Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik gaśnie podczas jazdy


Gość morbid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jadę sobie spokojnie 50kmh i nagle silnik zwalnia i gaśnie :shock: Mój nissanek to 1,7D 1989r Dwa dni temu miałem podobny objaw i wymieniłem filtr paliwa i było O,K a teraz to już nie wiem co :cry: Może jakiś czujnik :? Czy ktoś może mi coś podpowidzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze jakis syf zatyka Ci przewod paliwowy i odcina paliwo i samochod sie zapowietrza. Sprobuj dobrze przedmuchac przewod paliwowy w strone zbiornika i moze to pomorze.

 

 

POZDRAWIAM.....

 

no to jutro zobaczę co to jest za przyczyna i oby tylko to- dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze jakis syf zatyka Ci przewod paliwowy i odcina paliwo i samochod sie zapowietrza. Sprobuj dobrze przedmuchac przewod paliwowy w strone zbiornika i moze to pomorze.

 

 

POZDRAWIAM.....

 

no to jutro zobaczę co to jest za przyczyna i oby tylko to- dzięki pozdrawiam

 

niestety oględziny nic nie dały silnik pochodził 3...4minut i zdechł :wink: jeszcze spróbuję dolać paliwa może kontrolka rezerwy cos szwankuje :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 podobne przypadki:

 

1 - silnik podczas jazdy na wolnych obrotach dławil się i gasł ( wkurzające szczególnie na skrzyżowaniu). Powód: przewód doprowadzający paliwo do filtra miał pęknięcie albo guma sparciała. Zauważyłem to bo po pewnym czasie oplot bawełniany na tym przewodzie był mokry.

 

2- silnik podczas jazdy nagle gasł. Po zatrzymaniu jednak odpalał normalnie,

trochę pojechał i znowu gasł. tak co kilkanascie kilometrów. Powód: Luźny styk na kablu podającym napięcie do pompy.

 

aha działo sie to w poprzednim moim aucie seat diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepłucz zbiornik

posprawdzaj czy przewody nie biorą lewego powietrza

posprawdzaj przelewowe czy też nie ciekną

ewidentnie coś z zasilaniem ale ja bym zaczą od zbiornika i przewodów ze zbiornika do filtra

brak odpowietrzenia zbiornika spróbuj bez korka wlewu czy też gaśnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miale kiedys takie objawy po zalaniu h....owej benzyny i sie troche wykosztowalem jesli malo zalalas i nic ci nie pomoze to proponuje wlewac sprawdzona rope benzyne na dobrych stacjach tak az sie ta trefna wymiesza z lepsza u mnie przynajmniej tak bylo i zadzialano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku ropa ale i tak samo bywa z benzynowymi :]

 

pozdrawiam

 

Dzięki zaraz idę ponownie powalczyć :) Słyszałem jeszcze o czujniku na pompie,który odpowiada za odpowiednie ciśnieńe ale nawet niewiem czy mój nissanek go ma i gdzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku ropa ale i tak samo bywa z benzynowymi :]

 

pozdrawiam

 

Dzięki zaraz idę ponownie powalczyć :) Słyszałem jeszcze o czujniku na pompie,który odpowiada za odpowiednie ciśnieńe ale nawet niewiem czy mój nissanek go ma i gdzie :?

 

Witam sprawa się wyjaśniła jeżdziłem na oparach :oops: coś czujnik mi nawla czy co :? pozdrawiam i dzięki

 

ps: mam jeszcze pytanko do elektryka gdzie znajduje się przkażnik od ładowania akumulatora.Jadąc świeci dioda ładowania póżniej słyszę klik i już jest ładowanie i kontrolka gaśnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mialem podobny objaw w bluebirdzie 2.0 d - sproboj wymienic mikrofilterek(ceramiczy u mnie-:)) w pompie wtryskowej- moj nie wchodzil na obroty po. 3 tys i kopcil na bialo wymiana kosztowała chyba 100zl wlacznie z robota i chodzi jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mialem podobny objaw w bluebirdzie 2.0 d - sproboj wymienic mikrofilterek(ceramiczy u mnie-:)) w pompie wtryskowej- moj nie wchodzil na obroty po. 3 tys i kopcil na bialo wymiana kosztowała chyba 100zl wlacznie z robota i chodzi jak nowy

 

Witam narazie silnik jeżdzi bez problemów tylko lać ropę trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...