Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej w obudowie filtra powietrza


d.dario
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Jestem nowym użytkownikiem Qashqai-a I

Możecie koledzy i koleżanki mi poradzić, otóż ściągnąłem autko z Niemiec z 2011 roku z silnikiem benzynowym 2.0, zastanowił mnie nietypowy wyciek oleju z okolic filtra oleju.

Po wyciągnięciu filtra powietrza okazało się, że w obudowie "pływa" sobie trochę oleju i tak się sączy wylotową dziurką z obudowy.

Zastanawiam się czy to możliwe, żeby silnik przy przebiegu 95 tysięcy był już tak wyeksploatowany, żeby walił olejem do filtra???

Czy to poprostu przypadek i komuś się ten olej tam wlał. Wyczyściłem wszystko dzisiaj, po odpaleniu przyłożyłem rękę do wylotu od strony silnika i nic nie było czuć, żeby olejem dostawał filtr.

Sprawdzałem poziom oleju i sądzę, że nie ma możliwości raczej takiego wycieku przez filtr, bo by już dawno oleju nie było/

 

Pomóżcie proszę, bo nie wiem, czy już się załamać i szykować się na wymianę silnika, czy jeszcze poczekać ;-)  

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Jestem nowym użytkownikiem Qashqai-a I

Możecie koledzy i koleżanki mi poradzić, otóż ściągnąłem autko z Niemiec z 2011 roku z silnikiem benzynowym 2.0, zastanowił mnie nietypowy wyciek oleju z okolic filtra oleju.

Po wyciągnięciu filtra powietrza okazało się, że w obudowie "pływa" sobie trochę oleju i tak się sączy wylotową dziurką z obudowy.

Zastanawiam się czy to możliwe, żeby silnik przy przebiegu 95 tysięcy był już tak wyeksploatowany, żeby walił olejem do filtra???

Czy to poprostu przypadek i komuś się ten olej tam wlał. Wyczyściłem wszystko dzisiaj, po odpaleniu przyłożyłem rękę do wylotu od strony silnika i nic nie było czuć, żeby olejem dostawał filtr.

Sprawdzałem poziom oleju i sądzę, że nie ma możliwości raczej takiego wycieku przez filtr, bo by już dawno oleju nie było/

 

Pomóżcie proszę, bo nie wiem, czy już się załamać i szykować się na wymianę silnika, czy jeszcze poczekać ;-)  

 

Pozdrawiam

Darek

Czasami, w najlepszym przypadku, jest to wynik kiepskiego oleju który odparowuje przez odmę, a czasami .....  Sprawdź kompresję. Może są jakieś przedmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ona wygląda w QQ ale oczywiście że tak. Kwestia jedynie w jej zlokalizowaniu, co nie powinno nastręczać trudności i odkręceniu. Swego czasu też miałem problem z odmą. Wewnątrz był kawałek, jakby, filcu włożony i nie odsączał par oleju.  Wywaliłem to co było i włożyłem dwa rodzaje mosiężnej siatki, takiej jak do sit jest stosowana, jedną drobniutka a jako pierwszą z ciut większymi oczkami dałem. Problem ustąpił a odma była czyściutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Gdzie szukać odmy w 2.0dci ?

 

Zauważyłem śladowe ilości oleju w filtrze powietrza, który wymieniałem w maju/czerwcu. Chcę sprawdzić odmę zanim zacznę martwić o turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już wiem jak wygląda, to jak sprawdzić czy wszystko ok ? Przeczytałem wątek w Xtrail o tym problemie z 2.0dci i generalnie nie wiem do końca jak to ogarnąć i ewentualnie poprawić fabrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci w tym temacie, wybacz, bo nie wiem jak ten zawór jest zbudowany, bo zapewne w nim problem siedzi. Czy da się go oczyścić, podejrzewam że da,  czy trzeba coś w nim wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...