Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Wymiana starej okleiny słupków na drzwiach (foto)


kopytko2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Jak pewnie wielu posiadaczy Nissanów boryka lub borykało się z problemem słupków drzwi które są oklejone fabryczną folią. I która już po swoim długim użytkowaniu szpeci wygląd autka  w znaczący sposób. Dlatego postanowiłem sam z tym się zmierzyć  i podjąłem skuteczne działania w tym temacie:)

 

 

Poczynając przede wszystkim od demontażu tej starej foli:) he he

 

post-95294-0-45872300-1445270836_thumb.jpg  

 

 

post-95294-0-03375800-1445271128_thumb.jpg

 

 

Łatwo nie było ale moja upartość i poświęcenie było bezcenne dla efektu końcowego:) i dziś z dumą wsiadam  do swojej  P 12. szkoda tylko ze widzę czasami na innych modelach P 12 ten sam problem  jaki występował u mnie

 

 

 post-95294-0-78493100-1445271268_thumb.jpg  - to już fotka po zerwaniu i oczyszczeniu z pozostałego  kleju, który łatwo nie chciał się podać

 

 post-95294-0-65128600-1445271328_thumb.jpg     - tak wygląda słupek przygotowany do oklejenia nową folią zastosowaną prze zemnie

 

 

 

 a tu już oklejone  słupki :) mam nadzieję ze może dzięki mojej determinacji i zaangażowania ktoś z was tez podejmie walkę z tym!!! Polecam gdyż diametralnie moja p 12 zmieniła  swój wygląd

 

 

post-95294-0-28968100-1445271544_thumb.jpgpost-95294-0-65038400-1445271652_thumb.jpg

 

 

post-95294-0-41165300-1445271603_thumb.jpg 

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oklejałem na nowo tak jak widzisz na załączonych fotach. Ciężko nie jest ale dasz rade sam. Na pewno potrzebny będzie do tego zwykły zmywacz do paznokci aby łatwo i szybko usunąć resztki kleju który pozostanie po starej okleinie. Nową folię możesz dobrać sobie sam według uznania mi akurat podobała się szczotkowana czarna i dość fajnie to wygląda:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej koledzy prostym banalnym sposobem, nad którym długo się nie zastanawiałem!!!. Mamy na co dzień do użytku wiele kart magnetycznych np. bankomatowe lub te takie śmieszne z stacji benzynowych i ich rantami porostu  zaginałem tą folię i bez trudu pięknie się podawała aby zakończenie było takie jak widać :):thumbsup:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

efekt rewelacyjny!! Powiedz jeszcze tylko gdzie i jaką folię kupiłeś i jak ją przyklejałeś...? Czy folia była samoprzylepna czy uzywałeś jakiegoś kleju..? możesz napisać trochę więcej szczegółów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się nawet podobaja słupki i bez okleiny, są one pomalowane na czarno pod spodem i myślę, że po oczyszczeniu ich z kleju też mogłoby tak zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba kolega kopytko przestał się interesować tematem... :( a szkoda bo jak widać wiele osób ma trochę szczegółowych pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć chłopaki uuuu widzę ze się opuściłem w tematach słupków:) 

 

Przepraszam ale mnie nie było jakiś czas  i nie mogłem tu być ale spoko już nadrabiam straty w tematach i mam nadzieję ze udziele wszystkich informacji jakie oczekujecie:) Wiec już czytam i dopisuje resztę

 

Folie zakupiłem na allegro ale linku nie pamiętam  są one dostępne  w rożnych wzorach i kolorach to wszystko od waszego uznania  i gustu. Zazwyczaj te folie są samo przylepne więc nie trzeba do nich kleju ani innych preparatów uwagę jedynie zwróćcie na to czy nadaję się ona na zewnątrz chodzi tu o czynniki atmosferyczne. Z tego co pamiętam dopytywałem się producenta o jej wytrzymałość na deszcze, mrozy i słońce. Bo sam jeszcze wtedy nie wiedziałem co i jak

 

Ja zakupiłem samoprzylepną, która również ma możliwość rozgrzania do pewnej temperatury aby mogła podać się procesowi lepszego formowania i układania.

 

A wracając do Bartka 1978 okey też mi się one widzą w tych czarnych słupkach nie oklejonych  ale widziałem już mankamenty tego i jednak postanowiłem je okleić gdyż  w wielu naszych   P12 te słupki podchodzą rdzą gdy nie są oklejone. Może tu się mylę ale widziałem na własne oczy taki słupek i to mnie przekonało do tego aby nie zostawiać do zupełnie nago...  Czas pracy u mnie  hmm jeśli chcemy mieć taki efekt jak u mnie to warto poświęcić  sobotę  bo warto później mieć ten bezcenny widok.

 

Gdybym czegoś nie dopisał lub pominął to proszę was dajcie mi znać lub pytajcie na pewno wam odpowiem :)  

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki uuuu widzę ze się opuściłem w tematach słupków:) 

 

Przepraszam ale mnie nie było jakiś czas  i nie mogłem tu być ale spoko już nadrabiam straty w tematach i mam nadzieję ze udziele wszystkich informacji jakie oczekujecie:) Wiec już czytam i dopisuje resztę

 

Folie zakupiłem na allegro ale linku nie pamiętam  są one dostępne  w rożnych wzorach i kolorach to wszystko od waszego uznania  i gustu. Zazwyczaj te folie są samo przylepne więc nie trzeba do nich kleju ani innych preparatów uwagę jedynie zwróćcie na to czy nadaję się ona na zewnątrz chodzi tu o czynniki atmosferyczne. Z tego co pamiętam dopytywałem się producenta o jej wytrzymałość na deszcze, mrozy i słońce. Bo sam jeszcze wtedy nie wiedziałem co i jak

 

Ja zakupiłem samoprzylepną, która również ma możliwość rozgrzania do pewnej temperatury aby mogła podać się procesowi lepszego formowania i układania.

