Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak napięcia


wrocek66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po prostu zdechła - aku sprawny ( jak przekręcę światła to świecą ) a brak możliwości uruchomienia auta, bezpieczniki sprawne , przekaźniki też, przewody masowe poprawione. Nie dochodzi napięcie do stacyjki ( nie podświetla zegarów) . Brak awaryjnych i klaksonu ( jeśli to coś podpowie ). Już nie wiem gdzie szukać. Gdzieś znalazłem, że powinien być bezpiecznik 1A od aku do stacyjki, ale nie mogę go namierzyć. Który bezpiecznik jest od stacyjki ? W instrukcji brak rozpiski bezpieczników. Walcze od kilku dni, ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W pierwszej kolejności proszę o uzupełnienie profilu zgodnie z wymogami forum i regulaminu.

U Ciebie widnieje Jeep a piszesz w Tidzie. Tida ma chyba ze trzy silniki, więc i różne może być rozmieszczenie bezpieczników i przekaźników.

Nie mów że nie ma rozpiski.......

 

1-20131212_210331.jpg

 

1-20131212_210613.jpg

 

Prócz tego powinieneś mieć bezpieczniki również w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W pierwszej kolejności proszę o uzupełnienie profilu zgodnie z wymogami forum i regulaminu.

U Ciebie widnieje Jeep a piszesz w Tidzie. Tida ma chyba ze trzy silniki, więc i różne może być rozmieszczenie bezpieczników i przekaźników.

Nie mów że nie ma rozpiski.......

 

1-20131212_210331.jpg

 

1-20131212_210613.jpg

 

Prócz tego powinieneś mieć bezpieczniki również w komorze silnika.

 

Zdjęcia bezpieczników z Tiida Accenta 1.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bezpieczniki sprawdzałeś ...???? Wizualnie czy wyciągałeś każdy sprawdzając jego przepływ . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę Jeep-em, ale w rodzinie jest też Tiida, benzynowa, i próbuję pomóc. Bezpieczniki w obu skrzynkach sprawdziłem, są sprawne. Czy jest gdzieś jakiś przewód, który najczęściej się uszkadza ( śniedzieją styki ), bo jak na razie, to "doktorat" zrobiłem z Alfy 147 ( też w rodzinie). Manix - wysłałem adres mailowy na PW. Jeśli ktoś wie - który bezpiecznik odpowiada za napięcie na stacyjce? bo z rozpiski nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki i w tym schemacie na stronie 3 jest bezpiecznik 1A lub 5A ( w zależności od wersji ) . I właśnie ich nie mogę znaleźć, bo przy stacyjce już nie mam napięcia. Bo rozumiem, że PG-POWER 01 to akumulator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym schemacie wygląda tak jakby immo miało swoje osobne zabezpieczenie, może pod obudową kierownicy jest jakiś bezpiecznik...?? Sprawdź też może bezpieczniki przy klemie plusowej. Często jest tam bezpiecznik zabezpieczający całą deskę rozdzielczą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam,właśnie gdzieś pod deską lub obudową jest bezpiecznik ,niestety nie pamiętam czy napewno chodziło o tiidę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a pisałeś że sprawdziłeś wszystko dokładnie. To jest bezpiecznik,  tyle że ma 50 lub 70A, a do kupienia ........  no cóż w sklepie motoryzacyjnym ....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...