Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimowe przygotowania


Gość Maciek78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar solidnie się przygotować przed zimą.

Kupuję oponki - na raziem negocjuję z klubowiczem.

Chcę wymienić filtry - paliwa, powietrza i oleju.

Kupić nowy akumulator - dziś nie mogłem go odpalić, postał na parkingu od piątku i troszkę się namęczyliśmy razem

Planuję wymianę świec.

I w związku z tym mam pytania - możecie polecić mi dobre ale niezbyt drogie filtry?? Muszę też wymienić przy okazji olej, mam Elfa. Zostawić go?

Świece już mam, bkr6e - ngk. Ma ktoś namiary na tani ich zakup?

Temat o akumulatorach już jest, więc coś tam wyszukam.

 

I czy jeszcze muszę coś wymieniać? Płyn do chłodnicy?? jakieś inne oleje?

Nie znam się zupełnie a chcę mieć sprawny car w zimie 8)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie ponoć mam - tu cytat - "za***iste", więc chyba się nie muszę przejmować? :D

 

za***iste bo dobze zakonserwowane czy za***iste bo brak konserwacji ale tez brak narazie rdzy??

 

 

co do zebrania wszystkich zabiegow w jednym to ide na to bo nowi uzytkownicy nie bede musieli wertowac forum i zadawac pytan beda mieli wylozone wszystko na wierzchu

 

co do mnie to poprawilem konserwacje podwozia i nadkoli rowniez zalozylem plastikowe nadkola

zmienilem olej, filtr powietrza i oleju, plyn chlodniczy i podolewalem plyny tam gdzie byly ubytki,sprawdzilem aku

czeka mnie jeszcze tylko sprawdzenie wszystkich swiec(diesel) i chyba tyle przed zima wiecej nic nie przychodzi mi do glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raveland - ja nie wiem, tylko gość, który zapewne wie lepiej ode mnie zajrzał, stwierdził jak stwierdził, dorzucił jeszcze, że nic nie muszę robić. Ja podczas przeglądu jak looknąłem na podwozie to było czarniutkie.

Możesz jeszcze napisać na jakich firm filtry wymieniłeś? Bo wiesz, podjadę do sklepu i będzie lipa, sprzeda mi najgorsze, a ja będąc nieświadomy będę jeździł

Acha, jest też coś takiego jak filtr oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ponad 7 lat jezdze na polskich zamienniikach i to tych najtanszych i nie mam zadnych problemow oleju ani nie ubywa anie nie przybywa 8)

filtr oleju wymienia sie zawsze razem z olejem gdyz samam wymiana oleju na niewiele sie zda czyzbys nie wymienial nigdy filtra oleju przy zmianie oleju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raveland, wiem że to może być śmieszne i ja sam już się śmieję z tego. Bo teraz wiem. Ale jak kupiłem od razu pojechałem na wymianę oleju. Gośc mi zadał pytanie, czy wymieniać też filtr oleju? A ja na to, że jak potrzeba to tak. No to gość popatrzył i stwierdził, że nie trzeba. :D Ale i tak nabiłem już prawie 10 000 km, więc nie będę żałował dodatkowego wydatku na olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nowiq. Masz rację. Ale samochód kupowałem w Szczecinie od znajomego "importera", olej zmieniałem w Pyrzycach, na stacji Orlenu. Więc dla przejeżdżających tamtędy lub mieszkających w okolicy niech to będzie mała przestroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...