Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskazania stanu paliwa


seebik86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje murano 3,5 plus gaz.

 

Do odpalania uzywam tradycyjnie benzyny i zawsze ona jest.Zatankuje np.za 60 zł paliwa i juz po ktoryms odpaleniu zapala sie rezerwa jak by nie bylo paliwa.ma to znaczenie ze jezdze na gazie i komputer mysli ze jade na paliwie i wskaznik spada do rezewrwy?

 

Czy moze to zwiazne jest z czyms innym?jak zatankuje PB jest ok ale kilka odpalen i juz rezerwa.Denerwuje to troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo idzie na rozruch do tego nie wiadomo jak masz w ustawieniach, może instalacja podpiera się PB podczas pracy to tak będzie, spróbuj zatankować do pełna i po jakimś czasie znowu do pełna wtedy się dowiesz ile pali PB  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy jakiej temperaturze Ci się przełącza na gaz, może jeździsz jednak na benzynie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz taką instalację, która to przy pracy na gazie pobiera 30% benzyny i 70% gazu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik paliwa jest niezależny od komputera więc on nie może myśleć że jeździsz na benzynie bo wtedy wskaźnik paliwa podawałby dane szacunkowe a nie z pływaka zamontowanego w baku. Natomiast koledzy dobrze wskazują możliwą przyczynę tego problemu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisalem ze zalezy kiedy ale nie raz jak odpale jest ok pokazuje tyle ile jest.co do pobierania paliwa gdy chodzi na  gazie jest to nie mozliwe bo robilem trase kolo 600 km i mialem paliwa tylko zalane za okolo 30 zł wiec napewno by go nie bylo w baku.

 

bardziej opieram sie na wadliwym plywaku w baku.mysalem ze ktos tak mial.


a przy jakiej temperaturze Ci się przełącza na gaz, może jeździsz jednak na benzynie. 

nie no sorryb debil nie jestem i wiem kiedy mam gaz a kiedy nie.Przerzuca sie kolo 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś publikację kryjąca się pod podanym wyżej linkiem...?? Może to właśnie dotyczy Twego auta;

Głównym powodem, który odpowiada za opadanie wskazówki poziomu benzyny w czasie kiedy samochód jedzie na gazie jest to, że wskaźnik nie działa w oparciu o czujnik poziomu paliwa (pływak) umieszczony w zbiorniku. Poziom paliwa na wskaźniku jest wynikiem odczytywania przez sterownik czasów otwarcia wtryskiwaczy benzynowych. Na tej podstawie wie on ile paliwa zostało dostarczone do silnika. O taką wartość zmniejszane jest wskazanie ilości paliwa na wskaźniku.

Oczywiście. Jeśli samochód porusza się na LPG, nie pracują wtryskiwacze benzynowe, czyli paliwo nie jest przez nie podawane do silnika. Sterownik jednak cały czas zlicza czasy wtrysku wtryskiwaczy benzynowych, "myśląc", że cały czas dawkują one paliwo. Przypomnijmy, że w instalacjach sekwencyjnych sygnały sterujące wtryskiwaczami benzynowymi służą do wysterowania wtryskiwaczy gazowych.

To prawda, może to być mylące dla właściciela pojazdu, szczególnie jeśli warsztat montujący nie uświadomił użytkownika o takim zachowaniu samochodu lub nie zastosował rozwiązań, które je eliminują.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zalozyc taki emulator jak mialem w Peugeot 408 po kazdym zgaszeniu  i odpaleniu zerowal wskazanie paliwa i pokazywal rzeczywista wartosc w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisalem ze zalezy kiedy ale nie raz jak odpale jest ok pokazuje tyle ile jest.co do pobierania paliwa gdy chodzi na  gazie jest to nie mozliwe bo robilem trase kolo 600 km i mialem paliwa tylko zalane za okolo 30 zł wiec napewno by go nie bylo w baku.

 

bardziej opieram sie na wadliwym plywaku w baku.mysalem ze ktos tak mial.

nie no sorryb debil nie jestem i wiem kiedy mam gaz a kiedy nie.Przerzuca sie kolo 30 stopni.

