Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Maxima QX A32 historia pewnej miłości


matimumi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym się pochwalić moim nabytkiem, znalazłem ją kilka miesięcy temu na złomowisku. Nadmienię, że od kliku lat mieszkam w Anglii. Niestety czekał ją smutny los jako żyletki w drugim życiu. Nie mogłem pozostać obojętny i zabrałem marzenie z dzieciństwa do domu, by uratować ja przed losem i przywrócić jej blask. Po wstępnych oględzinach okazało się, że auto jest w dość przyzwoitym stanie. Z wyposażenia praktycznie wszystko jest sprawne: automatyczna klimatyzacja, elektryczna regulacja foteli/lusterek, szklany elektryczny szyberdach, skóra w stanie idealnym.

Problem to tylko niesprawny licznik przebiegu dziennego jak i główny przebieg, prędkość pokazuje.

Z wad mechanicznych i blacharskich to: uszkodzone amortyzatory z tyłu, pognite przednie błotniki i urwany łącznik stabilizatora. Na dzień dzisiejszy po 6 miesiącach kiedy auto jest w moim posiadaniu zostały podjęte prace by przywrócić jej blask:

 

-przeczyszczenie i konserwacja zastanych hamulców

-demontaż i wymiana błotników na nowe

-wymiana tylnich amortyzatorów

-wymiana L i P przedniego łącznika stabilizatora

-konserwacja podwozia środkami antykorozyjnymi

 

Link do filmiku przedstawiający zimny rozruch po 6 miesiącach stania przed podróżą do warsztatu 



5f9ca4f0d080ee3c.jpg

 

bdae615ed0ad21f2.jpg

 

0240f9650e662899.jpg

7ae09d02c3696d20.jpg

d3b6e801d5245e3c.jpg

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieć to móc :spoko:

 

Lubię takie historie miłosne i podziwiam "aktorów" w niej występujących :)

Oby Maxi przyniosła Ci wiele fajnych chwil...

 

i czekam na kolejne odcinki.... jeszcze...kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będą gdy już ją dopieszczę i zakończę prace przedstawię efekty końcowe.

Jednak szukam zegarka bo w tym widać lata dały mu się we znaki i pokazuje dziwne znaczki, oraz może ktoś wie czemu licznik pokazuje prędkość ale przebiegi stoją jak zamurowane podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że przyzwoity stan

 

ta tapicerka dodaje aucie takiej klasycznej elegancji, słowem bez skóry nie ma jazdy , wnętrze mimo tylu lat nadal pierwsza klasa jeśli chodzi o stylistykę, ergonomie  

 

czy auta z tego roku już miały podgrzewane siedzenia ? 

 

staraj się zachować jak najbardziej oryginalny stan...

 

gratuluję nabytku !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie dodatkowe z tego co ogarniam to:

 

-elektryczna regulacja foteli przednich

-podgrzewane przednie fotele

-4x elektryczne szyby

-elektryczny szklany szyberdach

-elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne

-automatyczna klimatyzacja

-automatyczna skrzynia biegów

-tempomat

-oryginalne nagłośnienie Sony ze zmieniarką

-elektryczna antena Hirschmann

-skórzana tapicerka
-2x poduszka powietrzna kierowca/pasażer 

 

To wszystko mimo 20 lat jest sprawne 
 

Ze zmian kosmetycznych planuje tylko zmienić felgi na jakieś bardziej rasowe może coś w stylu Nissana GT-R 18"

Edytowane przez matimumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to Nissan robił samochody.... :P

 

Kurcze... świetna sprawa - wygrzebać gdzieś taką furę i dać jej drugą szansę... drugie życie ....

wyposażenie - rewelka! Wszak to limuzyna przez duże "L"

matimumi - szacunek :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka, fajny silnik, zadbane wnętrze :) . Powodzenia w przywracaniu mu świetności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich dzisiaj kolejna porcja zdjęć z wykonanych prac oraz filmik prezentujący japońską myśl 

 

-hamulce wszystkie wyczyszczone, odpowietrzone

-przednie nadkola pomalowane zakonserwowane

-amortyzatory z tyłu zmienione



b77244e0b5cb8f9c.jpg

58f6f09c7d464615.jpg

1ad02f2bedbb4848.jpg

 

