Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T 30 a instalacja gazu


TomekX-TRAIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Koledzy i Koleżanki...
Mam pytanie odnośnie gazu...

Posiadam X-TRAILa z silnikiem 2,0 benzynka 140hp
Przebieg autka 137000 udokumentowany, posiadam go od lipca 2015r.
Zastanawiałem się nad instalacją gazową, co polecacie, co odradzacie.
Krótkie rady TAK ponieważ? NIE ponieważ?
Tyle mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie lepiej się wstrzymam... autko chodzi jak igiełka więc nie będę kusił losu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mimo regeneracji głowicy nadal jestem za LPG. W dłuższej perspektywie opłaca się jak robisz dużo km. Ważne żeby mieć odpowiednio wyregulowane zawory. Jak poszukasz na forum to znajdziesz mój temat o szarpiącym silniku, który się rozwinął w kierunku regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałes nie kuś losu ,także miałem instalacje gazową ale już jej nie mam ,nie będe pisać dlaczego bo zaczną poważne dyskusje na ten temat sie prowadzić i będe zasypany negatywnymi opiniami. dlatego nie kusze losu. poprostu tego nie rób ,jeżeli autko  sie buja na benzynie elegancko to niech tak zostanie. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobne zdanie co kolega powyzej nie wchodził bym w gaz, kiedys miałem auto igiełka silnik 3.0 bendzyna i wzieło mnie na oszczedzanie i wstawiłem lpg, darujac sobie długie opisy kosztownych napraw to skonczyło sie ze nawet servis rece rozkładał, mechanik mnie wysłał do gazownika gazownik do mechanika wkoncu pojechałem do servisu, no bo kto jak nie fabryczny servis wie najlepiej no to jak zaczeli wymieniac czesci to z czasem tez zaczeli nie miec koncepcji  co jest grane. sporo ludzi chwali plg glatego to wstawilem a okazało sie to bardzo kiepskie i usterkowe problematyczne. popieram sama bendzyne

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witajcie

ja mam nissan x-trail 2,5 automat i juz 15tyskm na gazie i jest super, oczywiscie instalacjia musi byc ze smarowaniem koszt okolo3.000zł. jezdze japonczykami od 15 lat i wszystkie z gazem , wyjatek space wagon 2,4gdi,

polecam lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzięki kolego ;) Ja po niedzieli w czwartek robię instalkę i płacę trochę mniej jak 3000... ale od kolegi z forum już wiem, że zestaw ok... Sterownik Stag 4 Qbox PLUS wtryski baracuda, zbiornik o ile dobrze kojarzę 55l bo taki wejdzie w koło żeby się klapa w bagażniku dobrze zamknęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem z 12 lat na gazie od SR20 do V6, instalacje od miksera po wtrysk, silnik i jego osprzęt ze względu na gaz nigdy mi się nie popsuł, ale problemy były z instalacjami, one po prostu wymagają ciągłej opieki i serwisowania, kilometry lecą i zaraz z nimi wtryski, reduktory, rozkalibrowuje się instalacja. Dla mnie to było zło konieczne i nie chciałbym już wracać.   

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...