Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z pompą?Rolką?


TomekX-TRAIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie koledzy...
od 3 dni słychać po zapaleniu auta za każdym razem taki dziwny szum... tak jak by coś się obracało krzywo, miało bicia...
Jak dodaje gazu to słychać taki specyficzny dźwięk takiego delikatnego można to nazwać brzęczenia delikatnego...
Myślę nad zrzuceniem paska i wtedy zobaczyć jak się to zachowuje...czarny scenariusz to pompa wspomagania? Która cholernie droga i ciężko dostać... albo jeszcze pompa wody...
Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum jest już o tym, niczego nie zrzucaj

Może jakaś rada konkretna...? przede wszystkim gdzie to opisane na forum ponieważ przeszedłem krok po kroku wszystkie strony tego działu i nie widzę...

Edytowane przez TomekX-TRAIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że ma buczeć a potem przestaje to wiem kolego... tylko że to słychać którąś rolkę, dźwięk dokładnie od strony pasażera się wydobywa...któraś rolka, koło pasowe, pompa wody, pompa wspomagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisałeś, że po zapaleniu to zrozumiałem, że tylko na chwilę.

Sprawdź raczej klimę i jej sprzęgło. O pompach w B się raczej nie słyszy na forum. Wyłącz klimę przy odpalaniu

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napisałeś, że po zapaleniu to zrozumiałem, że tylko na chwilę.

Sprawdź raczej klimę i jej sprzęgło. O pompach w B się raczej nie słyszy na forum. Wyłącz klimę przy odpalaniu

Klima cały czas przecież jest wyłączona... trzeba wcisnąć AC żeby sprężarka się załączyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie sam sobie odpowiedziałeś. Po stronie pasażera jest właśnie to. Może nagraj, Zeshky ostatnio trafił usterkę na ucho może i tym razem da radę. Jednak śledze forum i o tym co piszesz to rzadkość. Pompa wspomagania to buczy jak pralka. Może pasek się zużył i haczy nierównościami. Ewentualnie pompa wspomagania 350 nowa i 40 używka od primery (allegro). A jak montowałeś te lampy to może jakiś kabelek tam nie ociera albo jak odpalasz auto z tymi halo to może alternator ma nienaturalne obciążenie.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... halogeny startują z jakimś napięciem z długimi więc one nie mają tu nic wspólnego...
Odkręciłem koło, odpaliłem i już sam doszedłem co jest...pompa regenerowana wspomagania przy zdaniu starej 1200zł... więc  350zł to nie wiem do jakiego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, usterka uszczelniacza wału oraz rozsypane łożysko sprężarki klimatyzacji... to tak głośno szumiało... uszczelniacz nowy podwójny oraz nowe łożysko... nissan znów pięknie cichutko pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...