Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] WOLNO SPADAJĄCE OBROTY

Guest sashxxx
 Share

Recommended Posts

Guest sashxxx

nie wiem co w mojej nysce 2.0Di ale od pewnego czasu bardzo wolno spadaj obroty :( jest to strasznie denerwujace bo podczas zmiany biegu slychac tak jakbym nie popuscil pedalu przyspieszenia:(moze ktorys z kolegow sie spotkal z czyms takim??

pozdrawiam

Guest krzysno

ja mam to samo. jednak gdy się zatrzymuję, obroty szybko spadają.

poprzedni właściciel twierdził, że serwis nissana uznał że tak ma być

Guest Filonxxxl

Mam identycznie, jak samochód jedzie (lub tylko się toczy) obroty spadają wolno, a jak się zatrzymam to momentalnie... jakieś czary???

Też się zastanawiam czy tak ma być i im dłużej się zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie (to mój 26-ty samochód i w żadnym nie było czegoś podobnego...)

Guest robertss

cześć mam 100 nx SR 20 DE i mam to samo, podejrzewam że silnik dostaje gdzieś lewe powietrze albo przepływomierz jest brudny lub co gorsza kończy zywot. Jeśli ktoś mia doświadczenie jak szukać nieszczelnosci w układzie dolotowym to proszony jest o wypowiedź :idea:

Guest robertss

a tak w ogóle to czy macie na wolnych obrotach nierównomierną prace silnika tak jakby jeden gar nie palił? na pewno nie są to świece i przewody, po zwiększeniu obrotów jest ok. jeszcze jedno samochód nie jedzie tak ochoczo jak kiedyś, sprawdzałem sondę lambda na kodzie błyskowym i działa.

:lol: Sprawdżcie oczywiście sondę. W przypadku mojego kuzyna , który buja się SUZUKI to zadziałało jak się okazało jeżdził na zamienniku , który teoretycznie byl sprawny. NIE MA SOND UNIWERSALNYCH !!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Guest macias-1981

To w wiekszości nissanów starszych typowa przypadłość...U mnie ten problem wystąpił po założeniu gazu ale wymieniłem przewody i świeczki i jest ok...

Guest sashxxx

hmmm.. no swieczek i przewodow jeszcze nie wymienialem:) moze warto bedzie o tym pomyslec bo jak jestem wlascicielem nyski to nie wymienialem:)

pozdrawiam

Są dwie możliwości. Silnik krokowy, który odpowiada za wolne obroty lub sonda, choć co do sondy miałbym pewne wątpliwości, bo może i obroty spadały by powoli, ale silnik też by gasł. Trzecia możliwość to EGR. Jak macie gaz to najlepiej go zaślepić. Przy jeździe na gazie zbiera się smolisty syf, a to może zakłócić normalną pracę. U mnie (w SR20DE) po przeczyszczeniu silnika krokowego i zaślepieniu EGR-u problem znikł.

Guest sashxxx

panowie zuwazylem ze mam jakis wyciek pod gaznikiem i mam pytanie czy to moze byc przyczyna ze te obroty b. wolno spadaja??moze jakies falszywe powietrze ??

pozdrawiam