Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne chrabotanie


Robert74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

Zaobserwowałem ostatnio (na dworze -12 C)  podczas przyspieszania (i tylko przyspieszania) na zakręcie dziwny odgłos chrabotania dobiegający z przodu pojazdu . Przy jeździe na wprost objaw nie występuje , nie wiem czy temperatura ma tutaj jakiś wpływ gdyż postanowiłem pojechać na parking podziemny jednej z poznańskich galerii handlowych oczywiście nie w godzinach pracy tejże galerii i efekt był taki , że po wykonaniu ok. 10 kółek między filarami odgłos chrabotania znikł , odgłos jakby metaliczny  wzrastający wraz ze wzrostem prędkości obrotowej silnika . Następnego dnia przy temp. ok. -10 C podczas ruszania i przez ok.10 km chrabotanie występuje znowu potem objaw znika . Mam zatem pytanie , czy ktoś spotkał się z takim objawem w swoim autku , przypomnę że tylko podczas przyspieszania i tylko przy skręconych kołach lewo prawo nie ma znaczenia , Qashqai 1.6 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odgłos jest w każdym nowszym aucie z abs, esp itp. (czasem bardziej to słychać czasem mniej) do konca nie wiem dlaczego tak jest ale zauważyłem, ze dzieje się tak wtedy gdy inna przyczepności do podłoża ma lewe kolo niz prawe i występuje tylko na skrecie. Zimą jest ślisko, latem tego nie słychać. Dżwiek podobny przeskakujących przegubów wiec moze wystraszyc.

Tak, ze nie masz czym sie martwić :-)

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez scanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie pocieszyłeś ale czy ma jakieś znaczenie , że w parkingu podziemnym na suchej betonowej nawierzchni musiałem wykonać ok. 10 kółek nim ten dźwięk znikł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dopiero opony sie przesuszyly. Beton też przy mrozie jest sliski. Bądź spokojny :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić gdy się nie słyszy dźwieku?

Opiszę swoją przygodę .Może u Ciebie też się tak zdarzyło.

Między tarczę a osłonę blaszaną tarczy hamulcową dostał się kamyk i tak się usadowił , że wydawał dźwięki przy skręconych kołach.Ciężko to wytłumaczyć ... ale wystarczy odgiąć spŕężystą osłonę by się intruza pozbyć.

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem co to może być , dzisiaj przy temp. -4 C  brak chrabotania na suchej jak i oblodzonej nawierzchni więc obstawiałbym tezę przedstawioną przez MisilYE ale by mieć pewność temperatura musiałaby spaść znowu poniżej -10 C , dzięki za podpowiedzi , pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chrobotanie wyztępowało u mnie przy tych mrozach i po przejechaniu 300-400 metrów i .2-3 zakrętach jak ręką odjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chrobotanie wyztępowało u mnie przy tych mrozach i po przejechaniu 300-400 metrów i .2-3 zakrętach jak ręką odjąć

ok. więc czekam na mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...