Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 SR 16V


Gość zorgon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wersje Sunny 1.6 SR 16V z niemiec. Wedlug instrukcji do tego autka to chyba GA16DE. Chcialbym zapytac ile to ma wlasciwie koni i czy da sie to jakos zwiekszyc bo slyszalem ze te SR na rynek niemiecki byly zdlawiane ze 102 do 90 KM. Czy da sie to jakos swoimi sposobami i w miare tanio przeprowadzic czy tylko tuning w jakims dobrym warsztacie?. Prosze o wyszczegolnienie rzeczy ktore mozna zrobic co by byla poprawa przyspieszenia i mocy lub podac mi jakiegos fachowego linka. Przepraszam za moze moje laickie pytania ale mam tego sunny od kilku tygodni i dopiero sie go ucze. Ale ogolnie autko ladnie jezdzi i bez zarzutu. Prosze o jakies rady i sugestie fachowcow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A odnosnie tego zwiekszenia mocy to gdzie sie moge udac by to fachowo zrobili i czy sa jakies instrukcje co by mozna samemu to zrobic. Jest jakis dobry tuning-warsztat niedaleko katowic - wie ktos moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...sc&start=15

 

tutaj masz coś na ten temat,tylko nie wiem jak to ma sie do rzeczywistości ,nie wszystkie wersje po 93 mają ponad 100kM.,szczególnie te w niemczech,chodzi o stawki w ubezpieczalniach więc prosty wniosek że silnik jest zdławiony, czy wystarczy tu ingerencja jak wyżej w linku to jakoś mi się wierzyć nie chce ale ....nie wiem poza tym gonitwa za paroma kucami ,wywalanie kat., sportowy filtr powietrza itp., itd.,to nie dla mnie jak chcesz mieć silne auto to kupuj dwu litrówke wtedy bedzie różnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...