Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Smród spalin we wnętrzu Murano dCi.


pkobierecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie z nowymi usterkami mojego Murano.

 

Tym razem mam problem ze spalinami dostającymi się do wnętrza. Co ciekawe ciężko to wykryć, ponieważ problem pojawia się za każdym razem po zjechaniu z autostrady. (Czyli praktycznie po każdej trasie tego samochodu). Kiedy silnik przegonimy i nagrzejemy to nagle po zatrzymaniu w kabinie śmierdzi totalnie jak bym sobie podłączył pod nawiewy silnik od Stara. Czyli spaliny są jeszcze niekatalizowane, wylatują gdzieś przed DPF. Serio śmierdzi tak, że najgorsze Jelcze z polskich wsi i Paseratti po czipie tak nie daje, to taki czysty diesel jak za dawnych lat. Już rury zatykałem, szukałem nieszczelności układu wydechowego ale wszystko w najlepszym porządku. Co prawda w opinii serwisu już mój PDF zaczyna się zapychać (kontrolka i tryb awaryjny co jakiś czas) ale czy to może mieć z tym związek? Czy te silniki może miały jakieś wadliwe kolektory wydechowe które pękają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedostawanie się spalin do kabiny może być też efektem ubocznym zatartego zaworu ERG, czyli zaworu zwrotnego w wydechu.

 

http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-wydechowy/275503,Dlaczego-czuc-spaliny-wewnatrz-auta-Co-sie-popsulo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam za zły dział, przeglądałem również Patrola bo interesuję się powoli kupnem i przez przypadkiem pomyliłem zakładki w przeglądarce. Temat powinien się znajdować w dziale Murano. Prosił bym w takim razie Moderatora o przeniesienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...