94753f096b5dcf90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-automatyczna skrzynia biegów

-2x poduszka powietrzna kierowca/pasażer 

 

To wszystko mimo 20 lat jest sprawne 

 

Ze zmian kosmetycznych planuje tylko zmienić felgi na jakieś bardziej rasowe może coś w stylu Nissana GT-R 18"

automat chyba był w standardzie , nie widziałem V6 w manualu 

poduszki chyba też były już w standardzie

 

co do felg , jeśli to oryginalne to nie zmieniaj, tylko odnów , staraj się trzymać jak najbliżej klasyka/oryginału 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ona ciepła była jak odpalałeś na tym filmiku? Bo moja jak odpalam na zimno to obroty idą od razu na 1300.. Niby napisałeś cold start..

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez leon130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ona ciepła była jak odpalałeś na tym filmiku? Bo moja jak odpalam na zimno to obroty idą od razu na 1300..

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

na którym filmie? jak tym pierwszym to silnik byl zimny i auto stało 6 miesiecy

 

na filmie z monetą też był nie rozgrzany 

Edytowane przez matimumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpalę to obroty idą na 1300 i powoli opadają jak się silnik rozgrzewa. Nie wiem czy tak powinno być. Komp żadnych błędów nie pokazuje. Tylko, że ja mam 2.0 silnik, bo w irlandii gdzie mieszkam podatek drogowy od 3.0l to prawie 2tys euro na rok. Masakra. Z tego właśnie powodu kupić tu 3.0 graniczy z cudem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to Nissan robił samochody.... :P

 

Kurcze... świetna sprawa - wygrzebać gdzieś taką furę i dać jej drugą szansę... drugie życie ....

wyposażenie - rewelka! Wszak to limuzyna przez duże "L"

matimumi - szacunek :spoko:

Sprawa świetna a jaka satysfakcja. Za starych dobrych czasów w podobny sposób rekonstruowałem forda taunusa (zabytek) a potem było jeszcze BMW 318. Wymagało to, z uwagi na brak części, mnóstwa przede wszystkim kombinacji i inwencji ale głównie pracy i jeszcze więcej czasu ale frajda była, szczególnie, po latach użytkowania, przy sprzedaży jak było czterokrotne przebicie. W BMW-cy z uwagi że chłodnica była większa od oryginalnej zastosowałem roletę elektryczną zamykaną (silnikiem od wycieraczek) automatycznie (termostat) lub ręcznie z mikro wyłącznikami krańcowymi, która zainteresowała bardzo jednego z głównych konstruktorów SAB-a (mąż koleżanki). Ale to, jak pisałem wcześniej były stare dobre czasy jak zdrowie dopisywało i czasu, pomimo służby dla ojczyzny i rodzinnych obowiązków, jakby, więcej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich

 

Jako, ze błotniki jeszcze nie dotarły i na święta wybieram sie w rodzinne strony prace ustały. Dzisiaj jedynie wykonałem czyszczenie wnętrza i konserwacje skory. Mimo ze w idealnym stanie jest bardzo sucha także użyłem mleczka z odżywka by je zakonserwować.

 

Postaram przed wyjazdem wrzucić kilka fot :)

 

Kolego leon130 u mnie jak odpala zimna zachowuje sie jak na filmie czy tak ma byc? Nie wiem to moja pierwsza Maxima i w dodatku wymagająca uwagi także sam rownież dopiero poznaje ten samochód i jego rozwiązania.

Wiele rozwiązań myślą wykonania przypomina mi te z Mercedesa W126 500SEL jakiego kiedys miałem. Sa proste, bezawaryjne i wieczne :)

 

Pozdrawiam

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, prace już na wykończeniu jutro będę malować nowe błotniki. 

A dzisiaj wymieniłem klocki hamulcowe, zakupiłem oryginalne ponieważ na przednią oś są klocki ceramiczne! Tył to standard. Łączniki stabilizatora nowe już też założone. Zregenerowany tylni lewy zacisk. Wymieniony olej silnikowy wraz z filtrami. I zakonserwowana została płyta podłogowa od spodu. A tu kolejna porcja zdjęć

 

32dee4416562e274.jpg

 

aa179e15b3c38ec7.jpg

 

39d82cd82a2831fa.jpg

 

71669c43bad8665c.jpg

Edytowane przez matimumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...