Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośne zawieszenie


GABRIEL5000

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem z moim Murano że przy pokonywaniu każdej poprzecznej nierówności stuka poważnie w zawieszeniu. Mam wymienione końcówki i całe wahacze, mechanik mówi że wszystko jest sztywne. Albo jakaś część odpowiadająca za wygłuszenie przeszkód się wyrobiła w miesiąc albo to jakaś inna przypadłość. Czy da się coś poradzić lub przerobić w zawieszeniu Murano bo szkoda aby taka FURA nie była choć w miarę komfortowa na nierównościach. Dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś górne mocowanie amortyzatora?

No właśnie pewnie mechanik tego nie sprawdził, zastanawiam się czy to typowe dla Murano czy po prostu coś w moim do poprawki. Czy jakieś jeszcze pomysły na te duże stuki? Dzięki i pozdrawiam.

Mechanik sprawdził górne mocowanie amo i wszystko ok więc już nie wiem co tak stuka na przeszkodach i nierównościach czy ma ktoś jakieś pomysły. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi kolego o gumy , które są pod amortyzatorem lub sprężyną.Wymieniałem jakiś czas temu bo też waliło na poprzeczniakach (nie w murano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki bardzo wymienię wraz z szybą po kamyku za tirem. Czy Wasz NATRYSK wycieraczek przednich też jest taki słaby że dolatuje do połowy szyby, ciężko mieć ją czystą cały czas?  Pozdro.


Mam jeszcze jeden niepokój MIANOWICIE podczas przyśpieszania TYLKO w przedziale prędkości od 50 do 80 km/h mam brzęczenie-buczenie, tj taki trochę metaliczny, suche buczenie. Potem już po mniej więcej przekroczeniu 80km/h zanika i dżwięk jest soczysty, typowy V6. CO TO MOŻE BYĆ?  POZDRO.


Hej koledzy czy ktoś może się odnieść do moich pytań. Ile kosztują te gumy pod amorami lub sprężynami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie śpieszysz się z wymianą szyby,to może tylko mała dziurka ,którą da się załatac-podjedz do ''szklarza'' i się dowiedz.U mnie nie działa natrysk na kierowcę-ale nie biorę się za to bo hebli na dworze.A u Ciebie chciałbyś aby pryskało na dach?.Pryśniesz troszkę więcej a resztę wycieraczki zdziałają. Gumy na allegorro używane 50 pln ale szukaj nowych.A buczy na zimnym czy ciepłym?Podnieś maskę i może masz coś nie dokręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Buczy zawsze pomiędzy ok 40-80 choć na zimnym trochę bardziej, wydech jest cały dżwięk dochodzi z przodu. 

Czy macie info z kąt dostać parę szczegółów bo wszystkie murano na złom zaraz zostaje rozebrane na najważniejsze bebechy a reszta zmielona. 


Panowie po dużym zaangażowaniu w śledztwo odnośnie mocnego stukania w przednim zawieszeniu stwierdzono usterki:   POPRZEDNI MECHANIK   jak wymieniał pół zawieszenia zapomniał wym. także osłony gumowej amora u góry. Ta gumowa osłona ze zużycia popękała i kawałek dostało się podczas pracy tłoczyska amora od góry między osłonę i tłoczysko. Rozszczelniła amora i miał skok ok 2-3 cm bez oporu gazu. To po ciężarem auta na nierównościach dawało mocna walenie. Na STACJI DIAGNOSTYCZNEJ urządzenia wykazywały 88% i inne wzorowe parametry, więc tylko zaangażowanie mechanika znajomego bo obcy OPIERDOLIŁ by mnie z pieniędzy jak złodziej spowodowało dojście do awarii. Jak zawiecha i amo chodzi jak powinno to zaczłąm słyszeć kanapę i coś jeszcze bo się trzęsie. Wiem że jestem pedantem ale czy u WAS także kanapa lub coś w przestrzeni bagażowej się trzęsie na nierównościach? MURANO jest za fajnym autem aby go nie doprowadzić do ciszy i spokoju jazdy. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...