Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór EGR szczelność


michalrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów nissanowców. Czytam forum od dwóch miesięcy gdyż przytrafił się mi problem z nagłym brakiem mocy podczas jazdy. Ponowne odpalenie silnika usuwa problem na chwilę.  Studiując forum wymieniłem już zasór SVC (błąd ciśnienia w pompie) i wyczyściłem zawór EGR. Pytanie moje dotyczy tegoż zaworu.

 

Na komputerze obecnie wyskakuje błąd zaworu recyrkulacji spalin. czyszcząc zawór EGR dmuchnąłem ustami we wlot spalin i przy zdjętej cewce powietrze przechodziło. Wciskając zawór palcem czuć, że przelot się zwiększa, jednak przy zamkniętym zaworze przelot spalin jest. Pytanie czy tak ma być czy to nieszczelność zaworu?

 

I drugie pytanie: Zdjąłem cewkę czy tam silnik krokowy który steruje tym zaworem. Przy wpiętej kostce i włączeniu zapłonu wykonuje ruch o kilka mm. O ile dobrze mi się przy włączeniu zapłonu powinien wykonać tzw self test czyli wykonać pełny ruch w zakresie jaki tam ma. Zakres pracy zaworu to kilka cm a silniczek tylko kilka mm. Czy to problem ze sterowaniem EGR czy tak ma pracować?

 

X-trail 2,2 YD22 136 km

 

pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak głupio zapytam, Wykasowałeś błędy i znów się pojawił błąd EGR ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak głupio zapytam, Wykasowałeś błędy i znów się pojawił błąd EGR ? 

Tak. Dwa razy tak robiłem i po skasowaniu błędu podczas pracy silnika żaden błąd się nie pojawiał, a za kilka dni  (brak mocy przytrafił się kilka zarazy) błąd znów był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie przepływomierza i zaworu SCV nadal spadała moc i paliła się kontrolka ,,silniczek,, . Ręczny reset pompy u mnie nie działał. Pojechałem do serwisu , po podpięciu pod komputer zresetowali pompę i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...