Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Pulsar koła


equinoxe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie - właśnie zarejestrowałem się na forum.

Jestem w trakcie oczekiwania na auto, które zamówiłem kilka dni wcześniej (Pulsar Acenta + 1.2 DIG-T) i mam pewną wątpliwość.

Jako, że zależało mi na aucie z przyciemnionymi szybami z tyłu (ze względu na dziecko itd) a był dostępny model z pakietem Acenta plus z już fabrycznie przyciemnionymi szybami, który wychodził niewiele drożej niż gdybym chciał okleić je folią to taki właśnie zamówiłem.

Mam jednak wątpliwości co do kół, bo ten pakiet przewiduje też większe felgi aluminiowe 17" co wiąże się z niższym profilem opony czyli 205/50 (standardowe 16" mają oponę 195/60).

Czy to dobry pomysł na nasze drogi? Jak to się odbije na spalaniu auta?  Może lepiej zmienić zamówienie na auto z kołami 16" bez Acenta |+ ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 17, auto zdecydowanie lepiej się prezentuje, moim zdaniem spalanie się nie zmieni, a profil 50 to nie tragedia, zrobiłem na profilu 50 ponad 120tys km i felgi proste, w juke'u też mam 50 i nie narzekam, autko lepiej trzyma się na zakrętach. Jedynie co to na 16 miałbyś deko lepszy komfort na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie są tam 205/ 55 ,a nie 50? Ja bym te wziął na lato a dokupił bym 16" na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też myslałem, że są 205/55 a okazuje się że profil przy 17" jest 50. Zimowe 16" dostaję na zimę w gratisie do auta wraz z felgami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba /55 jest nie na 50. Nasze drogi coraz lepsze a po dołach to czy na tych czy na tych zwolnić bedziesz musiał a na wyższych zawsze lepiej no i wygląd, bezcenny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na zimę 16tki to na lato zostaw 17! Mam w k12 profil 50 i jazda jak gokardem super trzyma się drogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Mam jednak wątpliwości co do kół, bo ten pakiet przewiduje też większe felgi aluminiowe 17" co wiąże się z niższym profilem opony czyli 205/50 (standardowe 16" mają oponę 195/60).

Czy to dobry pomysł na nasze drogi? Jak to się odbije na spalaniu auta?  Może lepiej zmienić zamówienie na auto z kołami 16" bez Acenta |+ ?

Nic nie kombinuj z kołami. Te 17-ki które dostaniesz naprawdę ładnie się prezentują. Co do opon 205/50/17 to nie są takie niskie, jak by wynikało z cyferek. Moim zdaniem, to idealny rozmiar. Ładnie trzymają się drogi, bezpieczne na zakrętach i nie czujesz każdej nierówności na drodze, jak to ma miejsce przy 16-kach.

To miałeś farta, że w gratisie dostałeś zimowe 16-ki z felgami.

Podsumowując - masz idealny zestaw kół

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy 16 dostałeś oryginalne czy jakieś stalówki ? Czy dali Ci może czujniki ciśnienia ? Jesienią chciałem kupić stalówki 16 (900zł komplet ) + zimowe opony (w salonie około 1400zł za Nokiany WD4) + czujniki (jakieś 800zł)- z montażem i zestrojeniem koszt 3500k PLN - jak na razie odpuściłem sobie temat bo za oknami +10 :)

Co do gratisów - przy kupnie udało mi się ugrać dodatkowo gumowe dywaniki. Dostałem jakieś z allegro - w życiu by mi nie przyszło do głowy by zaznaczyć że mają być oryginalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wybór albo oryginalne stalówki albo nieoryginalne alu. Wziąłem drugą opcję. Są z czujnikami. Dywaniki też dostałem nieoryginalne gumowe - chociaż miaełem też do wyboru nieoryginalne welurowe. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...