Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zamiennik filtra oleju do GA16DS


Gość KTOSIU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć klubowicze, sprawa dotyczy P10 silnik GA16DS z 93r

Mam pytanie do znawców tematu filtrów oleju , czy słyszeliście o zamiennikach firm : SAGA lub SOFIMA :?:

Może ktoś z szanownych Kolegów i Koleżanek zdecydował się już w przeszłości na którąś z tych firm :?:

Filtry te są o połowę tańsze od np. Mann'a czy Bosh'a, oczywiście jest jeszcze Filtron - różne "chodzą" o nim pogłoski.

Proszę o radę i opinie na temat filtrów oleju :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest odczucie subiektywne

 

no jest :-) troche siła sugestii, ale tak naprawde myśle ze polskie filtry szczególnie produkowane w sędziszowie naprawde są super. Filtron raczej miał raczej opinie zwykłej tektury, ale jakos nie narzekałem nigdy.

 

Pozatym podobno filtron jest oryginalnym filtrem w niektórych markach aut produkowanych w polsce i rozchodzących się na zachód, więc skoro producenci sami je wsadzają to raczej wiedzą co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam Filtrona i jest normalnie (dobrze). Raz kupiłem "Mann Filter" - kosztował 36 zł i działał tak jak Filtron.

Nie kupujcie tandetnych podróbek z JC za 12 zł. Po odpaleniu silnika rano kontrolka nie gaśnie przez 4 sek. Filtry JC - PORAŻKA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam moje zdanie:

- co do filtrów - generalnie opinia chyba jest raczej taka, że się płaci za markę - ja w tej chwili mam filtry Mahle (to samo co Knech tylko inna nazwa/marka) albo inne UFI (nie pamiętam), ale generalnie to chyba marka raczej nie ma znaczenia - subiektywne odczucia i tyle.....

w każdym bądź razie - ot propozycja zwłąszcza dla Warszawiaków - zgłaszajcie się po filtry do mnie - sprzedam Wam "markowe" po max rabacie jaki mogę osiągnąc... czyli właściwie nie sprzedam a przekażę w moich cenach zakupu....

 

Co do JC (też ten temat padł w tym wątku) - z tego co wiem to praktycznie wszystko co jest markowane przez JC jest robione przez jakieś chińskie dzieci i jakość tego jest, umówmy się umowna - może Chińczyk miał dobry dzień i mu wyszło, a może nie - generalnie to są nonamy i moim skromnym zdaniem JC tutaj troszkę sporą marżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem przegub, ale jakos nie panikuje :-)

narazie sie jezdzi dobrze.

 

Sorry za wprowadzenie paniki 8) - JC nie mogą być zupełnie najgorsze, ponieważ nikt by tego nie kupował jakby się okazały jakieś straszne. Ale generalnie każdy dystrybutor części metkuje te z najniższego segmentu - tak jak supermarkety. W przypadku JC sprawa jest ciut bardziej skomplikowana, ponieważ metkują oni jako JC też wszystko co przywożą z Azji a ma toto nazwy takie jak cingcaingciung i tak naprawde to kto to wie co to może być :) -albo cos co japończycy wsadzaja jako oryginały, albo coś zupełnie przeciwnego.

Ot taki przykład: łożyska Optimala (polskie) chyba mają wszyscy dystrybutorzy, w przedziwnych nazwach i przeróżnych cenach :) i z napisem "made in EU", a co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na prawdę trudno jest w taki prosty sposób określić jaki filtr jest dobry bo na ten temat nailepiej wypowiedział by się nasz silnik... najważniejsze żeby przepuszczał jak najmniej zanieczyszczeń a przy tym stawiał jak najmniejszy opór przepływającemu olejowi, osobiście jeżdże na filtronie ale parametrów jego względem innych marek nie znam... na razie silnik się nie zatarł a to dobry znak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...