 

A wracając do Bartka 1978 okey też mi się one widzą w tych czarnych słupkach nie oklejonych  ale widziałem już mankamenty tego i jednak postanowiłem je okleić gdyż  w wielu naszych   P12 te słupki podchodzą rdzą gdy nie są oklejone. Może tu się mylę ale widziałem na własne oczy taki słupek i to mnie przekonało do tego aby nie zostawiać do zupełnie nago...  Czas pracy u mnie  hmm jeśli chcemy mieć taki efekt jak u mnie to warto poświęcić  sobotę  bo warto później mieć ten bezcenny widok.

 

Gdybym czegoś nie dopisał lub pominął to proszę was dajcie mi znać lub pytajcie na pewno wam odpowiem :)

 

Folię kupowałeś na pewno "z metra" , w jaki sposób ją docinałeś żeby dokładnie pasowała do słupków i w jakiej temperaturze (orientacyjnie) oklejałeś słupki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Folię kupowałeś na pewno "z metra" , w jaki sposób ją docinałeś żeby dokładnie pasowała do słupków i w jakiej temperaturze (orientacyjnie) oklejałeś słupki?

 hej tak zgadza się kupowałem z metra :)   jak dobrze wiesz słupek jest szerszy i węższy  i tu musisz poświecić jeden kawałek na próbę aby dobrać odpowiedni wymiar  nie chcę cię wprowadzać w błąd bo nie pamiętam. Tę folię ja akurat ja oklejałem  bez podgrzewania gdyż pogoda i temperatura pozwoliła mi na to aby przykleić bez podgrzewania ale tu już dowolna forma każdego. I nie dawno sprawdzałem i trzyma się nie niesamowicie.

 

ps. obcuję ze jutro jeszcze raz podejdę do autka i dla ciebie zmierzę ile potrzeba na słupek foli:) Nie będzie to dla mnie problemem a sprawi mi frajdę i wrócę jeszcze raz do tego ja kurka to sie samemu zaczynało. Mam nadzieje ze poczekać  na info...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję kotleta o ile kolega kopytko jest jeszcze na forum bo ostatni post ma już 3 lata:-)

Czy do całej "akcji" zdejmowałeś uszczelki (szczególnie chodzi mi o tą wąską która jest przy szybie) i i dolną listewkę przy szybie?   Jeżeli tak to jak to zrobiłeś? Może masz jeszcze jakieś zdjęcia z prac które mógłbyś wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podjąłem wyzwanie.

Nie było łatwo bo foli przy zdejmowaniu rwie się na kawałki a klej zostaje na słupkach. Zdejmowałem metodą "na zimno" bez podgrzewania opalarką. W taki sposób zdjąłem na razie tylko okleiny ze słupków tylnych drzwi. Stary klej wyczyściłem krążkiem gumowym  do oczyszczania elementów karoserii z kleju firmy BOLL (taki zielony). Minus tego sposobu jest taki że krążek strasznie się pyli podczas prac i potem jest dużo sprzątania.
Klej świeży schodził bardzo ładnie ale ten z którego okleina złuszczyła się lata temu nie chciał zejść. Potraktowałem go delikatnym zmywaczem do kleju z Leroy-a i potem albo szmatką i paznokciem albo znowu krążkiem. 
Gumowe uszczelki schodzą bez problemu  - są montowane na takie małe kołeczki co widać na zdjęciach (pamiętajcie o odkręceniu plastiku  montowanego w górnym rogu na śrubkę, który przytrzymuje gumę). Gorzej jest z dolną listwą ale i ją da się zdjąć Ja zrobiłem to  tak: szyba całkowicie w dół, a potem oko w szczelinę i wypatrujemy białe zatrzaski , potem palce w szczelinę  tam gdzie są te zatrzaski i ciągniemy z wyczuciem do góry i do siebie, powinno wyskoczyć. Przy słupku jest gorzej bo tam jest inny zatrzask, który u mnie trzymał mega mocno. Musiałem użyć naprawdę dużo siły żeby się ustąpił. Udało się bez uszkodzeń ale w pewnym momencie już chciałem się poddać. 

Słupki okleją mi fachowcy w piątek.

 

20190810_100937 1.jpg

20190810_133143 1.jpg

20190810_133153 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak obiecałem załączam finalne zdjęcie oklejonych słupków.
Wyszło naprawdę super.
Koszt "imprezy":
- okleina strukturalna firmy 3M o szerokości 80mm - 44,13 zł (za 3 mb)
- oklejenie przez fachowców - 100 zł

Polecam bo niby drobny detal a auto zyskuje na wyglądzie.

Minus taki że podczas tej operacji uszkodził się podnośnik szyby przedniej kierowcy - pękł plastik i szyba nierówno się podnosi. Będę musiał w najbliższym czasie "ogarnąć" ten temat.

20190818_115529.jpg

Edytowane przez chytry.lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...