shock:

 

Miał może ktoś już coś takiego ?? lub może wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drążku zmiany biegów jest taki przełącznik(drzwi z kluczykiem)to taki centralny tylko że od środka spróbuj wyciągnąć ten przełącznik i odpiąć go z kostki ,zobacz co będzie się działo wtedy.U mnie kiedyś gdy ten przełącznik zalała mi woda spowodowała zwarcie w nim i miałem podobne problemy.Gdyby tak się stało trzeba rozebrać ten przełącznik i go wysuszyć.Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę z tym przełącznikiem przy lewarku :) bo po wyczyszczeniu a było co :( kupa piasku. Ruszył centralny przynamniej z sterowaniem od środka ale sterowanie kluczykiem w drzwiach od kierowcy dalej nie działa :( a chyba działało o ile się nie mylę :) jeszcze gdzieś coś musi być nie tak :(jeszcze muszę sprawdzićinstalacje w drzwiach :) na razie wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobne jaja z centralnym ,winnym okazał się sterownik zamka (przy nogach pasażera) wymieniłem w nim dwa kondziory elektrolity i tranzystor(bc337 okazało sie ze szumiał ,pomiar oscyloskopem) wszystko wróciło do normy po tych zabiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tylko ten wątek pasuje do mojego problemu.

Miałem we Wtorek praną tapicerkę i generalnie fajnie jest, ale nie działa mi centralny tak jak powinien. Po odłączeniu przycisku z tunelu wszystko działa jak powinno, ale akurat w mojej pracy przydaje się ten przycisk gdyż klienci b. często chcąc wysiąść zamykają sobie drzwi nadgarstkiem (to chyba na japońskie łapki) przez co ten przycisk jest na wagę złota bo kiedyś okaże się że klient wyjdzie z klamką w ręce. Swoją drogą mam z tego ubaw jak się szarpią z drzwiami, ale chodzi o sprawne opuszczenie pojazdu a nie zabawy klamkowe.

 

Dzisiaj postaram się wszystko wyczyścić i zobaczymy, bo raz zamyka raz nie, czasem nie otwiera - totalne chybił - trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość Michaello84

trochę odświeżę kotleta ;)

 

mam problem z centralny w P11 '99 przed liftem. Otóż auto stało dwa lata. Wsadziłem nowy akumulator i od razu odpaliło, wszystko niby działa jak należy, ale...

 

naciskam na pilocie przycisk od otwarcia (czarny) - nic się nie dzieje

naciskam na pilocie przycisk od zamknięcia (czerwony z kłódką/zameczkiem) - otwiera wszystkie drzwi poza jednymi z tyłu.

 

opis przycisków zamknięcia i otwarcia to tylko moje domysły - pewności nie mam.

 

Zamknąć z pilota nie mogę. Kluczykiem też nie mogę, zamykają się jedynie drzwi kierowcy. Jest to mocno uciążliwe, bo muszę za każdym razem zamykać również klapę bagażnika kluczykiem, jak również wszystkie drzwi od środka.

 

Pomożecie? Jak mogę rozwiązać ten problem?



dodam, że zarówno kluczyk jak i pilot są oryginalnne NISSAN. Na kluczyku jest napis NISSAN oraz NATS, na pilocie napis NISSAN, a z tyłu na naklejce udało mi się odczytać coś takiego: 5WK4 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...