Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 2.0 dci v łańcuch rozrządu.


mbkiper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2018 o 15:34, stacho napisał:

Możesz podać nazwę, adres warsztatu w którym Tobie wymieniali rozrząd? Szukam dobrej miejscówki do serwisu swojego x'a właśnie w okolicy Wilanowa/Piaseczna. Dotychczas robiłem w warsztacie koło Jabłonnej, ale jak pomyślę że znowu 50km w jedną stronę mam jechać to mi się odechciewa a parę rzeczy już mam do zrobienia... w tym takie same chrobotanie w okolicach rozrządu na zimnym (zastanawiam się czy wymiana samego napinacza załatwi sprawę, bez ściągania pokrywy rozrządu).

Z góry dzięki.

Nie da się wymienić napinacza bez zdejmowania pokrywy chyba że mówisz o napinaczu paska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, skycruiser napisał:

Przy okazji  prysnął mit o trwałości samochodów z rozrządem łańcuchowym, no chyba że mówimy o Samochodach z poprzedniego stulecia a nie o obecnych produktach samochodowo podobnych :) 

to nie mit tylko bledna interpretacja, ludzie mysla ze lancucha rozrzadu nie trzeba wymieniac w ogole a to nieprawda bo on sie przeciez rozciaga, 300 000 km, mial prawo

dobrze ze sobie poradziles z naprawa i autko dalej w ruchu, plusik za relacje : )

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, przeskoczył mi łańcuch o 6 zębów. Poszły krzywki. Usterka "powstała" w taki sam sposób, postawiłem x`a pod domem i rano już nie odpaliłem.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że objawy zużycia łańcucha były ale je zlekceważyłem. Ten objaw to głośniejsza praca silnika, zwłaszcza przy odejmowaniu gazu słychać było "warkot" ale myślałem, że to jakiś problem z kolektorem jednym lub drugim, a to był problem zbyt wyciągniętego łańcucha i zużytych zębatek. Obyło się na szczęście bez ściągania głowicy.

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczerze? To są za***iste! Choć łączę się w bólu, to w japońskiej n15 "zaczął niedomagać przy... 75kkm

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...