Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

trzeszczenie, przy skrecaniu T30 2002r.


perkozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos obserwowal trzeszczenie przy kreceniu kierownica. Dzwieki dochodza z przodu, wydaje sie ze z okolicy kol. Trzaski towarzysza przy robieniu pelnego skretu w lewo i prawo, tak samo przy wolnej jezdzie, przy szybciej prawdopodobnie tez wystepuje, tylko nie slychac. Trudno dzwiec opisac, trzeszczenie, trzaski, cos co czasem slychac jak na prog zwalniajacy sie najedzie troszke za szybko i bujnie autem w pelnym zakresie.

 

Nie chcialbym nikogo zasugerowac, ale pewnie cos sie 'starzeje' w aucie z przebiegiem prawie 200tys. Niedawno bylem na przegladzie, zwrocilem na to uwage, wiec wykluczyc nalezaloby to co podczas tych procedur zostalo na przegladze wytelepane - powiedzieli ze to co sprawdzali jest ok.

 

Jak ktos cos takiego mial, to pewnie od razu zaskoczy co sie u mnie juz konczy :thumbsdown:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożyska macpersona

a jakias dokladniejsza informacja, co, gdzie, jak - http://nissan4u.com/parts/x_trail/er_t30/2001_10/type_9/axle_suspension_and_steering/

zapomnialem dodac, ze lozyska kol wymienialem nie tak dawno, luzow tez na kolach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łozysko to jak np w zwyklum aucie nie wiem jak w xtrailu jest na samej gorze jak kielich a makkerson to cala kolumna z amorem i sprezyna skrecona w kupe a lozysko na poczatku jest i 2 srubki wystaja do przykrecenia do kielicha.. mam nadzieje ze zakumales o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nissan4u.com/parts/x_trail/er_t30/2001_10/type_9/axle_suspension_and_steering/front_axle_and_front_suspension/illustration_3/

Element nr 14 na rysunku to właśnie to łożysko. Nie wiem czy lubisz grzebać przy aucie, ale nie ma dużo roboty z wymianą tego, jeżeli masz pożyczyć skądś ściągacz do sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić trzeba, bo zacznie blokować i przeskakiwać, a to już niezbyt bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie pisał nigdy o łożyskach macpersona. Ale Twoje objawy to właśnie to. Praktycznie warto to zrobić razem z wymianą amorów. Jeśli Kolega Perko nie wie gdzie one są to bym prosił nie namawiać do wymiany samodzielnej bo straci zęby.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie pisał nigdy o łożyskach macpersona. Ale Twoje objawy to właśnie to. Praktycznie warto to zrobić razem z wymianą amorów. Jeśli Kolega Perko nie wie gdzie one są to bym prosił nie namawiać do wymiany samodzielnej bo straci zęby.

 

Tu nikt nie pisał nigdy o łożyskach macpersona. Ale Twoje objawy to właśnie to. Praktycznie warto to zrobić razem z wymianą amorów. Jeśli Kolega Perko nie wie gdzie one są to bym prosił nie namawiać do wymiany samodzielnej bo straci zęby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amortyzatorów jeśli są sprawne moim zdaniem to zbędny koszt.  Rozumiem takie działania jeśli chodzi o ściąganie skrzyni, wtedy faktycznie warto wymienić tarczę i łożysko jeśli mają już dużo lat bo koszt/praca własna  przy jej demontażu jest duży. Amorki wyciąga się łatwo więc po co inwestować na zapas. 

No i faktycznie ściskanie  amortyzatorów nie jest zalecane dla kogoś kto wcale nie grzebie przy aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna stracić całą szczękę :)

racja raczej całą szczękę

Wymiana amortyzatorów jeśli są sprawne moim zdaniem to zbędny koszt.  Rozumiem takie działania jeśli chodzi o ściąganie skrzyni, wtedy faktycznie warto wymienić tarczę i łożysko jeśli mają już dużo lat bo koszt/praca własna  przy jej demontażu jest duży. Amorki wyciąga się łatwo więc po co inwestować na zapas. 

