Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opóźnienie w odbiorze T32 1.6 dig-t


JackSet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czekam na odbiór - zamówienie z końca lipca - ale dostałem wiadomość że w związku z problemem z tym silnikiem, pojazdy nadal oczekują w Holandii na stocku; a Nissan dopiero bada problem. Czy komuś wiadomo coś więcej w tym temacie?

 

http://www.fakt.pl/motoryzacja/nissan-x-trail-powazne-problemy-z-ukladem-napedowym-,artykuly,586844.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czekam na odbiór - zamówienie z końca lipca - ale dostałem wiadomość że w związku z problemem z tym silnikiem, pojazdy nadal oczekują w Holandii na stocku; a Nissan dopiero bada problem. Czy komuś wiadomo coś więcej w tym temacie?

 

http://www.fakt.pl/motoryzacja/nissan-x-trail-powazne-problemy-z-ukladem-napedowym-,artykuly,586844.html

 

Niestety słyszałem, że Nissan ma problem z silnikiem 1.6 DIG-T w X-trailu i dostawy są wstrzymane do momentu usunięcia usterki.

Przyznam, że wizerunkowo nie najlepiej to wygląda. :/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe oprogramowanie silnika jest już u dilerów. Dzisiaj widziałem mojego X na warsztacie przygotowywanego do wydania.

 Jak dobrze pójdzie to może w przyszłym tygodniu będę nim  jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowe oprogramowanie silnika jest już u dilerów. Dzisiaj widziałem mojego X na warsztacie przygotowywanego do wydania.

 Jak dobrze pójdzie to może w przyszłym tygodniu będę nim  jeździł.

jak odbierzesz to plis o komentarz w tym watku czy wszystko OK i w ogole jakie wrazenia. z gory dzieki

No, to nie będziesz się tak mocno gryzł w święta. ;)

raczej w ogole nie bede sie gryzl bo mam czym jezdzic a 100k pracuje w banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnego źródła wiem, że wydawanie nowych :nissan2:​  X-Traili ruszyło. :thumbsup:

tez otrzymalem info od dilera ze w ciagu 20 dni bede odbieral

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Czy jest może już ktoś z forumowiczów  posiadaczem T32 z silnikiem 1.6 dig-t i może opisać jak w rzeczywistości sprawuje się ten silnik i jakie jest realne zużycie paliwa?

 

pozdr. KrokodylKłap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy jest może już ktoś z forumowiczów  posiadaczem T32 z silnikiem 1.6 dig-t i może opisać jak w rzeczywistości sprawuje się ten silnik i jakie jest realne zużycie paliwa?

 

pozdr. KrokodylKłap

 

Tu sprawdzisz realne spalanie:

 

https://www.spritmonitor.de/en/overview/33-Nissan/306-X-Trail.html?fueltype=1&vehicletype=1&constyear_s=2015&power_s=96&power_e=98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest OK. Jeździ się nim trochę jak Dieslem zaczyna ciągnąc już od 2 tys. obrotów choć najciekawiej robi się przy ok. 5 tys. obrotów.

Spalanie zależy w szczególności od ciężkości Twojej nogi. U mnie na trasie ( nie autostrada ) najmniej wyszło 5,8 l/100 km, najwięcej 11 l/100 przy dynamicznej jeździe po mieście ( podaję wskazania komputera ).

Średnio po kilku bakach paliwa spalanie wychodziło u mnie ok 7,8 do 8,0 l/100 benzyny  ( realne nie wskazanie komputera ) przy aucie demo na dotarciu.

Dodam tylko, że jeździłem na benzynie 95 premium lub 98 premium, ponieważ w instrukcji jest napisane, że trzeba używać benzyny min. 95 premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka moc ma ten silnik w x-trailu, 163KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie patrzcie wyłącznie na te konie mechaniczne - spójrzcie na moment obrotowy.

Moment jest 240Nm, tak samo jak w Juke'u.

http://www.autocentrum.pl/prezentacje/nissan-x-trail-1.6-dig-t-oszczedna-benzyna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to odebrany !!! jest dobrze. Spalanie bez problemu książkowe do zrobienia. Na trasie przy 120 km/h około 7 litrów.

Po mieście poniżej 8 tez się udaje. Najmniejsze spalanie na trasie 40 km (jazda podmiejska 60-80 km/h) komputer pokazał 5.4 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle wyjdzie ci w przysłowiowym praniu to wynik bardzo dobry ! Niem wiem na ile ten komp przekłamuję ale ja zakładam,że 1 literek trzeba doliczyć , przynajmniej zawsze tak to wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tyle wyjdzie ci w przysłowiowym praniu to wynik bardzo dobry ! Niem wiem na ile ten komp przekłamuję ale ja zakładam,że 1 literek trzeba doliczyć , przynajmniej zawsze tak to wychodziło.

no i sprawdziłem na dystrybutorze: na odległości 550 km z kompa wyszło 7 a realne 7.5 wiec 0.5 trzeba dodawać. W poprzednim QQ 1.5 dci realnie dodawałem 0.4 do wskazania z komputera wiec zaskoczony nie jestem. :) Ale różnica poniżej 1.5 miedzy ON i Pb (przy tej samym stylu jazdy) to dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...