 

się nie bulwersuj, w dobrej wierze piszę zawsze a nie po to by zaczepiać kogoś czy też obrażać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede musial zalozyc taki emulator jak mialem w Peugeot 408 po kazdym zgaszeniu  i odpaleniu zerowal wskazanie paliwa i pokazywal rzeczywista wartosc w baku.

spróbuj zatankować ponad połowę zbiornika, i będzie lepiej dla pompy paliwa, bo cały czas pracuje i jej nie zajedziesz i zobacz co ze wskazaniem będzie się działo, nie spotkałem nissana aby trzeba było montować emulator ale zawsze są odstępstwa od normy :D 

zobacz czy odłączenie AKU zeruje wskaźnik jak tak to załatwisz to zwykłym przekaźnikiem za 3zł :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się nie bulwersuj, w dobrej wierze piszę zawsze a nie po to by zaczepiać kogoś czy też obrażać. 

ok nic sie nie stalo:)

spróbuj zatankować ponad połowę zbiornika, i będzie lepiej dla pompy paliwa, bo cały czas pracuje i jej nie zajedziesz i zobacz co ze wskazaniem będzie się działo, nie spotkałem nissana aby trzeba było montować emulator ale zawsze są odstępstwa od normy :D

zobacz czy odłączenie AKU zeruje wskaźnik jak tak to załatwisz to zwykłym przekaźnikiem za 3zł :D

ok jutro zobacze a powiedz jak tak  to jaki przekaznik i jak i gdzie go zamontowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: czy benzyny Ci ubywa czy tylko wskaźnik pokazuje coraz mniej?

Bo np. w moim poprzednim Scenicu nie było typowego pływaka w baku celem ustalenia poziomu paliwa. I jadąc na LPG komputer pokazywał coraz mniej na wskaźniku bo mu się "wydawało", że jedzie na benzynie - więc wg algorytmu wskaźnik pokazywał coraz mniej.

W samym baku były jak dobrze pamiętam trzy punkty kontrolne (czujniki), które komp odczytywał (np. po zatankowaniu) i jak mu się nie zgadzało to co jakiś czas resetował wskazania wskaźnika do stanu faktycznego.

Dla marudów można było tez kupić jakieś małe elektroniczne ustrojstwo, które resetowało wskazania po każdym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: czy benzyny Ci ubywa czy tylko wskaźnik pokazuje coraz mniej?

Bo np. w moim poprzednim Scenicu nie było typowego pływaka w baku celem ustalenia poziomu paliwa. I jadąc na LPG komputer pokazywał coraz mniej na wskaźniku bo mu się "wydawało", że jedzie na benzynie - więc wg algorytmu wskaźnik pokazywał coraz mniej.

W samym baku były jak dobrze pamiętam trzy punkty kontrolne (czujniki), które komp odczytywał (np. po zatankowaniu) i jak mu się nie zgadzało to co jakiś czas resetował wskazania wskaźnika do stanu faktycznego.

Dla marudów można było tez kupić jakieś małe elektroniczne ustrojstwo, które resetowało wskazania po każdym odpaleniu.

Wlasnie benzyny nie ubywa bo tak to by jej nie bylo i by nie odpalal nie leje jakos duzo jej wiec watpie ze ona ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Moje murano 3,5 plus gaz.

 

Do odpalania uzywam tradycyjnie benzyny i zawsze ona jest.Zatankuje np.za 60 zł paliwa i juz po ktoryms odpaleniu zapala sie rezerwa jak by nie bylo paliwa.ma to znaczenie ze jezdze na gazie i komputer mysli ze jade na paliwie i wskaznik spada do rezewrwy?

 

Czy moze to zwiazne jest z czyms innym?jak zatankuje PB jest ok ale kilka odpalen i juz rezerwa.Denerwuje to troszke.

 

Mam ten sam temat, kiedys byla benzyna teraz jest gaz. wtedy spadalo troche a teraz jest full bak z benzyna i pokazuje polowe

moze bedzie trzeba bedzie sie przyjrzeć temu pływakowi. Podobno czujnik bada rezystancje w baku i moze to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ósmym poście masz opisany problem, rozwiązaniem, by wskazania były mniej więcej właściwe,  jest zainstalowanie emulatora. Możesz na PW zasięgnąć informacji od seebik86 czy on coś działał u siebie w tym temacie bo na forum jakoś się nie rozpisał czy coś robił czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...