No i faktycznie ściskanie  amortyzatorów nie jest zalecane dla kogoś kto wcale nie grzebie przy aucie. 

jak robisz sam to tak. Ale jak już dajesz do zakładu to robocizna stanowi pół ceny całej wymiany i wtedy (a tak tu będzie) warto ruszyć amory. Tym bardziej, że auto ma 14 lat i 300 tysi

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam ten sam problem X-trail T30 2006r. 2.2 dCi 4x4 przebieg 216 tys.. łożysko wymienione i działa poprawnie więc się tym nie sugeruj. sprawdzałem sprężyny są ok. diagnostyka nic nie wykazała!!! amorki prawie jak nowe natomiast po wyjęciu i ściśnięciu ich na zewnątrz mój mechanik stwierdził że najprawdopodobniej amortyzator pod wpływem nacisku masy auta przy skręcie w środku piszczy ale sprawny jest w 69%. Reasumując jeździc i niestety słuchać. Smarowałem wszystko co tylko się ruszało i miało możliwość tarcia.

 

jeśli ktoś ma inny pomysł na to co może piszczeć to prosimy o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam ten sam problem X-trail T30 2006r. 2.2 dCi 4x4 przebieg 216 tys.. łożysko wymienione i działa poprawnie więc się tym nie sugeruj. sprawdzałem sprężyny są ok. diagnostyka nic nie wykazała!!! amorki prawie jak nowe natomiast po wyjęciu i ściśnięciu ich na zewnątrz mój mechanik stwierdził że najprawdopodobniej amortyzator pod wpływem nacisku masy auta przy skręcie w środku piszczy ale sprawny jest w 69%. Reasumując jeździc i niestety słuchać. Smarowałem wszystko co tylko się ruszało i miało możliwość tarcia.

 

jeśli ktoś ma inny pomysł na to co może piszczeć to prosimy o opinie

Dzieki za opinie.

 

Czy wymiana samego lozyska w przednic amor.. rozwiazuje problem? Na przegladzie powiedzieli ze na przodzie mam 65% (50% granica), a nie chcialbym wymienic amortyzatorow jesli to nie jest konieczne, zeby jezdzic beziecznie no i nie trzezczec.

 

Co sadzcie? ja doswiadczenia nie mam, ale mechanikowi juz konkretnie chcialbym cos zlecic..

http://nissan4u.com/parts/x_trail/er_t30/2001_10/type_9/axle_suspension_and_steering/front_axle_and_front_suspension/illustration_3/

 

Element nr 14 na rysunku to właśnie to łożysko. Nie wiem czy lubisz grzebać przy aucie, ale nie ma dużo roboty z wymianą tego, jeżeli masz pożyczyć skądś ściągacz do sprężyn.

Dzieki, mam znajomego mechanika, pewnie temat nie stanowi dla niego wiekszego problemu

Edytowane przez perkozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze może być ewentualnie trzeszczenie gumy na stabilizatorze albo w innym miejscu zawieszenia. U mnie trzeszczy tak przy garbach ale nigdy przy skręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie.

 

Czy wymiana samego lozyska w przednic amor.. rozwiazuje problem? Na przegladzie powiedzieli ze na przodzie mam 65% (50% granica), a nie chcialbym wymienic amortyzatorow jesli to nie jest konieczne, zeby jezdzic beziecznie no i nie trzezczec.

 

Co sadzcie? ja doswiadczenia nie mam, ale mechanikowi juz konkretnie chcialbym cos zlecic..

 

Łożyska raczej samego nie kupisz tylko w komplecie z górnym mocowaniem. Widziałem samo łożysko, ale nie znanej zbytnio mi firmy więc chyba bym się nie zdecydował. A co do amortyzatorów... nie wiem jakie przebiegi robisz, ale jeżeli nie wielkie to bym zostawił amorki jeżeli nic im nie dolega, chociaż 65% to nie za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska raczej samego nie kupisz tylko w komplecie z górnym mocowaniem. Widziałem samo łożysko, ale nie znanej zbytnio mi firmy więc chyba bym się nie zdecydował. A co do amortyzatorów... nie wiem jakie przebiegi robisz, ale jeżeli nie wielkie to bym zostawił amorki jeżeli nic im nie dolega, chociaż 65% to nie za wiele...

czyli byś wymienił i jednocześnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli byś wymienił i jednocześnie nie

Marudny jesteś troszkę chyba... Bardziej miałem na myśli że jednak to jego decyzja i sam musi przemyśleć i zadecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...