Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Czy pod wykładziną podłogową w miejscu kierowcy jest styropian?


KyNyO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów, zacznę może od tego, że szukam opinii, a raczej porady. Ostatnio zainteresowałem się nissanem micrą k12 i oglądnąłem kilka egzemplarzy, jedna zwróciła moją uwagę. Dość dobrze utrzymane wnętrze wręcz bardzo ładne. Jednak zainteresowało mnie przecięcie/przetarcie pod wycieraczką na nogi  kierowcy (w poprzek samochodu na długość jakieś 10 cm) jakby pod lewą nogą kierowcy przed nadkolem, sprzedający twierdzi że to kobieta jeździła ciągle w szpilkach. No tak tylko, że z tej dziury wystawały jakieś druciki i ... styropian czy coś w tym rodzaju. I w związku z tym mam pytanie czy to normalne, i czy tam faktycznie w podłodze, czy pod wykładziną znajduje się coś takiego przypominającego bądź podobnego do styropianu? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę na tak zacnym Forum jakim jest NKP.

Nie mam co prawda K12, ale wtrącę tutaj swoich kilka uwag.

Nie wiem, czy oglądałeś samochód w swoim mieście, czy np. specjalnie gdzieś dalej jechałeś. Jeśli jechałeś, to tylko trzeba usiąść i   :icon_cry: .

To Ty byłeś na miejscu i sam powinieneś do tego dociec. Nie wiem czy na progu jest jakaś listwa przytrzymująca również uszczelkę drzwi? Jeśli nie ma, to wystarczyło tylko zsunąć uszczelkę drzwiową z progu (gdyż one najczęściej przytrzymują również wykładzinę i zajrzeć pod spód.

Druga opcja, to zdjąć dolną obudowę słupek jeśli takowa istnieje - ale pewnie tak, gdyż często tam są również przekaźniki. Masz w tedy również dostęp aby tę wykładzinę podnieść.

Prócz tego, trochę nie chce mi się w to wierzyć - bo co, nie miała wycieraczek gumowych?

Chyba że ten samochód służył jej tylko do jeżdżenia i  niczym więcej się nie interesowała.

Inna sprawa. Może to nie był styropian, lecz np. dobrze sprasowana gruba gąbka? Tak jest np. w niektórych miejscach u mnie w Tino.

Teraz chyba zostaje Ci tylko podjechać do najbliższego szrotu gdzie mają K12 i samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy nowego kolegę na tak zacnym Forum jakim jest NKP.

Nie mam co prawda K12, ale wtrącę tutaj swoich kilka uwag.

Nie wiem, czy oglądałeś samochód w swoim mieście, czy np. specjalnie gdzieś dalej jechałeś. Jeśli jechałeś, to tylko trzeba usiąść i   :icon_cry: .

To Ty byłeś na miejscu i sam powinieneś do tego dociec. Nie wiem czy na progu jest jakaś listwa przytrzymująca również uszczelkę drzwi? Jeśli nie ma, to wystarczyło tylko zsunąć uszczelkę drzwiową z progu (gdyż one najczęściej przytrzymują również wykładzinę i zajrzeć pod spód.

Druga opcja, to zdjąć dolną obudowę słupek jeśli takowa istnieje - ale pewnie tak, gdyż często tam są również przekaźniki. Masz w tedy również dostęp aby tę wykładzinę podnieść.

Prócz tego, trochę nie chce mi się w to wierzyć - bo co, nie miała wycieraczek gumowych?

Chyba że ten samochód służył jej tylko do jeżdżenia i  niczym więcej się nie interesowała.

Inna sprawa. Może to nie był styropian, lecz np. dobrze sprasowana gruba gąbka? Tak jest np. w niektórych miejscach u mnie w Tino.

Teraz chyba zostaje Ci tylko podjechać do najbliższego szrotu gdzie mają K12 i samemu sprawdzić.

 

Witam , dziękuje bardzo za miłe przywitanie i za podpowiedź, sugestie. Tak faktycznie mój błąd nie do końca „zadziałała” u mnie dociekliwość. Do samochodu co by go oglądnąć mam kilkanaście kilometrów, także jeśli czas pozwoli to podjadę i pod tym kątem zbadam autko. Nie wiem jak tam jest uszczelka przy drzwiach zamontowana, i jak tam sprawdzić podłogę, ale myślę, że da się to zrobić. Wycieraczki są welurowe, ale czy od tego konkretnie autka, niby widać, że używane, no ale. Czy to styropian też nie wiem, bo w zasadzie pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. I możliwe, że to jest właśnie takie usztywnienie i ocieplenie odpowiednio wyprofilowane, zgrzane pod wykładzinę podłogi. To się okaże.

Pomysł, ze szrotem jak najbardziej, dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

Witam , dziękuje bardzo za miłe przywitanie i za podpowiedź, sugestie. Tak faktycznie mój błąd nie do końca „zadziałała” u mnie dociekliwość. Do samochodu co by go oglądnąć mam kilkanaście kilometrów, także jeśli czas pozwoli to podjadę i pod tym kątem zbadam autko. Nie wiem jak tam jest uszczelka przy drzwiach zamontowana, i jak tam sprawdzić podłogę, ale myślę, że da się to zrobić. Wycieraczki są welurowe, ale czy od tego konkretnie autka, niby widać, że używane, no ale. Czy to styropian też nie wiem, bo w zasadzie pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. I możliwe, że to jest właśnie takie usztywnienie i ocieplenie odpowiednio wyprofilowane, zgrzane pod wykładzinę podłogi. To się okaże.

Pomysł, ze szrotem jak najbardziej, dzięki.

Pozdrawiam

Witam ja mam Juka ale i u mnie jest styropian i to nie tylko w miejscu kierowcy w każdym miejscu na nogi- w pogoni za zyskiem coraz gorsze materiały ( http://allegro.pl/styropian-nissan-juke-i5325243433.html).Myslę że to dotyczy tez innych modeli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten link się nie otwiera -->błąd na stronie.

Ciekawe po co dają styropian? Przecież styropian nie wygłusza, najwyżej ociepla.

Można zrobić doświadczenie....weź styropian, wełnę, gąbkę i w nią kopnij --co i na jakim materiale budowlanym słychać po kopnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem jeszcze raz oglądnąłem autko, rzeczywiście jest to odlewany odpowiednio wyprofilowany i utwardzony jakby styropian, zresztą rozmawiałem telefonicznie z panem z nissana i potwierdził moje spostrzeżenia, iż takie coś tam jest zamontowane pod wykładziną podłogi. Co do przetarcia podłogi powiedział pan, że to jest całkiem możliwe, że już nie raz widział i słyszał o tym, po prostu jest ten materiał delikatny, a odpowienie ciągłe traktowanie może przerwać strukturę tej wykładziny. Ogólnie autko wygląda super, jeździ też całkiem całkiem, żwawo zbiera się na obroty. Wnętrze też wygląda na zadbane, jedynie radio z tego co widziałem zakodowane i tak się zastanawiam jaką kombinacją przycisków można wprowadzić ten czterocyfrowy kod co by je rozkodować. Dzięki wielkie za zainteresowanie i wszelkie sugestie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...