Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

spryskiwacze szyb


TU-134
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

możecie podpowiedzieć w temacie spryskiwaczy szyb? mianowicie mam kłopot z jednym tym przed kierowcą,najzwyczajniej sika beznadziejnie1-3cm(po przepchaniu) i nie wiem jaka może to być przyczyna ?mam chęć  wyjąć ten spryskiwacz i np.potrzymać go w gorącym occie ale nie wiem jak go wyjąć i czy to dobry pomysł

Edytowane przez TU-134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zapchany, czasem pomaga długie grzebanie w nim igłą. można do niego wstrzyknąć ocet kilka razy i wtedy igłą grzebać. Wyjmuje się go podważając śrubokrętem jak każdy sprysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ewidentnie zapchany spryskiwacz. Możesz spróbować oczyścić. By go wyjąć, otwórz maskę i naciskając obustronnie motylki blokujące wypchaj, po uprzednim odłączeniu rurki doprowadzającej płyn, do góry (chyba że jest, bo takie też się zdarzają, odkręcane to trzymając za górę trzeba odkręcić mocującą go do pokrywy nakrętkę). Włącz spryskiwacz w celu przepłukania rurki doprowadzającej, tej zdjętej. Sam spryskiwacz można przedmuchać, przepłukać tak by nie uszkodzić jego, służących do regulacji kata tryskania, wnętrzności. A wogóle może, choć to mało prawdopodobne,  masz źle ustawiony wylot spryskiwacza i dlatego sika Ci na maskę .....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem, dłubanie igłą i dmuchanie sprężonym powietrzem to tylko dorażnie pomogło (2 razy spryskać). W serwisie wiosną kosztowały te dysze 80 parę zeta, po upuście proponowali mi za 60 zł. Trochę żałuje że nie wziołem. Na allegro są jakieś mgłowe za przystępną kasę , ale co są warte to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepchanie zatkanej dyszy spryskiwacza w T30 jest tak proste ,ze aż dziwie sie ,ze ktos chce je wymieniac przez to na nowe.

Nowa może tak samo bardzo szybko zapchać się jak są jakies brudy w ukladzie albo kiedy ktos zalewa uklad zwykla kranówką.

Spręzone powietrze podane w przeciwnym kierunku przeplywu płynu na 90% wystarczy aby udrożnic dysze.

Jak nie ma  kompresora pod reką to cieńki , twardy stalowy drut tez da rade z ta drobnostką.

P.S.

Kiedy układ jest czysty ,nie jest wlewana zwykła woda a płyn lany przez sitko ,to mozliwośc zatkania dysz jest znikoma.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu przez sitko lać nie trzeba bo w tym co kupujesz, jeszcze mi się nie zdarzyło by były, znajdowały się zanieczyszczenia, chyba że masz zapas 5-cio letni płynu, wówczas mogą się z niego wytracić jakieś, że tak się wyrażę gluty. Ale przedmuchując czy dłubiąc igłą trzeba zdjąć przewód, płyn doprowadzający, bo inaczej zanieczyszczenia jak bumerang wrócą chwilę po czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu przez sitko lać nie trzeba bo w tym co kupujesz, jeszcze mi się nie zdarzyło by były, znajdowały się zanieczyszczenia, chyba że masz zapas 5-cio letni płynu, wówczas mogą się z niego wytracić jakieś, że tak się wyrażę gluty. Ale przedmuchując czy dłubiąc igłą trzeba zdjąć przewód, płyn doprowadzający, bo inaczej zanieczyszczenia jak bumerang wrócą chwilę po czyszczeniu.

To co oczywiste juz pisac mi sie chciało.

Dzieki za uzupelnienie mojego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepycham zawsze drutem z szczotki drucianej, wyrywam kombinerkami jeden drucik i idealnie działa do takich zadań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mgłowe fabryczne i powiem szczerze REWELACJA, pięknie pryska mgiełka na całą powierzchnie szyby POLECAM założenie takowych...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie - 60 ale jak nie zapchane to dają ładną pianę, częściej się zapychają

Ale 60 za komplet (2 sztuki) jeszcze wg. mnie do strawienia. Mi tyle krzyczeli za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić można ot, choćby, z darmowa wysyłką,  tu;

http://allegro.pl/dysze-spryskiwacza-mglowe-nissan-xterra-x-trail-i5771282293.html

lub tu ale ten sprzedawca życzy sobie aż 10 za wysyłkę;

http://allegro.pl/dysze-spryskiwaczy-mglowe-nissan-qashqai-x-trail-i5777398291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W każdym spryskiwaczu jest ruchoma część, która przy nieudolnym przepychaniu ulega uszkodzeniu, jeśli tak się stanie to jedynym sposobem na naprawę jest wymiana spryskiwacza. Pisałem o tym w swym pierwszym poście w tym temacie zwracając uwagę na wnętrzności spryskiwacza, oraz na konieczność jego odłączenia od zasilania. Jeśli nie zdejmiesz rurki zasilającej to zanieczyszczenia przy przepychaniu cofną się do środka o ile nie zdołasz ich rozdrobnić, a potem ze zdwojona siłą zatykają ponownie otwory. Zdejm rurkę wyjm spryskiwacz i przedmuchaj go w odwrotnym kierunku powietrzem i wodą używając do tego celu choćby strzykawki (dostępna w każdej aptece)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

masz sporo racji ale zostaje ale,doszedłem do tego ,że spryskiwacz się rozbiera tzn.wyjmuje się z niego za pomocą twardego nożyka taką malutką zatyczkę (białą) i wówczas dostajemy się do wnętrza spryskiwacza i sprężynki ,dalej sprawa jest już prosta ,zapewniam ,że ta malutka biła główeczka się wyjmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...