Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ2: Podświetlenie przycisków


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diody nie przebija sie swoim swiatlem przez czarne zupelnie przyciski. Brak ikonek - chyba ze dziurki na diody wywiercic LOL. Opcja 4X AUTO bylaby 1000x pozyteczniejsza niz te rzezbienie. Przykladajac w nocy reke na panel łatwo wymacać przyciski ktory jest za ktore okno odpowiedzialny.

No tak ,po palcu... :devil:  a na serio ,podświetlanie przycisków powinno być i basta. To jest chore że w takiej mojej tiidzie świecą ,a w QQ  za ok 80-100k  , nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić. W X jak widze po zdjęciu  sa kreseczki czyli   przyciski po zamontowanym  podświetleniu zdają swój egzamin. W qq uwierz mi  przyciski  sa czarne jak diabeł i nie ma mowy o jakichkolwiek kreseczkach mowiacych nam o przycisku.  NIE PRZEBIJĄ SIE !  bez rzeżbienia sie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xsie też są czarne, a to że mają prześwit odkryłem dopiero teraz. Oczywiście w QQ może być inaczej i dlatego Jacek miał to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zrobić. W X jak widze po zdjęciu  sa kreseczki czyli   przyciski po zamontowanym  podświetleniu zdają swój egzamin. W qq uwierz mi  przyciski  sa czarne jak diabeł i nie ma mowy o jakichkolwiek kreseczkach mowiacych nam o przycisku.  NIE PRZEBIJĄ SIE !  bez rzeżbienia sie nie obejdzie.

A może po 100 tys, km zjedzie powłoka z przycisków jak w Wieśwagenach i Jacek będzie miał dodatkowe lampki do czytania na postoju? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie chodzi tu o oszczędności.Japońce to praktyczny naród,skoro uznali,że niepotrzebne to tak ma być.

A przy takim grzebaniu można tylko coś zepsuć,no i już nie oryginał,a dla mnie to często wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie chodzi tu o oszczędności.Japońce to praktyczny naród,skoro uznali,że niepotrzebne to tak ma być.

A przy takim grzebaniu można tylko coś zepsuć,no i już nie oryginał,a dla mnie to często wada.

Szczera prawda. Subwoofera tez nie zakładajmy, nawet jak się komuś podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie musi tego sprawdzać ja już to dawno sprawdziłem ( pisałem o mankmanetach i niezadowoleniu )  i wiem co mówie a raczej piszę.  Przyciski sa calkowicie pełne ciemne, czarne bez ikonek . NIe ma możliwosci PODSWIETLENIA przycisków na oryginalnym panelu  chyba, że rzeżbienie typu: wstawienie  panelu od innego auta albo pozostawienie tego co jest z wywierconymi przyciskami i wlutowanie diód.  Jest jeszcze opcja na oryginalne podświetlnie przycisku otwierania szyby pasazera - przód a mianowicie: dorwanie panelu od anglika tam  ikonka AUTO jest  z prawej strony a wiec  po przelozeniu i wlutowaniu diody mielibyśmy 2 szyby pieknie i oryginalnie podświetlane  z tym, że pasazera mimo napisu auto byłaby RĘCZNA. Natomiast tył w dalszym ciągu bez zmian - czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie musi tego sprawdzać ja już to dawno sprawdziłem ( pisałem o mankmanetach i niezadowoleniu )  i wiem co mówie a raczej piszę.  Przyciski sa calkowicie pełne ciemne, czarne bez ikonek . NIe ma możliwosci PODSWIETLENIA przycisków na oryginalnym panelu  chyba, że rzeżbienie typu: wstawienie  panelu od innego auta albo pozostawienie tego co jest z wywierconymi przyciskami i wlutowanie diód.  Jest jeszcze opcja na oryginalne podświetlnie przycisku otwierania szyby pasazera - przód a mianowicie: dorwanie panelu od anglika tam  ikonka AUTO jest  z prawej strony a wiec  po przelozeniu i wlutowaniu diody mielibyśmy 2 szyby pieknie i oryginalnie podświetlane  z tym, że pasazera mimo napisu auto byłaby RĘCZNA. Natomiast tył w dalszym ciągu bez zmian - czarno.

Jackowi nikt nic nie kazał. Był ciekawy jak i ja.

