Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] nie da się ustawic zegara w komp. pokładowym + odblokowanie radia


dayus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

niedawno kupiliśmy Micrę K12 z silnikiem 1.2 z 2003r.

Mamy jeszcze dwa problemy do rozwiązania, proszę o porady.

 

 

1. Na komputerze pokładowym nie da się wejść w opcje "Settings", ustawiając kursor na "Settings" i przy próbie naciśnięcią OK by potwierdzić i wejść w zakładkę "Settings" kursor przelatuje do góry i zatrzymuje się na "Drive Comp"

Wydaję mi się,że w zakładce "Settings" jest możliwość ustawienia godziny.

 

 

2. Radio jest zablokowane i wyświetla "Wait 1 H" oczywiście czekaliśmy już dobre kilka dni i nic :( ciągle taki sam komunikat, jak można wymusić na tym radiu blaupunkta opcje wpisywania kodu (kod mamy).

 

 

Czy brak mozliwości wejscia w "Settings" może być powiązany z zablokowanym radiem? Czy komputer jest po prostu uszkodzony?

 

Pozdrawiam,

dayus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może było zbyt wiele prób podejmowanych i urządzenie się przyblokowało. Odłącz akumulator na kilka minut i po ponownym jego podłączeniu spróbuj ponownie wpisać kod i ustawić zegar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samo radio odłączenie akumulatora nie poskutkowało:( ale na zegar jesCze nie wiem, bo dopiero teraz zauważyłem,ze jie da sie wejść w jego opcje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz przewertowałem, lecz nic nie jest konkretnie napisane, jedynie każdy mówi,ze trzeba czekac. Podłączę to radio chyba w domu pod zasilanie DC 12V i bede czekał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komputer jest powiązany z radiem?

Może tu tkwi problem jeżeli nie możesz ustawić godziny to i radio nie może odczytać prawidłowego czasu czekania tej jednej godziny?

 

Piszesz, że kursor ucieka to tak jakby przycisk był uszkodzony wciśnięty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...