Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak ciepłego nawiewu


DiakOn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy któryś z użytkowników miał problem z ogrzaniem kabiny? U mnie od pewnego czasu, bez względu na ustawioną temp. i wybrany tryb (AC/recyrkulacja...) zawsze wieje zimnym powietrzem. Nawet przy nagrzanym silniku  ... Czy to wina jakiegoś termostatu, czy problem mechaniczny 'otwierania' dojścia ciepłego powietrza?

Nie ma siły żeby nagrzać wnętrze samochodu... Po wskazaniach temp. silnika wnioskuję , że nagrzewa się on poprawnie w odpowiednim czasie.

Edytowane przez DiakOn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niski stan płynu, zapowietrzenie układu nie pozwala na rozprowadzanie ciepła przy niskich obrotach silnika, przy ostrzejszej jeździe i dodawaniu gazu powinno zaczynać grzać. 

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niski stan płynu, zapowietrzenie układu nie pozwala na rozprowadzanie ciepła przy niskich obrotach silnika, przy ostrzejszej jeździe i dodawaniu gazu powinno zaczynać grzać. 

Dzięki za trop ! Rzeczywiście 2 tyg. temu wymieniałem komplet płynów... m.in. chłodniczy. Może mechanik nie odpowietrzył odpowiednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpowietrzania jest stosowna procedura. Nie jest to tak typowe jak w każdym innym silniku.

1. Zamykasz korek w zbiorniku przelewowym, otwierasz w chłodnicy.

2. Po lewej stronie silnika pomiędzy filtrem paliwa a kielichem amortyzatora, z budy wychodzą dwa węże. Ten po lewej posiada króciec skierowany w górę i zaślepiony.

3. Ściągnij zaślepkę i załóż kawałek węża.

4. Zacznij uzupełniać płyn przez chłodnicę aż w podłączonym wężu zacznie pojawiać się płyn.

5. Poczekaj chwilę aż ujdzie całe powietrze.

6. Załóż zaślepkę

7. Dolej do chłodnicy płynu na max i zamknij jej korek.

8. Odpal silnik i zagrzej go do temperatury pracy.

9. Kilka razy podnieś obroty do 3000rpm.

10. Zgaś silnik i uzupełnij płyn w zbiorniku przelewowym.

11. Po kilku dniach jazdy sprawdź poziom w zbiorniku i w razie potrzeby uzupełnij płyn.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na obecnym etapie gdzie płyn już jest zalany trzeba go zlewać i rozpoczynać od początku, czy postępować od razu j/w ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Możesz od razu zacząć według schematu. Wymieniałem ostatnio turbinę i zlałem kilka litrów płynu chłodzącego. Zrobiłem według schematu i wszystko pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. W miejscu, które służy do odpowietrzenia było sucho !  Zobaczymy jak teraz będzie, niedługo dłuższa trasa i test.

 

Przy okazji znalazłem mały wyciek - zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego się poci na samym łączeniu obu jego plastikowych elementów ( w samym środku w linii pomiędzy Min/Max ).

Czym najlepiej będzie to uszczelnić? Temperatury tam  dość wysokie, a to musi być szczelne...

Nowego nie znalazłem nigdzie, a używane za 300zł i więcej - na dodatek z tego co widać na fotkach są w kiepskiej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majstry od spawania plastiku zgrzeją ci go na nowo jednak czeka cię demontaż bo raczej w aucie tego nie zrobisz a co za tym idze trzeba spuścić ciecz

Edytowane przez MACK17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem bezbarwnego kleju do wysokich temperatur, kleiłem go w domu,wcześniej jednak odtłuścilem i wysuszyłem,i tak musisz go wyciągnąć i spuscic plyn,u mnie to zdało egzamin!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo tego płynu z zbiornika nie wyleci, ja bym odciągnął z zbiornika wężykiem na maksa i przygotował sobei jakies kołki do zaślepienia węzyków po odpieciu i wyjęciu zbiornika. Ot nic trudnego, a nawet jak wyleci to ile 1-2l płynu? przy 12 litrach pojemnosci układu to niewiele... 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...