Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie przy hamowaniu


Gość m_miler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problemik - może ktoś już to przechodził i coś może mi poradzić. :?

Przy hamowaniu ze średnią siłą (tylko i wyłącznie), a więc tego najczęściej używanego z okolic tylnego prawego koła rozchodze się równomierne stukanie zależne od prędkości jazdy.

Wynikac by mogło, że okładzina jest zużyta lub bęben nierówny. Nic podobnego sprawdzałem okładziny są jeszcze użyteczne, natomiast bęben mimo, iż trochę sędziwy trzyma sie jeszcze dobrze, jedynie na jego środku wytarta jest niewielka rysa, która przełożyła sie na szczęki.

Mechanik zgonił wine na amortyzator, który może wydawać takie dźwięki. Jednak wydaje mi się, iż na gładkim asfalcie nie powinien tego robić przy hamowaniu. Dodam jeszcze, że po całkowitym zahamowaniu auto odreagowując wydaje z siebie jeszcze ostatni stuk.

Czy może być to związane z oponami (są już raczej do wymiany i zrobię to niebawem), planuje tez ustawienie geometrii zawieszenia.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o radę.

 

Pozdrawiam nissanowiczów.

 

________________________________

 

Nissan Sunny 1,6 91 LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sunnyn14 1995 mam ten sam problem , amortyzatory, opony sš ok, stuka jak chamuje nawet przy małej prędkoci. Jak chamuje i do samego końca trzymam pedał do dołu to jest cisza dopiero gdy puszczam, jak samochód juz stoi ,to wydaje ostatnie "puk" , mechanik wszystko sprawdził. Mówi ze powinno byc ok,

pozdr, nowy użytkownik forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Też to mam w Sunny N13 1.3, przy lekkim wciśnięciu pedału hamulca przy wolnej jeździe jest takie puk, puk, puk puk...., którego częstotliwość jest zależna od prędkości. Nie byłem z tym nigdzie, nie wiem co to, mam dobre audio w aucie więc nie muszę tego słuchać :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzę, ze to jakas przypadłość fabryczna, zastanawiam sie czy to nie jakies luzy na wahaczach, badz jakies sworznie.Jesli chodzi o sprężynki w szczękach to wyglądają na dobre-dzisiaj sciągnąłem bębny i wyczyściłem z kurzu.

 

__________________

Sunny N14 1.6 91r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie jest to samo z tym że nie zawsze i nie wiem od czego zależne

 

nieraz przez kilka dni cisza

nie wiem co to

 

No właśnie też zwróciłem na to uwagę, nie jest to non stop, też nie wiem od czego zależne, jeszcze myślę o ręcznym, bo mam z nim cały czas problemy - może to on tam miesza :) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podniesc kolo, rozbujac je i powolutku wciskac hamulec... jak bedzie lapalo skokami to znaczy ze masz owalizacje bebna hamulcowego... albo go wymienic albo dac do przetoczenia.

 

Niekoniecznie musi byc to wina bebna. moze tez byc wina cylinderka, ze dociska tylko jedna szczeka i jesli jedna szczeka tylko łapie, to wtedy mamy jakby pulsacyjne hamowanie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach i analizach Waszych postów dochodzę do wniosku, iż faktycznie może zależeć to od krzywizny bebna, wyglądają na zużyte przynajmniej z wierzchu i zastanawiam się nad ich przetoczeniem (ew. wymianą jeśli okaże się że przekrocza próg używalności). Nowy bębenek do tego sprzętu (N14) to jakieś 100zł/szt. Nie orientuje sie może ktoś jakie są ceny usługi przetoczenia. Zawsze coś zostałoby w kieszeni.

 

_____________________________

N14 91 1,6 rakieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do wiadomości tych co mają z tym jeszcze problemy. Więc wymieniłem bębny (po tym jak zobaczyłem swoje miały śr. wewnętrzną 183mm, a dopuszczalna to 181mm),a przy okazji szczęki. troszkę czasu to zabrało, gdzyż robiłem to sam - zamknąłem sie w 250 zł i pozbyłem sie stukania przy hamowaniu, nierównomiernego hamowania przy niskich prędkościach.. Dodam jeszcze, że wymiana tych elementów jest banalna, lecz wymaga nieco cierpliwości (szczególnie jeśli chodzi o zakładanie sprężynek na szczęki). zmierzyłem stare bedny i okazało się, że są nieznacznie elipsoidalne, co wyjaśniałoby to stukanie.

 

Pozdrowionka dla nissanowiczów.

________________________________

Sunny N14 1,6 91 LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...