Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Drżenie kierownicy ( w czasie jazdy )


Gość Stranger

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przy przekraczaniu prędkości 120-130km/h pojawia mi się dość silne drganie na kierownicy. Najciekawsze, że zjawisko to charakteryzują dwie nietypowe cechy:

 

1. Powyżej tej prędkości drżenie zanika

2. Efekt ten nie jest powtarzalny w każdym przypadku ( przy jednej próbie przekroczenia 120-130 km/h drżenie się pojawia, przy kolejnej już nie ).

 

Widziałem, że swego czasu kolega Scyzor miał podoby problem, ale z tego co wiem nie wyjaśnił jeszcze tego. Co sugerujecie? Koła to na pewno nie są bo opony mam nowe, a koła świeżo wyważone...

Czy powodem takiego stanu reczy może być jakiś luz na zawieszeniu ( od jakiegoś czasu znów coś mi stuka z prawej strony z przodu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przy przekraczaniu prędkości 120-130km/h pojawia mi się dość silne drganie na kierownicy.

to jest typowy objaw niewyważenia kół.

już kilkukrotnie musiałem jechać do do DOBREGO sprawdzonego zakładu na powtórne wyważanie...

pewnie stuka Tobie górny wachacz - pora wymienić :-(

jeśli miałbyś coś z zawieszeniem, to przy niższych/wyższych prędkościach też byś czuł drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przy przekraczaniu prędkości 120-130km/h pojawia mi się dość silne drganie na kierownicy.

to jest typowy objaw niewyważenia kół.

już kilkukrotnie musiałem jechać do do DOBREGO sprawdzonego zakładu na powtórne wyważanie...

Hmmm... Chyba przyszedł czas zmiany kółek na zimowe. Zobaczę. Zamienię i sprawdzę czy efekt zniknie.

 

pewnie stuka Tobie górny wachacz - pora wymienić :-(

jeśli miałbyś coś z zawieszeniem, to przy niższych/wyższych prędkościach też byś czuł drgania.

Ostatnio wymieniałem na nówkę 555, ale jadę go obejrzeć bo wydaje mi się, że będę musiał go w ramach gwarancji wymienić bo oprócz stukania czasem poskrzypuje, więc z dużym prawdopodobieństwem to rzeczywiście on.

 

No ale nie o tym tutaj pisaliśmy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... u mnie w W10 po wymianie orginalnego sworznaia wachacza na firme 555 jest troche lepiej niz przed wymiana ale po przejechaniu ok 500km znowu cos stuka z prawej strony :( chyba ta firma jest do kitu!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

watpie ze to wahacz - sprawdz na podniesionym aucie czy nie masz wybitych lozysk na zwrotnicy - luzow, albo jeszcze innych elementow, lacznie z poduszkami silnika

a wahacz jesli skrzypi to pewnie smar gdzies pitnal na boki - lepiej go przesmaruj smarem silikonowym wewnatrz jesli gwarancji ci nie uznaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :)

Mimo różnych opinii ( włącznie z opinią samego mechanika ) po wymianie stukającego łącznika stabilizatora problem znikł! ;) Choć wydaje mi się, że musiał na to również wpłynąc fakt zdjęcia koła... Może założone w nieco innej pozycji ( chodzi mi o śruby ) lepiej się ułożyło...

Ważne że przestało ;)

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...