Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lekkie szarpniecia na cieplym z 1->2 - automat


robert1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem pojawil sie dosc dawno (okolo roku temu, byc moze dawniej) - nie pogarsza sie ale zaczyna byc denerwujacy i moze z tym trzeba by bylo cos zrobic.
nie zawsze tez wystepuje.

lekkie szarpniecia przy zmianie 1->2 (na reszcie biegow nie czuc nawet zmiany).
pozlizgow nie ma.
olej wymieniony (dodam tylko ze przy wymianie poprzedni nie byl w ogole przepalony).

na zimnym silniku nie ma tego problemu w ogole.

na cieplym problem wystepuje jesli:

1. jade po rownym i trzymam lub wciaz dodaje gaz (jesli wyrownam obroty/odpuscze gaz jak wyczuje ze automat ma zmienic bieg wtedy nie szarpnie i dwojka wbije sie lagodnie).
chociaz tez mam wrazenie ze problem rzadziej wystapeuje w momencie jak go cisne mocniej na jedynce niz jak mam wcisniety gaz do pewnego poziomu i nie odpusczajac pedalu czekam az mi zmieni sam.
2. jak zjezdzam z malego wzniesienia - tutaj jest to najbardziej wyczuwalne
3. nie szarpie w ogole na cieplym jesli jest lekkie wzniesienie pod gorke (czy to przy dodawaniu gazu czy odpuszczeniu przy zmianie efekt ten tam - raczej nie szarpnie).

byc moze jest to skrzynia ale wyczytalem jeszcze w necie ze moze warto by bylo wymienic poduszki i teraz wlasnie mam pytanie - ktore?
czy poduszki silnika czy skrzynia? jesli tak to moze wymienil bym calosc od razu przed odwiedzinami od mechanika od skrzyni.
czy da sie organoleptycznie stwierdzic stan poduszek?
czy wymiana poduszek to skomplikowana sprawa?

 

dodam tylko ze nauczylem sie juz jezdzic z odpusczaniem gazu przy zmianie 1->2 i wtedy dwojka wchodzi lagodnie - ale wiadomo.. nie zawsze mozna odpuscic (zalezy od warunkow na drodze).

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...