Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpaleniem


mlodyks18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam takie pytanko mam X-traila z silnikiem qr20de i już kilka razy miałem problem rano odpaliłem auto przejechałem parę km zaparkowałem a potem przy próbie odpalenia auto kręci ale nie łapie dopiero po dłuższym kręceniu załapie. Może ktoś miał taki przypadek ? Co może być przyczyną ? 

Pozdrawiam wszystkich 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka instalacja gazowa ? I nie pytam o firmę  :) 

Problemy są na benzynie, gazie czy obydwu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja BRC 24 Sequent na gazie nigdy nie próbowałem odpalić nie wiem czy ma możliwość odpalenia awaryjnego na gazie. Wiec problem na PB tylko jak na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo masz tę instalację? Może głowica się zmęczyła? Pewnie Dino się wypowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pracuje normalnie a jedynie z odpalaniem na ciepłym jest problem to obstawiał bym jednak instalację. 

Jeśli instalacja ma już trochę lat to mogą wtryski gazu niedomykać i zalewać na postoju resztką gazu z parownika.  ( spróbuj odpalić z gazem w podłodze i sprawdzić czy szybciej zagada )  

 

Często instalacje odpalają na gazie gdy silnik jest ciepły  upewnij się czy twoja tak nie robi.  BRC 24,11 jest przystosowana do silników z systemami stop/start gdzie odpala się na gazie. Może u Ciebie też tak pali. W takim wypadku powinieneś móc wymusić odpalanie na benzynie przyciskiem od gazu. 

 

Może to też być problem niezwiązany z LPG jak czujnik wału czy temperatury ale w takich wypadkach najczęściej świeci kontrolka check engine. Chyba ,że gazownicy coś namotali aby nie świeciła nigdy ; 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja wersja LPG nie pozwala odpalić na gazie, LPG jest 4 lata. Nie koniecznie że na ciepłym nie odpala, raczej bym powiedział ze już na zimnym bo raz auto stało parę godzin od poprzedniej jazdy a teraz stało ok 2h na -1
Spróbuje przy następnym razie z pedałem w podłodze go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...