Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ2: Podświetlenie przycisków


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co się burzysz??? Królik to nie zając! :D

 

Ale futerka takie same i omyki i skoki i słuchy i takie miłe są.

Edytowane przez Zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe w klatce ,albo na półmisku :D

Bo w ogrodzie już zajca bym nie chciał!!! :D

Grzmocie! Z tego co rozeznałem się w J11 przyciski nie podświetlone maja tylko doprowadzone 3 przewody do sterowania zablokuj-odblokuj.

Chcący coś podświetlić ,trzeba by było doprowadzić napięcie do przycisku,no chyba że przyciski są ze sobą jakoś jeszcze połączone...ale to już jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ścieżki zasilania diód połączone są z nóżkami przełączników szyb. Na nich jest 12V po przekręceniu stacyjki. Przełączniki szyb mają pięć nóżek. Trzy razem i dwie obok.   *** **


Ale futerka takie same i omyki i skoki i słuchy i takie miłe są.

Zając zajęczał ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki w J11 są zupełnie inne,niestety.Do panelu z przełącznikami idą dwie wiązki,w jednej jest około...12 kabli,a w drugiej 3.Ale to mówię,jutro może będę szukał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest i tu. Dwie kostki, wielgachna i mała z trzema pinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto jutro zabawa.Sprawdzimy na ile oszczędny był księgowy,czy tylko oszczędny czy,po prostu brakło im diód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto jutro zabawa.Sprawdzimy na ile oszczędny był księgowy,czy tylko oszczędny czy,po prostu brakło im diód :D

Jak są 3 kabelki do pojedynczego przycisku to masa, sygnał naciśnięcia i podświetlenie (tak logika podpowiada). No chyba, że dają płytki po to aby sygnały wysyłać "enteligentnie" i wtedy potrzeba układu który to przetłumaczy głupiej diodzie i jeszcze głupszemu mikroprzełącznikowi :)

 

BTW skoro w tym temacie mamy już wszystko to Visia ma 4 głośniki, więc pytanko:

1. W drzwiach przód i w drzwiach tył czy drzwi przód + wysokie tony pod szybą?

2. Czy do Visia można podłączyć dodatkowe głośniki (obsługuje to radio czy są jakieś zwrotnice itp.?) A może kabelki już tam są tylko głośniki nie dojechały? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to Visia nie ma wysoko tonowych głosników (gwizdków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robicie OT, to u mnie tak wygląda nagłośnienie :)
Dodam jeszcze, że mam fabryczne tweetery pod szybą.

post-59114-0-98131500-1449494609_thumb.jpg

 

post-59114-0-41148900-1449494615_thumb.jpg

 

Teraz się skapnąłem, że to J11, ale może podsunę jakiś pomysł ;)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlenia przycisków,w J11 niewykonalne.Nad płytką drukowaną jest plastikowa ,druga płytka zakrywająca obwody całkowicie.A połączenie obydwu jest za pośrednictwem szyn które łączą właśnie przełączniki  znajdujące się na tej górnej,plastikowej.

Gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej brakło ochoty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie! Cała wierzchnia płytka z przełącznikami jest mocowana nóżkami od szyn do płytki z obwodami,jest tego mnogo.Nie mam zamiaru tego rozlutowywać po to tylko,żeby mi jeden przełącznik zaświecił.


Prościej byłoby wywiercić w obudowie otworek 2mm i przeprowadzić dodatkowy przewód  z diodą do wyłącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jest to racja. U mnie łatwo się to rozbiera. Górny plastik jest na czterech zatrzaskach. Wystarczy je odchylić i łatwo schodzi. Na górnym zostają dźwigienki przycisków a na dole przyciski wkomponowane w płytkę drukowaną. Górna część to tylko "atrapa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się będzie jutro chciało to może jeszcze raz rozbiorę i fotkę zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka wszystko wyjaśni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co grzebac w podswietleniu panelu. ?? Dla mnie to glupota i pierdoła. Zrobic by 4 szyby sie automatycznie zamykaly i otwieraly to tak a podswietlenie... No comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaajer! :D

A tak na poważnie,ciekawość,czy się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co grzebac w podswietleniu panelu. ?? Dla mnie to glupota i pierdoła. Zrobic by 4 szyby sie automatycznie zamykaly i otwieraly to tak a podswietlenie... No comments

Jeden chce turbo, inny więcej koni, jeszcze inny światełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko po samych ogledzinach wizualnych pozostale 3 przyciski sa CZARNE bez ikonek wiec co tu podswietlac. ?? Zmieniajac calkowicie panel na inny to rozumie, ale wchodzimy w rzezbienie niczym Michał Anioł

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie rzeźbienie? To tylko wstawienie w miejsce gdzie coś miało być, a nie ma. Jacek to dobrze określił- ciekawość czy się da. Co do podnoszenia auto na wszystkie okna, tu trzeba rzeźbić. Wstawić jeszcze trzy przekaźniki tam, gdzie brak miejsca. No i dochodzi wymiana przełączników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody nie przebija sie swoim swiatlem przez czarne zupelnie przyciski. Brak ikonek - chyba ze dziurki na diody wywiercic LOL. Opcja 4X AUTO bylaby 1000x pozyteczniejsza niz te rzezbienie. Przykladajac w nocy reke na panel łatwo wymacać przyciski ktory jest za ktore okno odpowiedzialny.

Edytowane przez nowakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś fotki? Niby czarne a przebijają. W starszych modelach aut wszystkie przyciski są podświetlane. Nawet tył, a tu kładzie się nacisk na elektronikę a oszczędza na diodach za 0,50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak cos tam przebijają to czy wyglada to naprawdę pieknie i oryginalnie ??  Czy  warto grzebać, lutować, rzeżbić ?? I tak maybacha z tego nie zrobimy . Jest wiele rzeczy świadczących o oszczednościach producenta. Pisalem juz o mankamentach J11 wiele postów i nie bede sie powtarzał. Podobnie z podświetleniem daszków przeciwsloneczych czy progów drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie idzie o robienie choinki z auta, tylko zwykła ciekawość czy się da i tyle. Jak ktoś chce to nie można mu tego zabronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...