W takim razie rozwiałeś jego wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dywaników też nie, bo przecież fabrycznie ich nie ma :)

 

To teraz wiem, dlaczego był taki tani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w T30 było inaczej niz  w J11. X trail był rowniez dostepny w USA a tam jak wiadomo wszystko jest na full wypasie. Oznacza to, że przyciski mogly być oryginalnie podświetlone, dlatego po wlutowaniu diód okazały sie pikne kreseczki.  Tak samo można porównać ruskiego J11 gdzie jest tylni nawiew, sa spryskiwacze lamp  bądź wersje niemiecka 360 ( N-tec )   gdzie są podgrzewane fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że panel jest taki sam w T31 i J10. Różni się może przyciskami ale płytka jest ta sama i ma miejsce na ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dywaników też nie, bo przecież fabrycznie ich nie ma :)

Dywaniki,pokrowce,chlapacze.

Tyle przerobiłem i aż tyle. :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że panel jest taki sam w T31 i J10. Różni się może przyciskami ale płytka jest ta sama i ma miejsce na ledy.

Miejsce na ledy wydaje mi się ,że jest,ale dostęp :thumbsdown:  nie na moje paluszki.

NowakM troszkę minęliśmy się w rozważaniach .Ja oglądałem tylko panel po stronie kierowcy i przełączniki blokady szyb i blokady drzwi.Do przycisków w drzwiach pasażerów nie otwierałem.

6157e6f70735442fgen.jpg

753bd6f42b3ca379gen.jpg

Dolne zdjęcie troszkę nie wyszło,ale widać dwie płytki.Górna łączy się zdolną,owszem za pomocą łapek,ale dodatkowo wlutowane ma 23 piny z szyn górnej płytki(tej białej)

Na zdjęciu widać 9 srebrnych lutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka inna niż w moim.

Dioda powinna być na górnej płytce.

Pytanie tylko czy przyciski maja prześwit?

Sprawdzić trzeba pod światło, bo jeśli nie to szkoda kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niby fajnie zrobili bo w standardzie są 4 szyby co zwykle w innych autach wymaga dopłaty. Za to ciemne guziki, co w innych autach wiadomo, że jest podświetlone (nawet w cholernym Seicento ;P)

BTW. Jutro odbieram swoją strzałę ;P

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko chodzilo mi o przekladke z panelu anglika od strony kierowcy czyli prawa strona - tam panel jest w lustrzanym odbiciu odwrotnie jak w eu. Przycisk AUTO jeSt wowczas w miejscu pasazera z przodu. Przekladajac go mamy wtedy 2x AUTO. O przycisku w drzwiach pasazera badz pasazerow z tylu nie wspominalem. Tylko panel kierowcy - zle mnie zrozumiales

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.Wiem mówiłeś o angliku a ja przeciwnych :D

Grzmocie,dioda w moim przełączniku jest właśnie na płytce drukowanej pod plastikową.Dla tego pisałem,że trzeba by było rozlutować wszystkie piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka lat temu wstawiałem podświetlenie wszystkich przycisków kierowcy i pasżerów w moim xie.  Przy pazażerach przyciski nie były prześwitujące więc wywierciłem podłużne otworki i zalałem klejem na gorąco. 

Zamiast diod sms dałem zwykłe wwiercone od boku przycisku i przyklejone i tak oto mam wszystkie podświetlane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 1.12.2015 o 09:04, JACKO29 napisał:

Po prostu nissan dał pole do popisu złotym rączkom :D  Chyba że na Aliex  chinole już coś wymyślą :D

Odświeżam temat, bo wymyślili.

Jest zestaw podświetlony i nawet z chromami. Zakupiłem taki do J10 2007 bo była sugestia że zadziała, ale jest ale...  Panel w drzwiach kierowcy jest podświetlony w całości i działają wszystkie szyby. Działa też blokada wszystkich szyb. Klawisz pasażera z przodu działa ale nie podświetla się. Problem jest z klawiszami pasażerów z tyłu, nie podświetlają się i nie działają. Podłączenie powtórne starej centralki kierowcy i nowe klawisze działają wszystkie ale nie podświetlają się. W opisie od kupujących, był jeden komentarz sugerujący zmianę w pinach ale bez szczegółów.  Zostawię sobie ten zestaw i sam będę  "rządził" szybami do czasu aż może znajdzie się na to pomysł.

https://pl.aliexpress.com/item/33034704755.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57d85c0fMVhKKG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.02.2020 o 19:46, Wojtek74 napisał:

Założyłem i ja 

IMG_20200217_155718.jpg

IMG_20200217_155811.jpg

IMG_20200217_155746.jpg

Poprosimy link do aukcji :) Jak z instalacją? Był jakiś problem przy wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...